Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mamaMaia 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 81 ukupno)

Crna magija

• crnokosa
    Član
    crnokosa

Ja se bojim toga i ljudi koji to praktikuju,zato se trudim da takve daleko izbjegavam. 🙄

zoe
    Član
    zoe

Lako ih je izbegavati ako znamo ko su oni.Moj najveci problem je u tome sto uvek ljudima prilazim dobronamerno,otvoreno,toplo..Ne umem da se foliram i nikada nisam bila glumica u zivotu.Nisam konfliktna licnost,ali umem da budem teska ako me neko naljuti.Ne svadjamo se,ali i ne pricamo.Naravno,to se ne odnosi na moje najblize,jer sa njima zelim i volim da pricam,pa mi je lakse da kazemo sta imamo,resimo problem ako moze i idemo dalje.S druge strane, postoje ljudi koji imaju bezbroj lica i sad budi pametan.Ne mozes da zivis otudjen od drugih,glupo je i opterecujuce ziveti u neprekidnom strahu,biti opusten opet nije sasvim ok…Ne znam ni sama.

katarina
    Član
    katarina

Nisam verovala dok nisam svojim ocima videla…i desavale nam se strasne stvari u zivotu…nezelim da se prisecam jer boli a i necu ovde o tome da pisem

crnokosa
    Član
    crnokosa

Jedna ,jedina osoba za koju ja znam da se bavi ovdje sa tim iako ona to negira uvijek je pocela da radi u mojoj firmi a ja sam kod kuce sad.Razmisljam da se ne vracam u septembru i da trazim sebi novi posao.Imam i drugih razloga bas vezanih za posao jer je tezak a imam posao za stalno.Samo kad pomislim da treba sa njom da radim pu pu daleko bilo.Rekla sam gazdi da me nema dok je ona tamo.Samo da nadjem nesto u medjuvremenu.Daj Boze.

Sneki
    Član
    Sneki

Ja jako verujem u sudbinu i smatram da covek treba da uradi onako kako veruje, da bi mu bilo lakse. I u danasnjem svetu nauke mnoge stvari su ostale nerazjasnjene (npr. ljudi veruju u Boga, ali ga niko nije dokazao). Onih stvari koje ne poznajem, gledam da se klonim (sto kaze crnokosa, e :hmm: sad ne znam da li bih bas zbog toga menjala posao), kao i zlih ljudi. Trudim se da nikog ne povredim i da nikom ne pozelim zlo. Pozitivne misli mogu da naprave cudo.

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ma Sneki-to mi je jos samo jedan od razloga vise.Ja sam i tako planirala kad se vratim sa porodiljskog da nesto drugo trazim ali ovako bih samo jos ubrzala.Ne bjezim ni od koga i ni od cega ali nemas pojma kako je ta osoba zla a pravi se med i mlijeko.Zato kazem da bih najsretnija bila da mogu da ga promijenim i da se i ne vracam na stari posao i tako jednim udarcem ubijem citav osinjak.

Sneki
    Član
    Sneki

Crnokosa, najgore je ako moras da provodis po ceo dan u sredini gde si nezadovoljna. Onda pocni da trazis novi posao jos dok si na porodiljskom.

crnokosa
    Član
    crnokosa

E pa u tome je bas i poenta.Imam i tako jako tezak posao ali nisam se nikad zalila,ali samo kad pomislim da bih sa tom osobom morala da radim rame uz rame po citav dan 😯 zamisli kako bih se osjecala.Samo kad zamislim jeza me hvata i nadam se da cu nesto uspjeti da nadjem iako tamo imama posao za stalno,ali stvarno kad se sjetim sta je ta zena sve u stanju da radi nemam nikako volje da budem u njenoj blizini.Ko zna mozda je i dobro to sto je dosla da tako ubrzam proces i trazim sebi nesto gdje cu biti mirnija i fizicki i psihicki.

