Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Da li nositi crno na svadbi

• srecna mama

Drage moje forumasice.

Pre nego sto totalno posandrcam jer su me svi redom iskrtikovali, volela bih da znam vase misljenje.Kupila sam crnu haljinu za sestrinu svadbu koja je jako lepa, iskrtikovali me je rodbina, jer gde zaboga crna haljina za svadbu 😐 E, sad, ako mene pitate,ja nisam sujeverna,ne volim praznoverje…Medjutim, kupila sma i crni bolero i … :galamdzija: :galamdzija: :kadtedovatim: sta da vam pricam dalje.Haljinu sma rekla necu da menjam, jer mi se jako dopada, a bolero moram 😥 pod pritiskom okoline.

Interesuje me vase misljenje, kako pstupate, da li nosite crno na svadbi i da li to stvarno moze da ima nekog znacaja?

katarina
    Član
    katarina

Iskreno pvp prvi put cujem da se crno ne nosi na svadbi..pa crno je za mene simbol elegancije,ukusa ..svaka zena za svecane prilike mora imati makar jednu crnu haljinu u pplakaru…Ja se ne bi obazirala na takve price jer crna haljina uz lep nakit pun pogodak! Meni bi smetalo da mi neko dodje na svadnu u beloj haljini a ne crnoj!!!

srecna mama

katarina – 23/10/2010 17:39 Iskreno pvp prvi put cujem da se crno ne nosi na svadbi..pa crno je za mene simbol elegancije,ukusa ..svaka zena za svecane prilike mora imati makar jednu crnu haljinu u pplakaru…Ja se ne bi obazirala na takve price jer crna haljina uz lep nakit pun pogodak! Meni bi smetalo da mi neko dodje na svadnu u beloj haljini a ne crnoj!!!

Sa tim se i ja slazem apsolutno, ali eto….Ako necu da se zameram , bolje mi je da menjam bolero… 😐

sladjanam
    Član
    sladjanam

Srećna mama, ja znam da je nepristojno na bilo čijoj svadbi nositi belu haljinu ( a imam i praktično opravdanje za to, mogao bi te neko zameniti s mladom, a to je ipak njen dan ), a za crno, to sad prvi put čujem. Glupost živa. I potpisala bih Katarinin komentar.

nakica
    Član
    nakica

hehe, katarina, ne bi mi smetalo u cemu god da neko dodje, bilo bi mi drago sto je taj neko dosao…inace, takve stvari, iskreno, ne primecujem, osim ako je neko izrazito lepo i elegantno obucen…Crno jeste znak elegancije, a sto rece Katarina, sa nekom lepom ogrlicom i mindjusama…Mozes svojima da kazes da ce se „to“ crno razlikovati od „onog“ crnog po nakitu i svi zadovoljni (mada, po meni, bitno je da ti budes zadovoljna, a ostali kako hoce).

srecna mama

Jeste, ali ja se bojim da mi se tetka ne naljuti, a imam neke svoje razloge sto bih obukla ovaj bolero, nisam ga kupila da bih izvodila besne gliste.Posto sam ga nasla na snizenju, za samo 1000 din.Kupila sam ga i hajde rekoh taman da mi se ruzmarinom ne bode haljina..Kad tetka, ne, ne, ni haljnina nije trebala da bude crna, a kamoli jos bolero.Zameni ga,rece, i ne verume da ih jos ima, rasprodali su se u drugoj boji, a sad da dodajem neke pare, vise stvarno necu, toliko sam se istrosila, i jednostavno vise nisam ni u prilici. Ne razumem tetku, ona je jedna prefinjena dama, ali takve stvari ne razumem, recimo , nije joj se nije svidelo sto je pozivnica za svadbu bila braon boje. 😕

magda
    Član
    magda

I ja se slazem sa prethodnim postovima i po meni je crno sasvim ok. Pa ja sam na svadbi kod rodjenog brata nosila crno(bluza je bila sa perlicama) i niko nije ni pomisljao da je to neodgovarajuce. 🙂 Ti lepo obuci sta si planirala i uzivaj 🙂

