Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mamaMaia 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 76 članaka - 76 do 81 (od 81 ukupno)

Crna magija

• hippeia
    Član
    hippeia

Ushtipak;768293 wrote: Bravo Lilice! Tako treba! Ako postoje neobjasnjive stvari, to je zato sto smo kao ljudska bica ograniceni i ne mozemo sve da pojmimo, a ne zbog baba, hodza i gluposti! Moj poznanik je potpuno pao pod vlast jedne gospodje koja ga je „izlecila“ i rekla mu da mu neko „radi o glavi“ i da nadje neku kosu iza ormana. I cudna mi cuda, on stvarno nadje zenske vlasi iza ormana – a normalno da ce tamo da ih nadje kad nikad ne usisava iza ormana… Sad mu je ta zena i otac i majka, ma neverovatno. Sto mi je najgore, ona stalno ide po manastirima i predstavlja se kao pobozna zena, a ako je bilo ko od vas religiozan, ili uopste pravoslavne vere, neka pita svog svestenika sta misli o magiji, zenama koje liju stravu, babama koje gataju itd. Pitajte! Ja pitala, a odgovor je: crkva ne priznaje magiju i sujeverje, crkva se bori protiv magije i sujeverja, ako vec mislite da se nesto neobjasnjivo s vama desava, a verujete u Boga, onda pravac u crkvu, a ne kod vracara ko u srednjem veku…

TACNO TAKO!
    Kad vidim crvenu vrpcu oko bebece ruke najezim se! Prije svega mi je to bogohulno, a posle i primitivno!

MilicaCale

jao, ja sam pre neki dana procitala ovu temu i slatko se ismejala: najjaci mi je dokaz da je neko urekao bebu zato sto puno place posle posete (a zanemarena mogucnost da je poseta bila visak informacija za bebu, pa je uznemirila), ili dete zato sto se nocima budi i place, a ne prepoznaje roditelje… sto rade u nekom periodu skoro sva deca, zato sto su upravo primetila da sanjaju, ili zato sto su, uznemirena necim, imala istu nocnu moru koja se ponavlja (ili cak i bez razloga)…ah, da sam ja vodila dete kod neke baba svaki put kad se to desilo mom detetu za tri godine, pa ta baba bi se silno obogatila od nas. A, cudna mi cuda, svaka epizoda je brzo prolazila sama od sebe (isto kao sto bi prosla i da sam ga vodila kod babe, ali ne njenom zaslugom…)

мирка

hippeia;769476 wrote: [quote=Ushtipak;768293]Bravo Lilice! Tako treba! Ako postoje neobjasnjive stvari, to je zato sto smo kao ljudska bica ograniceni i ne mozemo sve da pojmimo, a ne zbog baba, hodza i gluposti! Moj poznanik je potpuno pao pod vlast jedne gospodje koja ga je „izlecila“ i rekla mu da mu neko „radi o glavi“ i da nadje neku kosu iza ormana. I cudna mi cuda, on stvarno nadje zenske vlasi iza ormana – a normalno da ce tamo da ih nadje kad nikad ne usisava iza ormana… Sad mu je ta zena i otac i majka, ma neverovatno. Sto mi je najgore, ona stalno ide po manastirima i predstavlja se kao pobozna zena, a ako je bilo ko od vas religiozan, ili uopste pravoslavne vere, neka pita svog svestenika sta misli o magiji, zenama koje liju stravu, babama koje gataju itd. Pitajte! Ja pitala, a odgovor je: crkva ne priznaje magiju i sujeverje, crkva se bori protiv magije i sujeverja, ako vec mislite da se nesto neobjasnjivo s vama desava, a verujete u Boga, onda pravac u crkvu, a ne kod vracara ko u srednjem veku…

TACNO TAKO!
    Kad vidim crvenu vrpcu oko bebece ruke najezim se! Prije svega mi je to bogohulno, a posle i primitivno!

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

VesnaS
    Član
    VesnaS

Joj ova tema je extra. Jednom sam jednoj zeni rekla da joj je lepo dete a ona kaze pu pu vidi ga jest gadan:-)). Takodje nismo nikad nosili crveni konac, jer mi to izgleda mnogo primitivno!!

Iccy
    Član
    Iccy

Sada sam videla temu :)))))

Poznajem mnogo ljudi koji veruju da im neko nesto ‘baca’ i idu na razna mesta ne bi li ‘skinuli’ to nesto, interesantno je to sto su svi nevidjeni vernici! Ma dajte, ljudi, molim vas! Ili si vernik i ides u crkvu, ili si praznoveran, opredeli se, ne moze i jedno i drugo. Za crkvu je ovo veliki greh!
    Ima onih koji veruju u sve to, koji se time bave, i pokusavaju drugima naneti zlo. Da li stvarno uspevaju u tome ili ‘se samo igrala deca’ – ne znam. U svakom slucaju, protiv svega loseg treba se boriti pozitivnim mislima i verom u Boga i dobro.

Mogla bih jos mnogo toga pisati na ovu temu, o tome kako ‘pecaju’ ljude, navlace ih na to, peljese, a oni se sve vise uvlace u zacarani krug… Ali nekom drugom prilikom…

:-* :-* :-*

mamaMaia
    Član
    mamaMaia

Vidim da ima jako neupucenih ljudi,koji nazivaju sebe vernicima a tvrde da magija ne postoji. Vera nas uci da postoji djavo? A magijom, nasim gresima… upravlja ko?

Gledanje 76 članaka - 76 do 81 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.