Ova tema sadrži 32 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  84d 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 33 ukupno)

Da li placate pretplatu RTS-u?

• malisha75
    Član
    malisha75

šestica;775241 wrote: [quote=malisha75;775224]E, sad sam se opet iznervirala. Ovo je još jedan dokaz da u Srbiji biti pošten znači biti glup.
    Meni je rečeno da se plaćanje rtv pretplate bez obzira na to na koga se vodi brojilo i da li taj plaća negde drugde može izbeći samo u slučaju da dva svedoka potvrde da na dotičnoj adresi niko ne živi!!!
    Šta sad to znači??? Vi koji ne plaćate ste nagovorili nekoga da lažno svedoči??? Ili ne važe svuda jednaka pravila??? Ili se samo pravite ludi, tj pametni???
    O kvalitetu programu rtv ne vredi ni komentarisati, ali stvarno mi je muka od ljudi u Srbiji! 95% ljudi koje poznajem i srećem su sve sami lažovi, prevaranti, lopovi i svi imaju opravdanje za svoje nemoralno ponašanje i većinom se ponose svojim kvalitetima i „snalažljivošću“! Fuuuuuj

Ovo tvoje vređanje je stvarno neprimereno.

Vređanje 😯 ? Koga? Neprimereno? Čemu?
    Izvinite što sam se usudila da postavim očigledna pitanja.

malisha75
    Član
    malisha75

alhemicarka;775252 wrote:

Ne mogu da verujem sta citam! Kako mozes da sudis o nekome na osnovu toga da li placa tv pretplatu!? Sramota.

Ako gledaš tv, a tvrdiš pred nekom institucijom da ne gledaš i odbijaš da platiš rtv pretplatu, onda lažeš. Ako lažeš, onda tebe treba da bude sramota, a ne mene što sam izvela logičan zaključak, ili?

I još da pojasnim, poslednja rečenica mog posta se nije odnosila samo na plaćanje rtv pretplate, nego na opšti stil života velike većine ljudi u mom okruženju.

alhemicarka

malisha75;775262 wrote: [quote=alhemicarka;775252]

Ne mogu da verujem sta citam! Kako mozes da sudis o nekome na osnovu toga da li placa tv pretplatu!? Sramota.

Ako gledaš tv, a tvrdiš pred nekom institucijom da ne gledaš i odbijaš da platiš rtv pretplatu, onda lažeš. Ako lažeš, onda tebe treba da bude sramota, a ne mene što sam izvela logičan zaključak, ili?

I još da pojasnim, poslednja rečenica mog posta se nije odnosila samo na plaćanje rtv pretplate, nego na opšti stil života velike većine ljudi u mom okruženju.

Kako prvo, mom ocu su sami rekli u elektrodistribuciji da posto se vise brojila vodi na njega, moze da bude oslobodjen tv pretplate. Imao on dve, tri , ili pet kuca, podrazumeva se da ne moze u svim da gleda tv u isto vreme, vec samo na jednom mestu, pa placa jednu pretplatu! Ko stanuje na drugim adresama njih se ne tice.
    Nemoj me nazivati lazovom, jer me ne poznajes! I ne napadaj me, jer te ne diram. Forumi sluze za razmenjivanje misljenja, ali ne i za vredjanje i prostakluk.
    Toliko od mene. Necu ti se vise obracati, pa me zaobidji sa svojom isfrustriranoscu.

Vajman
    Član
    Vajman

auuuuu,ljudi moji,citam i ne verujem.
    ajmo da se mi lepo vratimo na temu koju je postavila Al.
    Ja tv pretplatu placam.Prvi proglram gledam,ali vrlo retko,uglavnom neke detektivske serije,drugi program rts-a ne znam ni zasto postoji.I ja se protivim postojanju tv pretplate.Kao sto rece krussty ako nam iskljuce kablovsku ode rts.Opet ne bi mi bilo zao da placam pretplatu da je program bolji i da vidim da to moje tj nase placanje doprinosi razvoju i kvalitetu programa.Jako sam nezadovoljna rts-om i mislim da sve nase pare koje im placamo idu direktno u neciji dzep.sto se menetice mogu i da ukinu rts jer su svi programi bolji od njega.
    ja placam pretplatu upravo zbog peripetija,ali isto tako razumem i podrzavam ljude koji to ne rade.slazem se sa Al kad kaze da je forum mesto gde treba da razmenjujemo misljenja a ne da se vredjamo.

IXI
    Član
    IXI

Placala sam godinama, vise ne! Ni ne gledam RTS! Kako bude vecini ljudi iz moje okoline, koji ne placaju, bice i meni. Mislila sam da ostavljm te pare na “stranu“, ali naravno nisam uspela.
    Ako se desi nesto lose ili slucajno lepo ( :ruganje: da otpisu dug) javicu vam.

Micka&Nidza

Mi ne placamo tv pretplatu… a ne vidim ni razlog da placamo?!
    Sto puta repriziraju jednu istu seriju (sa ponosom predstavljamo seriju rekordne gledanosti) kad ono PORODICNO BLAGO, SRECNI LJUDI,BOLJI ZIVOT, VRUC VETAR,GRLOM U JAGODE I TAKO TO….. DA NEMA DETEKTIVSKIH SERIJA NE BIH ZNALA NI DA POSTOJI PRVI PROGRAM RTS-A, DRUGI PROGRAM NI NE GLEDAM… kablovsku nemam a i da imam koja je svrha rts digital?