srecna mama

Hvala Magda

jasna petrovic

Ja ne mogu neko veselje da zamislim bez odece crne boje,jer kao sto neko rece to je simbol elegancije…Ne slusaj tetku,ono sto ti mislis da je najbolje uradi…Ne mogu da verujem cime se sve ljudi bave kad pocnu da izmisljaju ne valja ovo,ne valja ono…sto moj muz kaze-to je izmislila neka baba pre 300 god,pa rasirila dalje…ja da sam slusala matorce sta sve ne treba,ne valja,rekla neka baba…za decu…ja bi odavno poludela.Zato poslusaj sebe,uostalom znas i sama kad odes na svadbu 70% ljudi je u crnom.

srecna mama

Sto je najgore, ako se suprostavis , onda ne postojus.Mi smo vaspitavani tako da se stariji MORA SLUSATI.Iksreno, radim po svom, ali nesto sto je bas iritirajuce bolje mi je da batalim, za haljinu sam rekla, obuci cu je i to je ok.To su slozili, hajde nema veze, ali kad sam jos kupila bolero…To je ispalo kao da se inatim.A, sto rece Jasna, ta baba od pre 300 godina.Grrrrrrrrrrrrrrrrrrr, secam se kada sma bila tridna, nista ne sme da se kupuje dok se ne porodim.Uhhhh, sto je najgore i moje prijateljice, jao pa nemoj…Znas, to je tako, to svi postuju…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Koliko sam puta samo obukla crne haljine,komplete na svadbama 😯 Ja ne vidim nista lose,po meni je to dobitna kombinacija,kad ne znas sta da obuces za neku svadbu,veselje crna haljina je uvek spas.Ja recimo obozavam da kombinujem sa bisernom ogrlicom i bisernim mindjusama,ne visecim,nego one sto idu skroz uz uvo.To mi je ok,naravno i crveni lak,pa gde ces lepse!Nemoj da ih slusas uopste,nego zablistaj u crnoj haljini i boleru,koji ces svakako cim odete u restoran skinuti 🙂

MilicaCale

svasta, pa crna je elegantna (sto ti i treba za vencanje). CIni mi se da je pola svih zena nosilo crno, na svadbama na kojima sam ja bila. Dodas nakit i sve je ok (ako si u crnini i ne nosis nakit)

srecna mama

Bilo kako bilo, rekoh ja svoje danas.Nosim i bolero, e sad, da ne bi mozda bas iritirala tetku koju stvarno volim i postujem i koja je to svakako i zaslutila, stavicu neki bedz.Da je neko drugi u pitanju, uopste se nebi osvrtala na te price, moja je stvar sta cu obuci i nosim ono sto mi se doapada.Malo mi je bilo sto se bas tetki nije pravo, jer do nje mi je zaista stalo, ali Boze moj, rekla sma joj danas, ne robujem predrasudama i sujevreju.Nisam baksuz, nikada nisam nikome ucinili nista nazao, niti pomislila i ne vidim razlog sto nebi crno obukla.Stavicu i nakit i naravno sto rece Iva crveni lak.

macaraca
    Član
    macaraca

svasta stcarno sto bi se naljutila?!!! pa nisi u zalosti ne daj boze!!! obuci to i stavi neki lep nakit zlatan ili sa cirkonima, crveni lak, ili nesto u kosi u boji i eto, a da mozes i beli kaput xeexe

srecna mama

macaraca – 24/10/2010 17:43 svasta stcarno sto bi se naljutila?!!! pa nisi u zalosti ne daj boze!!! obuci to i stavi neki lep nakit zlatan ili sa cirkonima, crveni lak, ili nesto u kosi u boji i eto, a da mozes i beli kaput xeexe

Ne bis e bas naljutila da ne prica samnom, ali bilo bi joj malo krivo, pretpostavljam.Kaputic je sivobeli 🙂

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.