Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mamaMaia 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 81 ukupno)

Crna magija

• dacika
    Član
    dacika

Hteli ste konkretan primer , pa evo, nadam se da neću biti kamenovana zbog njega.
    Moja mama nije verovala u te stvari. Brat je imao 3 godine, zaspi s milim Bogom, probudi se posle pola sata bledo gleda u centar sobe i počinje da se buni i plače. Pritom , ne vidi ni majku , ni oca , kojima bi logično trebao od tog straha da pridje, a ne prilazi. Ne odgovara na pitanja, samo jeca i vrišti.

Vrištanje se pojačava, e kada mu se od suza zatvore oči, on od umora zaspi!
    To je tako trajalo 2 nedelje SVAKU NOĆ. A on, mali brbljivac, ničega se ujutru ne seća.

Mama i tata su bili na ivici nervnog sloma. „Savetovala“ ih komšinica da idu kog neke babe, mama samo odmahivala rukom. Sve dok jedne večeri mojim roditeljima u goste nije došao jedan prijatelj po opredeljenju komunista i težak ateista.
    Napominjem da je godina bila 77, Titov uticaj je bio još uvek jak.
    Oni su razgovarali o svemu i svačemu, a moj brat se zaigrao i zaspao. Posle pola sata kreće agonija…..stara priča. Mama plače , poliva ga, doziva, ali bezuspešno. Taj njihov prijatelj zgrožen uvija mog brata u ćebe, iznosi napolje i kaže za mnom.
    On, da taj veliki nevernik, imao je u zgradi babu , koju je ganjao kao Bog djavola, zbog skidanja čini, a došao je u situaciju da lično mog brata nosi njoj.
    Ne bih ulazila u proceduru šta mu je radila, uglavnom , njena dijagnoza je bila urokljive, zavidne oči zbog njegove lepote.
    Narednog jutra , on se probudio i rekao:
    „KAŽITE ONIM LJUDIMA DA VIŠE NE DOLAZE. PUN STO ČOKOLADA I BOMBONA, ONI JEDU , A MENI NIŠTA NE DAJU I PLAŠE ME! „
    E zamislite kako je mojim roditeljima bilo… Posle toga je normalno spavao i nikada više nije pominjao te ljude!

Da, ja verujem da svojom autosugestijom možemo da učinimo čudo i vidimo i ono što ne postoji, ali on je bio dete od 3 godine.
    Verujem u Boga, ali ljudi , ako verujem da postoji Bog, postoji i Djavo i ljudi koji se njemu klanjaju.
    E sad , da me pitate da li verujem uvek ću prvo reći DA NE VERUJEM i to bez razmišljanja, a na drugu loptu ZAMISLIM SE i samo pomislim iako postoji ŠTO DALJE OD MENE I MOJE PORODICE.

Bambina.
    Član
    Bambina.

🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

joj, sto me mrzi sad da pisem o tome :>

biki
    Član
    biki

Ovo je citat iz knjige ,,DA LI POSTOJE STVARI KOJE NE POSTOJE“koju mozete skinuti sa interneta i koja po meni najlogicnije objasnjava fenomem da toliki svet veruje u nebuloze tipa crna magija predvidjanja i sl.

REC AUTORA

S ove strane onostranog

Imao sam nepunih šest godina kad sam se teško razboleo. Dugo sam bio u
    kriticnom stanju, a jedina moja señanja na to vezana su za dugi oporavak u
    bolnici. Postoji ipak nešto cega se dobro señam: na bolnicki prozor cesto mi je
    dolazio beli golub kome je oko noge bilo vezano paråe crvenog konca. Tokom
    jedne posete, rekao sam majci i baki za goluba i tada mi je baka, inaåe poboæna
    zena, rekla da je ona vezala konciñ za njegovu nogu i da me sada taj golub
    cuva. Ja sam joj verovao i oseñao se sigurnijim kad je on bio na prozoru.
    Ubrzo sam poåeo da ustajem i da ga hranim mrvicama hleba.
    Mnogo kasnije, majka mi je priåala da je baka do kraja verovala da je taj
    golub bio moj cuvar i da njemu dugujem æivot. Niko nije ni pokušao da je razuveri,
    jer je ljubav izmeoeu starijih osoba i unuåiña svetinja u koju se ne dira.
    Od tada je prošlo mnogo godina. U jesen 1994, graoeanski rat besneo je
    u Bosni. Mada u njemu nisam direktno uåestvovao, sticajem okolnosti našao
    sam se u jednoj vojnoj jedinici gde mi je posao bio da osposobim i pustim u
    pogon neke zaplenjene radio -ureoeaje. Stigao sam vojnim dæipom kasno noñu
    i, pošto su ureðaji bili u kuñi, na oko pola kilometra od garnizona, tu sam
    se i smestio. Bio sam jedini stanar pored jednog vojnika i oficira koji su trebali
    da mi pomognu u poslu.
    U vojsci se rano ustaje. Kad su moji domañini videli sa koliko napora
    sam se probudio, obeñali su mi jaku kafu. Izašao sam u dvorište, seo za baštenski
    sto i åekajuñi kafu pokušao da shvatim gde sam se zatekao. Bili smo u
    podnoæju planine, daleko od grada. Jutro je bilo sveæe i ponegde je još bilo
    magle. U ratno vreme, kad uæas postane deo svakodnevnice, åoveka moæe da
    uteši pomisao da postoji nešto što je jaåe od ljudske gluposti: sunce koje nekim
    åudom još uvek greje, nebo koje je ipak plavo i drveñe koje i dalje lista i
    donosi plodove.
    Iza niske ograde bila je njiva sa nekoliko stabala šljive. Rodile su i prerodile;
    meštani su, verovatno, bili u izbeglištvu pa nikoga nije bilo da ih bere.
    Ne pamtim kad sam poslednji put jeo šljive, ali tada sam osetio æelju da ih
    naberem i podelim sa svojim domañinima.
    1
    Napravio sam nekoliko koraka i stao kao ukopan. Iznad moje glave preleteo
    je beli golub i sleteo na ogradu ispred mene. Nisam mogao da verujem
    oåima: oko noge bio mu je vezan crveni konac! Bio sam zbunjen kao nikada.
    Hteo sam nekome da ga pokaæem, upro sam prstom u njega i okrenuo se, ali
    u dvorištu sam bio sam. Dugo sam ga gledao, neodluåan šta da uradim. On
    je izvijao glavu i gledao me jednim pa drugim okom, kao da je hteo nešto da
    mi kaæe. Pribliæavao sam mu se korak po korak, da ga ne bih uplašio. Kad
    sam stigao dovoljno blizu da mogu da ga dodirnem, vrata iza mojih leða su
    se otvorila i oficir je viknuo: “Ne idi iza ograde, tu je minsko polje!”
    Koje je objašnjenje za ovaj cudan dogaðaj?

