Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Da li muskarci biraju zene koje lice na njihove majke?

Ova tema sadrži 91 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 92 ukupno)

Da li muskarci biraju zene koje lice na njihove majke?

• kika
    Član
    kika

NE.
    NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. :smizla:

katarina
    Član
    katarina

[QUOTE]Angel – 21/10/2008 16:07

Mislim samo da im je i kasnije u zivotu kad biraju osobu sa kojom ce ga provesti, jako bitno da ta osoba brine o njima jer su velike maze a i jako trapavi kod sredjivanja kuce. Tako da verujem da ne biraju da lice nego da brinu o njima.

AUUU Angel moram ovo da citiram…

Jako je bitno da ja o njemu brinem,sto bi znacilo da mu spremam,perem,peglam,cistim,radjam decu i on ima sve tj nekog ko brine o njemu…Pa nije muz dete da bi mi brinuli o njima…a sto da ja nekom budem druga majka???
    E pa kod mene toga nema..ko je kuci taj sprema,cisti i pazi dete..drugacije ne bi moglo kad bi sve na mene cekao ostao bi gladan!

katarina
    Član
    katarina

i ne licim na sveki ni malo….
    Ona je plava -ja tamna
    ona je krupnije gradje tj ima je a ja sam sitnije gradje…
    Ona je drugacije vaspitana i drugacijeg mentaliteta od mene,,,
    nemamo aba bas nista zajednicko…..
    al opet imam ok odnos sa njom…

olivia
    Član
    olivia

Moja svekrva je bila izuzetno, ali bas izuzetno lepa zena (umrla je, jadnica, tako da ja nemam svekrvu). Mislim da se nijedan muskarac ne bi bunio ako bi mu zena tako izgledala, pa makar licila na mamu. Nego, cini mi se da vi ovde suvise negativno gledate na samu pomisao da licite na njegovu mamu. Pa ne mora to da bude lose, valjda zavisi i od toga kakva mu je mama. Valjda negde ima neka mama na koju i nije lose liciti. 😉

veverica07

Iz svog primera nebih rekla,skroz smo razlicite

meca
    Član
    meca

da li ih biraju ne znam , ali u mom slucaju to uopste ne vazi, posto smo ona i ja totalno dva razlicita sveta…

Hubba Bubba

Mozda! U mom slucaju definitivno ne!

Dorka
    Član
    Dorka

Vreme ce pokazati da li smo sveki i ja slicne,to je isto kao sto kazu da cerka nadje muza slicnog ocu.

Kale79
    Član
    Kale79

Ne verujem. Mislim, njih je majka vaspitala, pa su se oni nama takvi svideli, pa mozda imamo neke slicne vrednosne norme, ali cisto sumljam. Pa i mm ne lici na mog oca…

sladjanam
    Član
    sladjanam

Nemam pojma za svog muža, ali moj otac je oženio moju majku, koja s godinama sve više liči na svoju svekrvu (tj njegovu majku)… Ima tu nešto…

T3
    Član
    T3

mislim da ne. :anene: tj to u mom/nasem slucaju nije tacno jer ja nimalo ali nicim nimalo ne podsecam niti nedaj boze licim na njegovu mamu 😯 ..koja je unikat takvo stvorenje se vise ne radja..tj nema joj ravne a najmanje i daleko bilo sam to ja.. :buljavko:

Micka&Nidza

Da je birao zenu koja lici na njegovu majku, nikad se ne bi ozenio…samo to…

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Micka bas me nasmeja jer znam o cemu pricas hehe :-*

Moguce je naravno ali neu nasem slucaju jer ne licim na njegovu majku alinikako (mislim naravno na psihicki sklop, a vala ni fizicki)

sabandijilla

Moja sveki super zena, ja sam jedna od retkih zadovoljnih 🙂 Ne bih rekla da je birao zenu da lici na mamu, ali povremeno se desavaju neke cudne stvari, npr. da nezavisno kupimo potpuno iste cipele, ili kupim ja kupku koju inace ne koristimo, kazem da promenimo malo, a mm ce na to „Neee, tu kupku je uvek kupovala moja mama“ :). E sad ne bih rekla da je Edipovac, naprotiv, mislim da imaju tako super odnos bas zato sto ga nikad nije titrala i nije zadrzavala kraj sebe kad je doslo vreme da se osamostali. Zato sad sam i kuva i usisava i pegla, sinoc nam je pravio palacinke srce moje 🙂 Tako cu i ja nadam se umeti da pustim Petra kad dodje vreme. Za pocetak na leto na more bez mame 🙂

Inace, on ne lici na mog tatu ni brata, hvala bogu 🙂 Nisu oni losi, samo se zajedno ne uklapamo bas najbolje 🙂

anita75love
    Učesnik
    anita75love

DA……i to funkcioniše podsvesno…….ja više ličim da sam ćerka moje svekrve nego moje rođene (ne mislim fizički, mada i tako ličimo i to toliko da je moja rođena majka skoro ljubomorna jer zaista imam mnogo sličnije životne stavove sa mojom svekrvom nego sa majkom sa kojom oko mnogih stvari različito mislimo i to nema nikakve veze sa međusobnom ljubavlju) a i mm je maltene kopija mog oca (jedino ne liče fizički mnogo ali su po mnogim osobinama skoro isti) i ja to naravno pojma nisam imala dok se nisam udala tj dok nismo počeli da živimo zajedno-jer jedno je zabavljati se a sasvim drugo deliti život…….e, kad sam ga upoznala nisam mogla da verujem koliko su slični-ko da mu je on otac…….zato i kažem da to funkcioniše na podsvesnom nivou….
    E, sad mislim da to tako deluje samo onda kada je čovek zadovoljan svojim roditeljma.-za mene je npr kad sam bila mala moj otac bio moj heroj-obožavala sam ga i bila mnogo vezanija za njega nego za majku….onda kada to nije slučaj može da izabere baš zato sasvim suprotnu osobu ali ponekad nažalost opet istu pa zato je jako česta pojava da žene često završe sa istim tipom mupkarca kao i njihove majke čak i onda kada isti nije bio baš najbolji izbor!-za ovo imam nekoliko primera iz okoline….
    I zato se nekad govorilo „ženi ćerku, gledaj majku“ i bilo je važno iz kakve je ko kuće….e, danas je svejedno pa zato i ima toliko i razvoda i rađanja bolesne dece….nažalost!
    :-*

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 92 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.