unicorn
    Član
    unicorn

Ja živim u Bosni, a ta je tema ovdje jako proširena, kao i vjerovanje. Ja lično nikada nisam vjerovala u to dok se prije 3 godine nisam počela osjećati strašno loše, nisam mogla spavati od nekog neobjašnjenog straha, imala sam lupanje srca, plakala sam bez razloga, jednostavnmo sam mislila da ludim.
    Obišla sam sve moguće ljekare i svi su mi nalazi bili super, a onda me je mama nagovorila da odemo kod hodže, koji mi je rekao da su me napali džini (zli duhovi) i da mi je više ljudi pravilo namjenske sihire.
    Ja opet u to nisam vjerovala, dok mi čovjek nije počeo „učiti“ Kur’an iznad glave. Ljudi, kad sam ja tu počela plakati, kašljati, tresti se, bila mi je muka, pa da ne povjerujete, pravi egzorcizam! Nisam mogla da vjerujem, nisam mogla da kontrolišem svoje sopstveno tijelo, isto kao da se to sve dešavalo nekome drugom a ne meni!
    I dan danas me veliki strah od toga, vjerujem i znam da ima takvvih ljudi (Bog ih prosvijetlio), da to prave, ali ne mogu da ih razumijem. Još nešto: ovdje pravi hodža nikada ne govori ko je pravio crnbu magiju, jer to po Kur’anu može dovesti do krvoprolića (osvete), pa bi onda hodža snosio pola grijeha onoga ko je to pravio. Tako da ja i dan danas ne znam ko mi je neprijatelj, ali sam napravila nekoliko pretpostavki i s tim ljudima sam prekinula svaki kontakt.

Standzi
    Član
    Standzi

strasno unicorn!!! sva sam se najezila!

Dusica M
    Član
    Dusica M

Hm….
    Sada sam videla ovu temu.Strasno u sta su ljudi spremni da poveruju.
    U dvadeset prvom veku smo.Doba kompjutera i tehnologije.Da neko moze da veruje u crnu magiju,to mi je neshvatljivo.Magija je uopste primitivni oblik religije.Uostalom-lakse je verovati u rusilacku energiju nego neku koja stvara i spaja.Na zalost.
    Evo primera-jednog jutra vi ustanete i nadjete ispred praga od stana neki zamotuljak.,posle pola sata na putu do prodavnice crna macka vam predje put….Vec pocinjeteda se „tripujete“
    Postajete neoprezni i razmisljate o toj machci.Umalo da vas pokupi auto.
    U takvim situacijama je najlakse pomisliti da je rec o crnoj magiji.Naravno,tada vam padaju na pamet svekrve :vestica: i ko zna ko jos.
    Mi smo spremni autosugestijom da se ubedimo u sve i svasta.Uostalom ko ide u crkvu,veruje samo u dobro-nikako u kojesta.I to sa hodzom mi je malo glupo,ne bih da vredjam.Ne skida on nikakvu magiju,nego cita molitvu a vernik kroz nju nalazi spokojstvo i mir.

Masha&Tasha

ja ovo prvi put vidim… :neznam: sta da kazem, ni da postoji ni da ne postoji, svaceg sam se naslusala, a od sveki extra, al s obzirom odakle je i da se za ocekivati da veruje u to, dok joj se cerka nje udala stalno je pajala po kojekavim babama,a ja napade dobijala, dobro te se udade i ona. A cim joj neko spomene nesto ona trcka negde, ja se stvaaaarno s tim ne opterecujem postoji ne postoji ne interesuje me, a svakakvih sam se pria naslusala! Dok sam isla u osnovnu imala sam neku nastavnicu ruskog, jao koje je to ispiranje mozga bilo, pa ja nisam smela kuci sama da idem,niko nije znao sta mi je godinama dok nisam mami priznala, a onda je bilo
    :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija: i ja od tad bez problema dolazim kuci iz skole i po mraku! Sad se sama sebi smejem kad se toga setim!
    Moze da postoji, al ne moze da deluje na mene ako nisam tim opterecena je moja parola na sve te :vestica: rabote! Al kako radis tako ti se vrati!

Brandza
    Član
    Brandza

Niko ne veruje,dok mu se nesto slicno ne desi…ja imam iskustva koja zaista nisu za forum…ni dan danas ne verujem u to,pokusavam sebi da objasnim na 1000 drugih nacina…ali cinjenica je da neka sranja jednostavno postoje…kako,zasto,usled cega-ne znam…ali na sopstvenoj kozi sam iskusila da postoje

Julija SG
    Član
    Julija SG

I ja to uvjek pokusavam nekako drugacije da objasnim, prosto ne mogu da vjerujem u to. Ali ko ce ga znati, postoji li stvarno tako nesto…

mirjana79
    Član
    mirjana79

zasto vam je tako tesko povjerovati??
    ni jedna vjera ne kaze da crna magija ne postoji.. na kraju krajeva starija je od svh vjera…
    mada se ne treba opterecivati s tim i misliti cim nam se nesto ruzno desi da je nabajano.. neke su stvari od boga

a malom mi smijesno malo tuzno, sto vecina sumnja na svekrve .. dakako s razlogom ..

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.