Ova tema sadrži 15 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 16 ukupno)

Da li manipulisete?

• NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

da li znate na sta vas dragi "pada’ i da li to koristite? da li ste u zivotu manipulisale i na koji nacin?

Lavita
    Član
    Lavita

evo sada bas razmisljam nesto i nisam imala potrebu da manipulisem nikada u braku
    sve postizemo dogovorom
    znam mu slabosti kao i on meni ali ne idem toliko daleko
    previse je inteligentan i provalio bi me
    ja tako kada krenem da mu radim nesto sto voli i kao ajde da idemo tamo ili vamo
    a on kaze samo znam sta hoces da uradis ali nece ti uspeti i smeje se
    tako da nista od toga
    hvala bogu nema ni potrebe

a u zivotu
    pa nisam ni u zivotu manipulisala ni sa kim
    to ne umem da radim a i pravo da kazem ne volim to i volim sebe sto sam takva

Lekii
    Član
    Lekii

Boze me sacuvaj, naravno da ne! Mada mi muzic cesto kaze da sam prava vestica, ne znam zasto.

sladjanam
    Član
    sladjanam

Ne manipulisem, ali se desava da zaobilaznim putem cesce dobijem to sto hocu, nego kad ‘udarim’ direktno. Mozda mu samo treba odredjeno vreme da se navikne na tu novu ideju, ili da se seti kako je on to lepo smislio:)

mayoli
    Član
    mayoli

manipulisem li??????????? sada da

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

mayoli – 16/10/2009 00:24 manipulisem li??????????? sada da

:respekt:

ja nemam nista protiv…. valja ponekad,cini mi se ;]

T3
    Član
    T3

znam na sta pada ,ali to ne koristim niti manipulisem njime..uvek dobijem ono sto hocu ovako ili onako ,nadjem vec neki adekvatan nacin da dodjem do istog tj da mu se podvucem pod kozu ali daleko od toga da tako i time manipulisem njime vec to radim indirektno vise kroz nezne reci,mazenje dakle na neki lep nacin koji nije direktan,a odgovara oboma tj nijedno ne tpi ili se oseca manje ili vise time izmanipulisano.

i moj za mene nekad kaze da sam "jeziva"mada je uvek sve sto mu ja kazem tako i ispostavi se u vecini slucajeva da sam za sve bila u pravu,tako da se tom recenicom valjda vadi i koristi je kao izgovor kad vidi da je pogresio..

vecinu stvari postizemo dogovorom,ima stvari o kojima odlucuje samo on,a o kojima samo ja..ali opet kazem nijedno ni drugo ne dovodimo nikad u situaciju drugu stranu da to nesto sto hocemo dobijemo manipulisanjem ili koriscenjem slabih tacaka onog drugog da bismo dobili isto.

u horoskopu sam bik,dakle idem i glavom kroz zid,sve sto zelim ,hocu i nameracim mora odmah i sad,i ne biram sredstva da dodjem do cilja….dok je on drugaciji tip flegma,mnogo takticniji,prakticniji i usporeniji od mene..kod njega vazi ono dvaput meri jednom seci,a ja reagujem i razmisljam odma na prvu loptu..pa tu ponekad dodje do sukoba uglavnom misljenja i karaktera,ali uvek nadjem nacin da bude po mom ako to nesto stvarno zelim to i ostvarim..ako ne ponekad ga i pustim tj progledam mu kroz prste,popustim i dozvolim mu da i on kaze sta ima i uradi kako je zamislio.

kad uvidi da je pogresio i da je bolje da me je poslusao i da je uradio to nesto kako sam ja zamislila i rekla obicno tesko priznaje,tako da me uglavnom prvo pita sta ja mislim o tom necem pa onda ili sam ili zajedno resavamo problem i donosimo odluku..

ali kad sam ja u pitanju i moji zahtevi i zelje pravila ne vaze… 😉

kaja
    Član
    kaja

NIKOLINA – 3/5/2009 22:25 da li znate na sta vas dragi "pada’ i da li to koristite? da li ste u zivotu manipulisale i na koji nacin?

