Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mamaMaia 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 81 ukupno)

Crna magija

• dragana024

Čoveku je teško da poveruje dok ga, daleko bilo, ne zakači. Na svojoj koži sam osetila, i stvarno je strašno i ne daj bože nikome. Najgore je to što ne možeš da nađeš objašnjenje za to i stalno se pitaš zašto bi ti neko želeo zlo, a nisi nikome ništa nažao učinio. Ali, ima svakakvih ljudi, neki se naslađuju tuđom mukom. Tužno ali istinito..

Aiko
    Član
    Aiko

ja ne verujem, a ipak se toga malo plasim, sto ce reci da nisam 100% sigurna. Ipak, mislim da ako neko NECE da veruje u to, ako iskljucivo misli pozitivno, pa makar nalazio kojekave konce ispod kreveta, igle u zavesama i sl. da do njega crna magija nece dopreti. U sklanjanje crne magije putem nekog drugog ne verujem. Ako mi neko objasni, a to pije vodu, onda cu poverovati. Mada, relativno je i sta kome pije vodu…

biki
    Član
    biki

Ja neverujem u nista sto se nemoze nauco objasniti i sto nije opipljivo.
    Ne kazem da neka sila ne postoji,kosmicka pravda kako bih ja to umela reci,ono u fazonu kad neko uradi nesto jako lose to mu se na neki nacin samo vrati (ta sila meni predstavlja boga).
    Ali ja licno smatram da su vere politicke partije nekog tamo davnog vremena i da su se recimo u danasnje vreme pojavile ni u kom slucaju kod ljudi sa savremenom inteligencijom nebi prosle!
    Citala sam mnogo o zacecima vera i kako je hriscanska dosla u evropu,i dolazim do zakljucka da nije dosla,nauka bi mnogo vise i brze napredovao(zivi dokaz je srednji vek,takozvani mracni vek gde se tvrdilo da je zemlja ploce i gde su se naucnici vesali i spaljivali na lomaci)!
    Imala bih o ovome da napisem brdo i brdo argumenata i citata iz raznih knjiga no zaista nemam vremena za to,koga zanima moze se zainteresovati i sam procitati,sigurno ce mu izmeniti neke dosadasnje vidike!
    Sto se tice same crne magije,neverujem da jedna ljudska osoba moze biti toliko mocna te sro ce svezati srven konac,i skuvati par travki pobrljavki i time nekom zagorcati zivot 😕
    Zamislite gde bi neko na taj nacin mogao da dogura,i kome sve da pravi zvrcke i koliko mocan,pa bio bi gospodar celog sveta 🙂
    Mislim da je sve stvar psihe,psiha je cudo a nama je u zivotu najlekse da neke ruzne stvari koje nam se desavaju objasnimo na taj nacin.

Aiko
    Član
    Aiko

biki, od reci do reci se slazem sa tobom.

bobiska
    Član
    bobiska

Postojala ili ne vrlo je stetno pricati pred decom o tome. Tinejdzer, inace rodjak mm pocesto pobegne od kuce, ima kao problema, kao ne moze da objasni, i prolazi mu sve to jer mamica veruje da mu neko nesto baje ili tako nesto :buljavko: :buljavko: :hmm:

Lukina mama

Ljudi, :buljavko: ovo je 21. vijek.

tratincica

Crna magija mi je interesantna samo kao tema horor filmova. Dalje od toga ne zelim da mislim. 👿 😈 :vestica: :klanjam: :galamdzija: :zima:

makica 265

Maki – 19/10/2006 16:28

I ja isto kao i ti nisam verovala u crnu magiju, verovala sam u crkvu išla u nju i još uvek idem nisam joj okrenula leđa i nikada neću, verovala sam da će dobro da pobedi zlo ali je crna magija jača od nje. Ja sam počela da verujem u nju kad sam srela jednu ciganku koja je mi je svašta ispričala o mom životu i moje porodice i našoj budućnosti, naravno da nisam odmah poverovala dok Marta još kao beba nije počela noću da se budi na svakih pola sata i da plaše bez ikakvog razloga, da odbija hranu, za lekare ona je bila zdrava, onda me je moja baba pozvala i rekla da je navukla neki strah i da odem kod nekoga da joj skine strah odnosno prebaje. I tako je sve to počelo ja odem kod te babe a baba meni kaže – Crno dete šta si čekala do sad vidiš da ti je dete pola živo-, prebaje ona njemu i sutra dan Marta pošne ponovo da spava normalno i da jede. Pa smo se ja i mm često bez ikakvih razloga svađali. I tako se to dešavalo svremena na vreme. Onda se setim šta mi je rekla ona ciganka i pronađem jednu ženu koja skida tu crnu magiju i koja mi je svašta ispričala i sve je na kraju bilo tačno.
    To su strašne stvari, svašta mi se dešavalo, dešava se i sada ali ja to na vreme osetim i odem kod te žene i stvari se srede. Ja nemam reči za takve stvari, strašno je tad se svađaš sa mužem bez ikakvog razloga i kad gledaš dete kako bez razloga plače a neznaš šta mu je i kad ima temperaturu do 40 i jedva diše a lekari ne mogu da pomogunu, i sad se naježim kad se setim toga. Hvala Bogu pa sam to uvidela na vreme i sprečila a ko zna šta je sve moglo da se desi. Ko nije imao dodira sa tim teško mu je da poveruje u to, znam kako sam i koliko je to odbijala i koliko mi je vremena trebalo da to prihvatim.

Nemoj vjerovati u takve gluposti,trebla si malu odvesti u crkvu da joj svestenik procita molitvu za zdravlje.

mima80
    Član
    mima80

Ali za sve ima resenja
    :> :> :>
    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

unicorn
    Član
    unicorn

Ne znam ljudi, mislim da svako ima pravo na svoje sopstveno mišljenje, ali ne bih ni najvećem dušmanu poželila ono što sam ja prošla.

biki
    Član
    biki

mima80 – 15/10/2007 15:06

Ali za sve ima resenja
    :> :> :>
    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

😆 😆 😆
    Ajme meni Mima,pa sto odmah ne dade informacije kad ih imas da se zastitimo na vreme,mozda nam je do sad neko vec nesto zakuvao izabiberio :doomed: :>

dragana024

Ni ja nisam verovala dok je niisam osetila na svojoj koži.
    Samo mogu da kažem ne daj Bože nikome.

tratincica

Da nadopunim samu sebe: 99,9% sam sigurna da su sve to gluposti ali mi onaj 0,1% ne da mira.

piljari
    Član
    piljari

BUDALASTINE

bubica
    Član
    bubica

Prvo…nisam mogla da verujem da takva tema postoji ovde…Ali, zašto da ne..tek sam je sad videla…
    Drugo…ne verujem, mada priznajem da ima ljudi koji se time bave…
    Treće…sve je to život…MAGIJA postoji oduvek, ali će biti crna ili bela…zavisi isključivo od ljudi…Pozitivne misli mogu napraviti čudo, negativne takodje…Živim svoj život i nikom ne želim zlo…eto to je naša zajednička deviza!

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.