Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Da li nositi crno na svadbi

• nakica
    Član
    nakica

mozes neki brosic…

srecna mama

Ma, da, tako nesto, a jhaljina pri tom nije strogo crna, zatvorena.Evo, postavicu sliku, po meni je ova haljina tako lepa glamurozna da se to sto je crna i ne primeti 😉 Nije zatvorena, ima malo veci v izrez.

nakica
    Član
    nakica

ma, super je, nema greske!

macaraca
    Član
    macaraca

extra je haljinica!!!!!!

katarina
    Član
    katarina

Tvoja je greska sto si tetki uopste rekla sta oblacis…pojavis se na svadbi i gotovo!Na sta bi licila svadba kad bi tetka svim gostima rekla nemojte se oblaciti ovako ili onako.. svadba bi licila na maskenbal…

srecna mama

Pa, poenta price je da tako o svemu pricamo, ona je bas bitna figura u mom zivotu, i zaista ne znam odakle ljudima te predrasude, ne valja crno.Inace, ona s emnogo opterecuej oko svega, sve voli da je pod konac takva je inace u zivotu, bilo joj je malo kriva sto je moja sestra izabrala braon boju za pozivnice..I, tako ide do najsitnijih detalja, recimo kada ej Slava, uh…glancamo viljuske, kasike do punog sjaja, pa salvete sve u jednom redu.Zaista je takva, kad se udje u njen dom, vidi se, sve je na svom mestu,smatram da naravno umnogome tako i treba da bude, ali u principu malo i preteruje.Hvala svima na komplimentima za haljinu.

Snezana J
    Član
    Snezana J

Haljina je prelepa i nevidim razlog zasto nebi nosila na svadbi,crna boja bas deluje elegantno.
    Ja sam za sestrinu svadbu isto imala crnu haljinu,srebrni nakit i jaca sminka.

srecna mama

Snezana J – 25/10/2010 14:22 Haljina je prelepa i nevidim razlog zasto nebi nosila na svadbi,crna boja bas deluje elegantno. Ja sam za sestrinu svadbu isto imala crnu haljinu,srebrni nakit i jaca sminka.

Mislila sma da ce moja Kosovka reci da, da takvi su nasi obicaji 🙂

njamiii
    Član
    njamiii

srecna mama – 25/10/2010 11:32
    I, tako ide do najsitnijih detalja, recimo kada ej Slava, uh…glancamo viljuske, kasike do punog sjaja, pa salvete sve u jednom redu.Zaista je takva, kad se udje u njen dom, vidi se, sve je na svom mestu,smatram da naravno umnogome tako i treba da bude, ali u principu malo i preteruje.Hvala svima na komplimentima za haljinu.

I jao srecna mama ne bila u kozi njenoj snaji (ako ima sina) 😆
    Razumem skroz kako se osecah, ali sta je tu, haljina je prelepa, a kao sto rece Iva bolero ces i onako verovatno vrlo brzo skinuti.
    A kada se vrnes sa svadbe, obavezno slike da nam prilozis da vidimo kako je proslo.

srecna mama

Pa, najvise voli da radi sve to sama, tako ti sitni detalji njoj pricinjavaju zadovoljstvo, evo recimo trenutno sije neke cipke za jastucice koje opet sama pravila…A, za Salvu,mi joj pomazemo, buducvi da znamo koliko joj je stalo da sve pod konac, radimo punom parom;)

macaraca
    Član
    macaraca

sta kazes kosovarka? pa ja sam snajka jedne takve i ona sve sama tako shije,pravi zavese, strika mom detetu neke sulude dzempere itsl. ali nije nesto pedanterija fazon samo je teska i cudna ko crna zemlja….
    sorry za off topic

pisi kako je bilo na svadbi xexe

srecna mama

macaraca – 26/10/2010 16:46 sta kazes kosovarka? pa ja sam snajka jedne takve i ona sve sama tako shije,pravi zavese, strika mom detetu neke sulude dzempere itsl. ali nije nesto pedanterija fazon samo je teska i cudna ko crna zemlja…. sorry za off topic pisi kako je bilo na svadbi xexe

Ja sam poreklom iz Metohije 🙂 Postoje neki obicaji koji su karakteristicni za nasu sredinu, mada nismo teski i crni ko zemlja :> 😆 Za zene sa Kosova vazi da su vredne jako,ali iksreno ima nekih obicaja koji su i meni cudni…

katarina
    Član
    katarina

srecna mama i ja sam iz Metohije pa me interesuje na koje ti to obicaje mislis a da su cudni?Bas me interesuje sad na sta mislis???
    Maca raco ne kaze se Kosovarka vec Kosovka i nemoj molim te da tako priicas pa svi smo ljudi i ima nas i ovakvih i onakvih bez obzira iz kog smo mesta …Nikad ne bih rekla onaj je ovakav ili onaj samo zato sto je iz drugog mesta,drzave..

nakica
    Član
    nakica

Hehe, Katarina, Macaraca nije stavljala akcenat na „Kosovarka“, tj. Kosovka, vec na svekrvu! 🙂 Mala sala! 🙂 Inace, u pravu si, pravilno je reci Kosovka, a za muskarca Kosovac, ali je ovo drugo stvarno malo cudno i nije se odomacilo kod nas…Nasi ljudi sa Kosova ne vole da ih ovako zovemo, jer sebe tako nazivaju Albanci saKkosova (sa nastavkom -ar). Eto, knjizevnost mi je hobi, pa odoh OT, ali se nadam da mi necete zameriti 🙂

srecna mama

katarina – 26/10/2010 21:37 srecna mama i ja sam iz Metohije pa me interesuje na koje ti to obicaje mislis a da su cudni?Bas me interesuje sad na sta mislis??? Maca raco ne kaze se Kosovarka vec Kosovka i nemoj molim te da tako priicas pa svi smo ljudi i ima nas i ovakvih i onakvih bez obzira iz kog smo mesta …Nikad ne bih rekla onaj je ovakav ili onaj samo zato sto je iz drugog mesta,drzave..

Drago mi je da si iz Metohije, mozda smo cak i iz istog mesta.Takodje, ponosim se time, i nisam mislila nista pezorativno kada sam rekla da sam iz Metohije, sta vise s aponosom isticem da sam odatle.Milsila sam na neke obicaje da eto ne valja nositi crno na svadbi jer sam cula da je to nesto sto datira od ranije, jos iz starijih vremena…Recimo obicaj da se ko ima malo dete u kuci ne daje nista iz kuce posle zalaska sunca…U ovom trenutku ne mogu da setim jos necega sto se u ovom dleu Srbije vec odavno iskorenilo a sto se dole zadrzalo, a samim tim i ljudi.Cinjenica je da smo patrijarhalni,takodje i ja tako vaspitanje nosim iz kuce.Uostalom to je i nesto sto je zabalezeno jos od doba Straoslovenskog naroda,a dole se zadrzalo, jer naravno i cinjebnica je da su Sloveni prvo deo oko Kosova naseljavali u 7 veku.Opet kazem, nikada ne bih rekla nesto u pezorativnom smisliupo pitanja naroda, rekla sma samo za OBICAJE.JOS JEDNOM, PONOSIM SE TIME STO SAM IZ METOHIJE.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.