Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mamaMaia 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 81 ukupno)

Crna magija

• ivy
    Član
    ivy

ja sam par puta bila svedok takvih stvari i verujem u crnu magiju.
    isto tako verujem u vidovitos. jedna ciganka,tetka moje dobre drugarice mi je pre 3god gledala u solju i u detalje opisala stvari koje ja nisam mogla izazvati autosugestijom.
    sve se dogodilo kako je rekla.
    vi koji ne verujete,objasnite ovu situaciju onako racionalno,posto tvrdite da je ovo nemoguce,

Ammy
    Član
    Ammy

I verujem, i ne verujem. Idem u crkvu, nosim osvestanu brojanicu, postim, pomolim se pred spavanje, slavimo slavu, nikome nikada nisam zgresila da bi me „napao“ tim stvarima. Zivim svoj zivot bez straha od toga. A imala sam priliku da vidim na drugim ljudima da su neke stvari neobjasnjive.

mima80
    Član
    mima80

Naravno da postoje razne stvari koje ne mozemo racionalno objasniti, pa tako i crna magija. Ja samo zelim da verujem da ona ne moze da naudi ljudima cistog srca koji je ignorisu. Verujem i da neko moze da vidi neke stvari u buducnosti, ali mislim da to ni najmanje nije preporucljivo. Kao prvo, autosugestija je cudo, mislim da je daleko mocnija nego sto mozermo da pretpostavimo, a drugo, zamislite samo da vam neko kaze nesto lose, da cete ostati udovica i sl. Uzas! Mislim i da sam covek neke situacije moze da prizove razmisljanjem o tome. Ma, daleko bilo, pu pu, pomeri se s mesta, da kucnem o drvo 😆

ivy
    Član
    ivy

Skoro niko ti nece reci ruzne stvari

piljari
    Član
    piljari

ko je vernik u takve stvari ne veruje ,a znam dosta iz mog okruzenja koji kada imaju probleme prvo im je da kazu neko im je nesto bacio ,za mene su to ciste gluposti

Selena
    Član
    Selena

ne verujem u te stvari!

Balerina
    Član
    Balerina

Ma ljudi kakva crna magija……

Meni je to smesno……

makica 265

[QUOTE]piljari – 7/12/2007 09:51

ko je vernik u takve stvari ne veruje

E bas tako!!!

piljari
    Član
    piljari

danas mi dolazi zena hoce da se razvede od muza (zato sto mnogo trosi na kladionicu skoro sve sto zaradi )uz to on nece da radi ,ona ne radi (finansiraju ih roditelji koji ni sami nemaju) i onda kaze neko nam je bacio magiju
    AMAN ZENO DIGNITE DUPE DA RADITE pa da vidis kako nema magije

gorana
    Član
    gorana

piljari – 9/12/2007 19:25

danas mi dolazi zena hoce da se razvede od muza (zato sto mnogo trosi na kladionicu skoro sve sto zaradi )uz to on nece da radi ,ona ne radi (finansiraju ih roditelji koji ni sami nemaju) i onda kaze neko nam je bacio magiju
    AMAN ZENO DIGNITE DUPE DA RADITE pa da vidis kako nema magije

😆 Sve je vise ovakvih slucajeva,koji svoju situaciju opravdavaju tako nekim po meni glupostima.Mislim da nisu dovoljno zreli,niti dovoljno jaki da se izbore sa svojim problemima.Idu linijom manjeg otpora i najlakse je prepustiti se i prebaciti sve na nekoga drugog.

Ja stvarno u to ne verujem niti zelim da verujem.
    „Niko ne veruje dok ne oseti na svojoj kozi’! Moje pitanje hoce li neko konkretno reci sta je osetio?Ako je to neki banalan primer kao ovaj gore citiran opet ne verujem.
    I ja sam imala vrlo los period u zivotu,bolest i mnogo toga.Nikada nisam pomislila da je to crna magija.To je moj zivot i moj put.

Ne tvrdim da ne postoji ali ja licno ne verujem.

kika
    Član
    kika

:hmm:

Tijancica
    Član
    Tijancica

Crna magija, hm? Ja mislim da se to može nazvati stilom života.
    Imala sam priliku odrastati u porodici gdje niko nije pričao o tome, niti razmišljao, a ni vjerovao. A i družila sam se sa takvim ljudima. I onda kad tako odrastas i formiras svoju licnost ni na kraj pameti ti ne pada da kada ti nešto loše ide okrivljuješ crnu magiju. Ni ne pomišljaš na crnu magiju, ne postoji za tebe.
    Ali.. Stanovala sam sa dvjema cimerkama koje su tako slijepo vjerovale u te stvari. Svaki dan bi se povela priča o nečemu što se desilo njihovim tetkama, strinama i babama, njima samima i naravno bila je živa istina. Sastavni dio tih priča bili su kosa, nokti, ljuske od jajeta u saksijama i bla, bla, bla. Cijelo vrijeme sam se svadjala sa njima i podsmijavala im se, a one su mene smatrale glupom. Za sve što bi im se loše desilo sumnjale su da im je neko „napravio“ crnu magiju. Crna magija je bila sastavni dio njihovih života. Kad ni posle pet godina studiranja nije u stanju da položi ispit sa prve godine na koji izlazi 17 puta to je sigurno u pitanju crna magija, a ne kombinacija neučenja, manjka inteligencije, nesnalaženja itd.
    Posle dvije godine života sa njima par puta sam se uhvatila kako pomislim da nešto što mi se loše desilo ima neke veze sa crnom magijom i sa njima dvjema. Jer ko toliko priča o tome i vjeruje u to, mora i da ima neke veze sa tim. U takvim momentima mi je strašno bilo krivo što mi se uopšte takve misli javljaju i što postajem kao one. S kim si, takav si.
    Već duže vrijeme ne živim sa njima, niti sam u kontaktu i mnogo mi je drago zbog toga. Ne samo zbog crne magije, već zbog mnogo drugih, ozbiljnijih stvari. U životu se treba družiti sa osobama koji streme ka nečemu, idu ka svom cilju, imaju svoj život i nisu zavidne i ljubomorne, i na koje možeš da se osloniš. Osobe koje ništa ne rade u životu, već tračaju i virkaju iza zavjesa, naravno da će razmišljati o crnoj magiji i raznim glupostima.

Anchy80
    Član
    Anchy80

U ovoj zemlji toliko se ruznih stvari desavalo, ratovi, siromastvo, manjak posla, novca itd.. samim time zemlja nam je postala pogodno tle za razmnozavalje takvih socijlanih paranormalnih stvari.

Ljudi treba da budu okrenuti sami sebi i svojim ciljevima u zivotu!

Nemam iskustva toliko sa tim stvarima jer zivim u okruzenju gde ljudi hvala Bogu ne veruju u te stvari!

bombica26
    Član
    bombica26

kazu pravi vernik ne veruje u takve stvari poput crne magije….nazovite me nevernikom ali ja se tih stvari plasim jer imam lose iskustvo,(fizickih dokaza).iako nisam okruzena ljudima koji se time bave niti veruju.
    od zla treba bezati sto dalje,ne osvrtati se i ne pokazivati nemoc.
    verujem da se samo kukavice od zivota bave ovim stvarima ,a ima ih u jugi dosta.

sandrabgd
    Član
    sandrabgd

Uopste ne verujem u takve stvari.To mi ja ispiranje mozga u svakom slucaju.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.