Duboko sam ubeđena da to svako radi. Samo neko ređe, a neko (svesno) svakodnevno. I zaista me zamara da slušam ubeđivanja tipa: "Ja? Nikako! Juju!" jer takva prenemaganja nemaju veze sa stvarnošću. Svaka žena, svesno ili ne, manipuliše muškim rodom i to je to! Tako svet funkcioniše.
    Uska majica, dekoltirana košulja, mini suknja… Šminka… Frizura… Nalakirani nokti… Sve to služi za manipulaciju muškarcima! :smizla:
    Prema tome – da, manipulišem! A često se služim čak i umnim metodama kojima dobijam šta mi treba, ako mi uspe.:ruganje: I da se razumemo, kad čitate ovo bukvalno, ja mu ispadnem 😈 ali, ako se samoispitate, samo na momenat, ali iskreno, shvatićete da ipak to radite i vi…
    8)

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

kaja – 17/10/2009 17:35 [QUOTE]NIKOLINA – 3/5/2009 22:25 da li znate na sta vas dragi "pada’ i da li to koristite? da li ste u zivotu manipulisale i na koji nacin?

Duboko sam ubeđena da to svako radi. Samo neko ređe, a neko (svesno) svakodnevno. I zaista me zamara da slušam ubeđivanja tipa: "Ja? Nikako! Juju!" jer takva prenemaganja nemaju veze sa stvarnošću. Svaka žena, svesno ili ne, manipuliše muškim rodom i to je to! Tako svet funkcioniše.
    Uska majica, dekoltirana košulja, mini suknja… Šminka… Frizura… Nalakirani nokti… Sve to služi za manipulaciju muškarcima! :smizla:
    Prema tome – da, manipulišem! A često se služim čak i umnim metodama kojima dobijam šta mi treba, ako mi uspe.:ruganje: I da se razumemo, kad čitate ovo bukvalno, ja mu ispadnem 😈 ali, ako se samoispitate, samo na momenat, ali iskreno, shvatićete da ipak to radite i vi…
    8)

[/QUOTE]

meni se dopada kako si to napisala…i objasnila 🙂 -mislim da je tako…istina je da mi znamo kako sa NJIMA :vestica:

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

opet razmisljam o ovoj temi ,tj. o tome kako nam je nekad zaista lako da dobijemo sta zelimo… mozda toga nismo ni svesne ali kad postanemo….

MarijaHelena

svesno ne, u odnosu na mm, nesvesno ko zna….
    u odnosima sa drugim ljudima-da…posebno sa onima koji mi nisu prijatelji ili ne misle dobro mojim prijateljima ili drugim meni dragim osobama…posebno volim da okrenem situaciju protiv neke zlice dok pokusava da mene ili nekog mog prevesla, a da ni ne zna ko jojmu je to zabiberio…

lilica
    Član
    lilica

Da, manipulisem. Ne stalno i nisam od proracunatih ljudi kojima je svaki korak isplaniran i ima svoju svrhu, ali sam primetila da sam sa godinama postala sve sklonija manipulaciji. Ubedjena sam da u odredjenim situacijama moras da dvaput meris, a jednom seces, i da povremeno moras da predvidis kakve ce posledice imati neki tvoj korak, pa da onda tek preduzmes odgovarajucu meru. 😉

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Da naravnod manipulisem ali ne za krupne stvari. Ne mislim na to da ako nesto hocu da kuopim i sl jer dovoljno je da kazem mm i odmah cu to imati ukoliko mozemo da priustimo. Vec pod manipulacijom mislim na to da uradimo nesto sto zajedno zelimo ali se on dvoumi e onda znam kako da ga ubedim tj da „manipulisem njime“ (koliko god to ruzno zvucalo)
    U svakom slucaju mislim tj znam da svaka zena to rasdi i nije nista lose to i ako neka kaze da ne radi znaci da laze ili nije svesna da to radi

Babily
    Član
    Babily

kaja – 17/10/2009 17:35

[QUOTE]NIKOLINA – 3/5/2009 22:25 da li znate na sta vas dragi „pada’ i da li to koristite? da li ste u zivotu manipulisale i na koji nacin?

Duboko sam ubeđena da to svako radi. Samo neko ređe, a neko (svesno) svakodnevno. I zaista me zamara da slušam ubeđivanja tipa: „Ja? Nikako! Juju!“ jer takva prenemaganja nemaju veze sa stvarnošću. Svaka žena, svesno ili ne, manipuliše muškim rodom i to je to! Tako svet funkcioniše.
    Prema tome – da, manipulišem! A često se služim čak i umnim metodama kojima dobijam šta mi treba, ako mi uspe.:ruganje:  I da se razumemo, kad čitate ovo bukvalno, ja mu ispadnem 😈 ali, ako se samoispitate, samo na momenat, ali iskreno, shvatićete da ipak to radite i vi…
    8)

:respekt:

becka
    Član
    becka

pa ne bas ne znam da manipulisem ai kad pokusam to bude smesno.:)

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 16 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.