Ova tema sadrži 32 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  84d 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 33 ukupno)

Da li placate pretplatu RTS-u?

• alhemicarka

Konkretno mi u domacinstvu smo oslobodjeni pretplate jer se brojilo vodi na mog tatu, koji stanuje na drugoj adresi i tamo uredno placa. Vec godinama slusam kako jako mali % ljudi placa pretplatu. Moji roditelji redovno placaju, jer sve svoje obaveze redovno ispunjavaju. Krajnje su posteni u svakom smislu i bude mi krivo kad cujem da drugi ljudi ne placaju. Moji su penzioneri i tata cak i sa teskom bolescu radi (keramicar je), jer mu je penzija 22000, iako je kao privatnik placao velike doprinose. Dobro, shvatile ste da sam tatina jedinica 🙂 . Nego da li vi placate pretpaltu za televiziju na kojoj je program, uzgred katastrofa?

katarina
    Član
    katarina

ja sam imala problem oko TV pretplate u Vrnjackoj Banji..
    Naime krenuli sa pravljenjem kuce i posto se radila godinama nije bila gotova a racuni u nebesa..zamislite kada mi je tv pretplata dosla 25 ooodin a ja ni T od TV u kucu..uzred kad bi platila struju da mi ne bi iskljucivali jer nisam stalno tu oni mi skinu TV pretplatu a struja ostaje:shock:
    E onda sam pisala RTS -u i objasnila o cemu se radi..sad ne placam niti gledamo tv u VB …al je ostao dug jos oko 5 ooodin na racunu a to znaci ako uplatim struju 10 000 skinuce tih 5 ta tv:shock: zato mi sada sestra placa iz meseca u mesec …
    Ovde je TV pretplata 360e godisnje i moras platiti iako niko ne gleda te programe..tako da je isto kao i kod vas…:roll: ja sam:galamdzija: kad vidim da mi skinu 360e

šestica
    Član
    šestica

Ne plaćamo, jer smo oslobođeni još dok se i naša kuća vodila na svekrvu. 🙂

MilicaCale

stan se vodi na nas.
    placamo od pocetka, zato sto nisam zelela da nam stigne kazna, ili tuzba, pa da moram od jednom da platim puno para, koje nemam.
    ljudima su pocele, nasumice, da stizu tuzbe, pa sad placaju i kamatu… meni se nesto ovo ne radi…
    katarina, pa kako to? u cupriji i u nisu se skida prvo za struju, za tv ako pretekne?

katarina
    Član
    katarina

Cale dug od tv skidali jer je bio veci od iznosa struje pa ako uplatim 10 000 oni mi skinu sve iako nemam ni tv..sada ne placam jer ne zivim tu inace da zivim placala bi ko i ovde radim..ne volim da sam duzna a pogotovu ne drzavi..

krissty
    Član
    krissty

I mi plaćamo iz istog razloga, znači da mi ne stiže tužba pa da kasnije imam peripetije i da plaćam kamatu, ali jako sam besna zbog toga, ne vidim zašto to da plaćam, pa plus kablovsku. Meni kad nestane kablovska ne mogu ni RTS da gledam, ne znam što ga onda plaćam

katarina
    Član
    katarina

kristy kazem vam ako vam je za utehu i ovde placaju svi drzavne kanale 360e god a niko ih ne gleda..mislim da je tako svuda i u sredjenim zemljama a i kod nas..:roll:

Mikac
    Član
    Mikac

Ne bih imala nista protiv da nam ukinu rts a da ne placamo pretplatu. Mi placamo, tj. moji za jedno brojilo, oba se vode na njih. Mi na nasem placamo samo struju. Ko bi ga znao, a moja mama je nekoliko puta trazila da je oslobode od placanja, jer ima puno brojila koja se vode na nju, a nema na svima tv-a. Onda bi trebalo samo za pretplatu da daje vise nego za struju.

rozga
    Član
    rozga

Da se samo ja pitam ne bi placala. Ali posto se pita i mm onda placamo. Jako sam besna zbog toga i uvek se iznerviram kad pricam o tome. Ne znam zasto je placamo, isto sto kaze krissty, kad nestane kablovska nemamo ni rts. I ne imala nista protiv i da ga nemamo uopste jer ga uopste i ne gledamo. Placamo kablovsku 800 dinara plus i ovo 500 dinara. Posteni ljudi ovde na zalost tesko opstaju, potpuno razumem one koji ne placaju. Neko ce radije, sto je i normalno, za te pare kupiti nesto detetu ili imati 10 dana hleb, nego da placa tv pretplatu.Uh, bas se iznervirah!