Prosto da prostije ne moæe biti: sve sam izmislio!!!!!!!!! 😆

Od srca vam preporucujem da je skinete i procitate

Magija
    Član
    Magija

More ako vam se ja ofarbam u crno ima da me vidite sopstvenim ocima, pa da vidim da li necete da verujete u mene.:lol: :> Ma ima da bezite ko djavo od krsta.:twisted: :vestica:

Salim se. Ne znam da li postoji crna magija i ne zelim ni da saznam.

Samo da napomenem da moj nick nema veze sa ovakvom magijom, vec je usko povezan recimo sa emisijom "ulicna magija", ako ste gledali. To su fenomenalni trikovi i bas bih volela da naucim tako nesto.

dacika
    Član
    dacika

Magija , ja mislim da grešiš…

Ti u tvom avataru imaš najlepšu magiju tvog života, koju si uspešno savladala, a meni spada još uvek u domen nedokučive magije i misterije kako da je savladam!!!

POZZ

bucko
    Član
    bucko

Ja iskreno mislim da su to gluposti i da u to ljudi vjeruju da bi sebi olaksali zivot. Isto kao sto su ljudi prije ihaj haj god stvari koje sami nisu znali objasniti prepisivali visim silama, a sada tacno znamo kako i zasto nastaju (grmljavina, vatra, vjetar, kisa…). I ovo mi na to lici: ne ide mi u zivotu, pripisi crnoj magiji. I meni se milion losih stavri desilo pa nikad nisam pomislila da mi je neko nesto ugatao.
    Ok, za neke stavri nema objasnjenja ali isto tako i ljudsko znanje je i dan danas vrlo skromno. mozda ce se sa napretkom nauke i te stvari moci objasniti na logican nacin.

Magija
    Član
    Magija

dacika – 26/2/2008 08:46 Magija , ja mislim da grešiš… Ti u tvom avataru imaš najlepšu magiju tvog života, koju si uspešno savladala, a meni spada još uvek u domen nedokučive magije i misterije kako da je savladam!!! POZZ

Tacno dacika. To je najlepsa magija mog zivota! Zelim i tebi uskoro da je osetis. To je najcistija i najlepsa magija koja postoji.:-* Samo napred, imas moju podrsku!

Natasa
    Član
    Natasa

Pocela sam da verujem u crnu magiju. Naime, David je sa 2 meseca starosti poceo da se budi vristanjem, a onda sve manje spava, a sve duze i duze place bez razloga i vristi. Tada mi je moja baka rekla da ga je verovatno neko urekao. Moj muz i mama nisu u to verovali ali ja jesam i pocela sam da osecam da detetu treba nesto drugo, jer ljuljkanje i titranje ne pomaze. I tako smo baka, deda, David, mm i ja seli u kola i otisli do zene koja skida strah. Opisala nam je zenu koja ga je urekla do sitnih detalja ( to je bila prva komsinica mog tate). Posle odlaska kod te zenice nase dete se preporodilo, spavalo kao top, a vristanja vise nije bilo. Milina.
    Necu da trosim reci na krivca svega jer nije vredna pomena. Neko veruje, neko ne i ja sve to razumeme, jer ni mi nismo verovali u te price dok nismo osetili na svojoj kozi.

