Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 31 članka - 31 do 32 (od 32 ukupno)

Da li nositi crno na svadbi

• katarina
    Član
    katarina

srecna mamo ja iskerno prvi put cujem za te obicaje…i mislim da nema veze sa podnebljem odakle smo,primera radi ranije beba i porodilja nisu izlazile iz kuce 40 dana a mislim da je to isto bilo i u Srbiji (sto je danas nezamislivo ne izaci na cist vazduh),za svadbu ne obuci crno kod nas toga obicaja nije nikad bilo..jeste ako je neko u crnini onda ne ide na svadbu al sad da ne obuce nista crno je malo bezveze…
    Sto se moje familije tice postovali smo obicaje kao slava,ili svadba onako kako je po redu,neke posebne obicaje nismo imali a i da ih je bilo a nama neprihvatljivi nismo se drzali istih… Ne bih rekla da sam patrijarhalno vaspitana pre bi rekla da sam lepo vaspitana..Drugaciji je nas mentalitet to da al se sada i to promenilo…Trudim se da moje dete vaspitam onako kako valja …

srecna mama

Kazem ti postoji netso sto datira jos odate, ne kazem da su losi obicaji, ni u kom slucaju, ali malo cudni, to sam rekla i tako mislim.da sam ne ulazimo u dalju filozofiju i izucavanje odakle sta potice, ja bih rekla da su osobe koje su patrijarhalno vaspitane svakako i lepo vaspitane.Naravno da se svako trudi da svoje dete lepo vaspita.

Veliki pozdrav za tebe i tvoje detence.

Gledanje 31 članka - 31 do 32 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.