MilicaCale

ima stvari u nasoj zemlji na koje ne mogu da uticem bas nikako. (poskupljenja, tv pretplata i slicno). Zato sam izabrala da ne mislim o ovome… ima mnogo bitnijih bitaka koje moram da bijem 😉

kriki25
    Član
    kriki25

Mi imamo 2 stana, u jednom zivimo i tu placam pretplatu, u drugom ne zivimo i ne pada mi napamet da za taj stan placamo, jer tamo ne gledamo TV! Da ne kazem da sam se iznervirala sto toplana nije htela da nas iskljuci sa grejanja za taj drugi stan i sad placamo grejanje za stan u kojem ne zivimo! Jedino da im ne placam 3 meseca, pa ce svakako doci da me iskljuci, jer su u tom slucaju vrlo azurni! Ma, necu da se nerviram, nasa zemlja je zemlja apsurda!

malisha75
    Član
    malisha75

E, sad sam se opet iznervirala. Ovo je još jedan dokaz da u Srbiji biti pošten znači biti glup.
    Meni je rečeno da se plaćanje rtv pretplate bez obzira na to na koga se vodi brojilo i da li taj plaća negde drugde može izbeći samo u slučaju da dva svedoka potvrde da na dotičnoj adresi niko ne živi!!!
    Šta sad to znači??? Vi koji ne plaćate ste nagovorili nekoga da lažno svedoči??? Ili ne važe svuda jednaka pravila??? Ili se samo pravite ludi, tj pametni???
    O kvalitetu programu rtv ne vredi ni komentarisati, ali stvarno mi je muka od ljudi u Srbiji! 95% ljudi koje poznajem i srećem su sve sami lažovi, prevaranti, lopovi i svi imaju opravdanje za svoje nemoralno ponašanje i većinom se ponose svojim kvalitetima i „snalažljivošću“! Fuuuuuj

šestica
    Član
    šestica

malisha75;775224 wrote: E, sad sam se opet iznervirala. Ovo je još jedan dokaz da u Srbiji biti pošten znači biti glup.
    Meni je rečeno da se plaćanje rtv pretplate bez obzira na to na koga se vodi brojilo i da li taj plaća negde drugde može izbeći samo u slučaju da dva svedoka potvrde da na dotičnoj adresi niko ne živi!!!
    Šta sad to znači??? Vi koji ne plaćate ste nagovorili nekoga da lažno svedoči??? Ili ne važe svuda jednaka pravila??? Ili se samo pravite ludi, tj pametni???
    O kvalitetu programu rtv ne vredi ni komentarisati, ali stvarno mi je muka od ljudi u Srbiji! 95% ljudi koje poznajem i srećem su sve sami lažovi, prevaranti, lopovi i svi imaju opravdanje za svoje nemoralno ponašanje i većinom se ponose svojim kvalitetima i „snalažljivošću“! Fuuuuuj

Ovo tvoje vređanje je stvarno neprimereno.

alhemicarka

malisha75;775224 wrote: E, sad sam se opet iznervirala. Ovo je još jedan dokaz da u Srbiji biti pošten znači biti glup.

Ne mogu da verujem sta citam! Kako mozes da sudis o nekome na osnovu toga da li placa tv pretplatu!? Sramota.

katarina
    Član
    katarina

Malisa POLAKO ….
    Licno ja ne zivim tu niti sam godinama imala TV jer je kuca bila u izgradnji a placala sam tv pretplatu ..
    drugo meni svedok nije trebao jer mi adresa stanovanja ovde a ne tamo i to je jedan od dokaza koji traze..
    trece necu da placam nesto sto ne moram dovoljno je sto ovde placam..
    Sto se drugih tice konkretno ovde vecina stanova se vodi na SIS ili roditelje a stanovi su ustupili deci..posto se na njih nista ne vodi a doticna osoba ne zivi tu onda ne placaju…dali je ispravno ili ne druga je prica al da postoje mnogo bitnije stvaru u Srbiji od ove pretplate POSTOJE..

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 33 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.