Praslin
    Član
    Praslin

Zbog tih nekih neobjasnjivih stvari se nekad zapitam da li postoji neka mracna sila i trazim objasnjenje, racionalno. Ali generalno ne verujem. Mada je u familiji (blizoj) bio jedan primer kada ni lekari, najbolji i najcenjeniji nisu uspeli da rese veliki problem a jedan covek ga je resio i rekao tacan datum kada ce sa tim problemom biti gotovo. MM i ja recimo imamo puno nekih problema koji nam zivot cine tezim ali nikada nisam razmisljala da mi je neko nesto uradio zato sto za sve te gluposti mi nadjemo logicno objasnjenje. 🙂 Neko je napisao AKO I POSTOJI, NEKA JE DALJE OD MENE. To i ja kazem.

RenataP
    Član
    RenataP

U mojoj porodici je takodje postojao takav problem.Covek je odlazio kod svih doktora i bio tako bolestan da su mislili da ce umreti a da ne znaju od cega boluje.Tako je otisao kod jednog coveka i ovaj ga izlecio.A moja cerkica je sa 1,5god videla nesto sto mm i ja nismo.I pokazivala nam je to,nije mogla da zaspi i htela je da upalimo svetlo.Onda smo se preselili u ovu kucu gde sad zivimo i to je prestalo.Ne mogu da kazem da verujem u crnu magiju ali ovo je bilo nesto neobjasnjivo a cerka je bila jako mala da izmisli tako nesto

84d
    Član
    84d

Magija je samo jedan neistražen kutak svemoćnog, ogromnog ljudskog uma…I ništa više!!!

RenataP
    Član
    RenataP

Da,a ljudski um proizvodi pozitivne i negativne misli….I posle ovoga ne verujem u crnu magiju ali verujem u nesto vise od onoga sto ljudsko oko moze da registruje

lilica
    Član
    lilica

E, dakle, genijalni su mi ljudi koji pisu postove kako se njihovo dete/brat/rodjak… koje je u vreme desavanja imalo recimo 3 ili 2 ili 5 godina, budilo nocu vristeci i placuci! AMAN ljudi, pa koje se dete ne budi nekad tako? Pa i ako traje neko vreme, koje dete nije imalo periode da place i budi se nocu? Moja beba se budila nocu, jel to znaci da je neko zamadjijao??? Jeste li culi za ruzne snove? To sto se neko ne seca da je ruznpo sanjao ili sta je sanjao, ne znaci da NIJE SANJAO.
    Evo, recimo moj sin je imao period kad se iz sna budio vriskom. Meni predlozi svekrva da ga odvedem kod nekoga da mu salije stravu. Ja ga naravno ne odvedem i to IPAK prestane…
    I ako moze Natasa da mi odgovori, ako se ikad vise pojavi na temi: Zasto bi, zaboga, prva komsinica tvog oca bacila magiju na tvoje novorodjeno dete? Pa i ja sad da ti kazem da ti je dete zacarala plavusa, ili neko ko je prirodno plav a farba se u smedje 🙄 srednjih godina, sa braon ocima, malo krupnija, dolazi u tvoju ili kucu nekog tebi bliskog, ti bi se setila neke osobe iz okruzenja (komsinice, drugarice iz osnovne skole, prodavacice u radnji gde kupujes hleb) i rekla da je to ona?
    Ljudi, dajte svoje probleme resavajte uz pomoc sopstvenih snaga i sposobnosti, a ne vracara, magova i baba koje skidaju magije 😉

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Bravo Lilice! Tako treba! Ako postoje neobjasnjive stvari, to je zato sto smo kao ljudska bica ograniceni i ne mozemo sve da pojmimo, a ne zbog baba, hodza i gluposti! Moj poznanik je potpuno pao pod vlast jedne gospodje koja ga je „izlecila“ i rekla mu da mu neko „radi o glavi“ i da nadje neku kosu iza ormana. I cudna mi cuda, on stvarno nadje zenske vlasi iza ormana – a normalno da ce tamo da ih nadje kad nikad ne usisava iza ormana… Sad mu je ta zena i otac i majka, ma neverovatno. Sto mi je najgore, ona stalno ide po manastirima i predstavlja se kao pobozna zena, a ako je bilo ko od vas religiozan, ili uopste pravoslavne vere, neka pita svog svestenika sta misli o magiji, zenama koje liju stravu, babama koje gataju itd. Pitajte! Ja pitala, a odgovor je: crkva ne priznaje magiju i sujeverje, crkva se bori protiv magije i sujeverja, ako vec mislite da se nesto neobjasnjivo s vama desava, a verujete u Boga, onda pravac u crkvu, a ne kod vracara ko u srednjem veku…

milly
    Član
    milly

Lilice, Ushtipak :bravo: svaka vam je na mestu!
    Zaista, svi vi koji ste pobozni ( a po mom iskustvu, najcesce su bas ti „pobozni“ i najvise sujeverni) poslusajte Ushtipak i pitajte svog svestenika sta misli o tome i o npr. vezivanju crvenog koncica detetu oko ruke protiv uroka i jos kojekakvih „valja se“ stavri :hmm:
    Bez uvrede!

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.