Ova tema sadrži 15 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članka (od 16 ukupno)

Da li manipulisete?

• srecna mama

Evo ovako, skoro sam imala situaciju gde je zajednocka prijateljica moja i jos jedne prijateljice sa kojom nisam u dobrim odnosima, ta zajednicka je dosla da mi nesto prenese sto je ova meni porucila.Nisam htela ama bas nista da odgovorim, niti da toj drugarici po njoj porucim, jer smatram da nije u redu i necu njome da manipulisem.Rekla sma samo da ako hoce bilo sta da mi kaze da meni kaze licno.Ali,postoji situacija gde moram da manipulisem, recimo, ne mogu regularno da ubacim dete u vrtic jer ispred mene postoji milion manipulanata i ne postoji drugi nacin, vec moram i ja da postanem Manipulant.Znaci, u Srbiji je tesko biti ne manipulant, jer mnogo stvari ne mozete da uradite ako nemate vezu.Znaci, ukoliko ne manipulisete ljudima.Sto se tice stvari koje mogu da kontrolisem, da se tako izrazim, ne manipulisem, nikada nisma trazila da me neko pusti preko reda u prodavnici ako sam s adetetom, u autobusu trazimako vidim da niko pametan nece da ustane majci sa detetom.Nikada nisam trazila doktorki da mi pregleda dete preko reda jer moram hitno na posao, znaci, ne idem na posao, imam vremena i cekacu, ne sluzim se lazima, jer necu da neko kome ad hok pregleda treba ispasta zbog mene.

Znaci, za krupne stavri, i ako nema drugog izlaza MANIPULISEM.Sto rece Kaja, tesko da danas neko moze biti nemanipulant, ja bih dodala u Srbiji pogotovo.

Gledanje 16 članka (od 16 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.