IXI
    Član
    IXI

Micka&Nidza;775379 wrote: Mi ne placamo tv pretplatu… a ne vidim ni razlog da placamo?!
    Sto puta repriziraju jednu istu seriju (sa ponosom predstavljamo seriju rekordne gledanosti) kad ono PORODICNO BLAGO, SRECNI LJUDI,BOLJI ZIVOT, VRUC VETAR,GRLOM U JAGODE I TAKO TO….. DA NEMA DETEKTIVSKIH SERIJA NE BIH ZNALA NI DA POSTOJI PRVI PROGRAM RTS-A, DRUGI PROGRAM NI NE GLEDAM… kablovsku nemam a i da imam koja je svrha rts digital?

Potpisujem

chencha
    Član
    chencha

IXI;775386 wrote: [quote=Micka&Nidza;775379]Mi ne placamo tv pretplatu… a ne vidim ni razlog da placamo?!

Potpisujem

Razlog zbog koga biste trebale da placate je taj sto, kako same kazete, gledate rts. U svakom slucaju, to je jedan razlog vise nego sto ih imamo mi koji ne gledamo uopste, a placamo jer je to zakonom propisana obaveza. Potpuno razumem Malishin bes i frustraciju, ne samo vezano za placanje tv pretplate vec i za mnoge druge stvari koje funkcionisu po slicnom principu. U ovoj drzavi si kaznjen ako uredno ispunjavas sve svoje obaveze prema njoj i pri tom sam izdrzavas sebe i svoju decu bez koriscenja ikakvih privilegija od nje.
    Neko gore rece da ce mu mozda dug za tv pretplatu biti oprosten. Ja sam sigurna da hoce, pred neke izbore.

IXI
    Član
    IXI

Ja imam kablovsku, ali RTS ne gledam uopste, jer bih sve gledala po 100 puta. Ako slucajno predjem preko tog program vidim da je opet neka serija koju su reprizirali ne brojeno puta (taj deo sam potpisala, ostalo me mrzelo da brisem). Pa samo koliko puta su bile kamiondzije…
    Ne razumem zasto bih se ja nervirala ako neko izmiruje ili ne izmiruje svoje obaveze, pa moji roditelji zive od 15000 mesecno, invalidske penzije, posto su im firmu prodali i ko se nervira zbog toga. Niko! Sta im je drzava obezbedila posle nekoliko decenija rada? Nista! A neko se nervira sto ja drzavi ne dam 500 din mesecno, koje cu verovatno jednom morati da izmirim. Ali ovako mi je lakse. Sve svoje obaveze izmirujem na vreme, ali ovu NE!

Vajman
    Član
    Vajman

draga IXI nema potebe da se bilo kome ovde pravdas.Tvoje je prvo i odluka dal ces ili neces da placas pretplatu.:wink:

devojke ja razumem potrebu da svako kaze svoje misljenje,ali problem je u tome kako ces nesto reci.Zaista nema potrebe da bilo koga ovde osudjujemo i stavljamo na neki stub srama.I to zbog cega?jedne pisljive tv pretplate.
    mnogo stvari u ovoj zemlji ne funkcionise,a zemlja nece propasti zbog ne placenih 500dinara.Ne volim nikog da osudjujem niti napadam,zato mi takvi postovi i smetaju.

Leptir
    Član
    Leptir

Ne placamo ni mi RTS pretplatu,evo vec 4 godine 🙄 Mada posto cemo uskoro prodati stan onda cemo morati,jedno 200 evrica 😆
    Inace gledamo Total tv placamo 1100 din i jos da placam 500 din RTS,a da ne kazem da nam je struja 700 dinara 😆

nensy
    Član
    nensy

Placamo.

NIKOLINA
    Član

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Da, plaćamo….iako skoro nikad ne gledam rts, i iako kažete da nije obavezujuće po zakonu…..u ovoj državi dok bi to dokazala dočekala bih unuke-a ja za to nemam ni živaca ni vremena….ali nije ni u tome poenta već u činjenici da će oni to ako budu morali zakonski srediti, a meni će ostati da moram odjednom da iskeširam 200-300 ili više evra kad mi sve zaračunaju sa kamatama!
    Ovako mi dođe lakše, završim sve svoje obaveze i mirna mi glava! A ne da razmišljam svako malo da li će neko i kada da me zakači sa nekom pretnjom prinudne naplate, sudskim pozivima itd……
    Evo ja imam primer mm koji u Austriji ne plaća tv pretplatu jer nema tv, zato jer stan koristi kao poslovni prostor! A po dosadašnjem zakonu svako ko je imao tv prijemnik morao da plaća pretplatu, ko nema ne mora!
    Elem, sad to menjaju i svako će morati da plaća pretplatu, imao tv ili nemao i možeš da se žališ bogu ako ti se ne sviđa……i čik im doskoči!!!! S tom razlikom da u Austriji nema cile mile, već ako ne plaćaš ima debelo da te zaboli glava od zakonskih peripetija……a kod nas u ovoj našoj zemlji još uvek može kako ko hoće!
    Ali ni to neće moći doveka!
    :-*

dragaNLak
    Član
    dragaNLak

Ja placam, iako nemam TV, ali zivim u iznajmljenom stanu tako da moram placati zbog gazdarice. Da je stan moj, nema sanse da bi platio. Svi racuni zastarevaju po zakonu posle godinu dana i akovas u tom roku ne tuze, a nece, nikad vam vise ne mogu naplatiti.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 33 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.