Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Da li radite posao koji volite?

Ova tema sadrži 93 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 94 ukupno)

Da li radite posao koji volite?

• Misteri
    Član
    Misteri

U zadnje vrijeme često razmišljam o ovome i došla sam do zaključka da više ne uživam u svom poslu kao nekada. Najveći „problem“ je što je to posao u struci, dobro plaćen, sa normalnim radnim vremenom, stimulacijama, odmorima itd, te stoga zaista nemam niti jednog razloga da se žalim, pogotovo što je situacija u našem društvu takva kakva jeste. Znamo koliko je sada teško naći zaposlenje.
    Razlog zbog kojeg ne uživam u poslu je što sam jako dinamična ličnost koja je navikla da bude non-stop u pokretu i interakciji sa ljudima, a sada sam minimum 8 sati dnevno sama u kancelariji sa brdom papirčina, bez da progovorim sa bilo kim. Međutim, svoj posao obavljam kvalitetno i šefovi su jako zadovoljni (a i ja nikada ne bi sebi dozvolila da fušerim) ali u sebi se osjećam isprazno. Još kada pomislim da bi penziju mogla dočekati tu, odmah me hvata panika.
    Interesuje me ima li još neko ko dijeli moje dileme ili sam ja jedini „freak“.

P.S. Znam da ovaj topic djeluje malo bahato onima koji nemaju ili već duže vremena traže bilo kakav posao, ali zaista to mi nije namjera.

mimoza
    Član
    mimoza

ja radim sličan posao i osim gomile papira hvala Bogu imam i kompić ( pa njime nadoknadim ono što mi fali). Jako sam zadovoljna. Nekada mi je trebala dinamika, a sada sam došla u period kada mi baš treba mir.
    Dinamika mi je kod kuće i to mi je sasvim dovoljno da zadovolji moje potrebe.
    Volim da sam u interakciji sa ljudima, ali samo kada ja to hocu i naravno s kim ja hoću. Mislim da ni jedan posao koji je vezan za rad sa ljudima ne pruža takvu mogućnost: da biraš, kada i koliko, sa kim i kako hoćeš.
    :hmm:

mašina mama

MOj posao nije nešto o cemu sam maštala, ali sada i nisam u situaciji da mnogo biram. Naime, još uvijek nisam završila fakultet , a sada sa Mašom i ostalim obavezama to je palo u drugi plan. Posao koji radim je vezan za moju buduću struku jer radim kao menadžer, a studiram ( ili bolje studirala sam 😳 ) ekonomiju. Ipak kao najveću manu istakla bi to što nisam zaposlena za stalno, odnosno imam ugovor na određeno vrijeme, a to je vjerujte nešto najnezahvalnije što se može desiti ženi koja planira porodicu. Kada sam rodila Mašu jedva sam uspjela da izvučem šest mjeseci porodiljskog, a smatra se da sam dobro prošla jer se koleginica vratila poslije nepunih dva mjeseca.

mimoza
    Član
    mimoza

mistery???? :kucam: :kucam:

Misteri
    Član
    Misteri

mimoza – 25/10/2007 13:40

mistery???? :kucam: :kucam:

Mimoza, oprosti mi, plavuša sam, pa ne kontam ovaj tvoj zadnji post 🙄

mimoza
    Član
    mimoza

[QUOTE]Mistery – 18/10/2007 15:07 Interesuje me ima li još neko ko dijeli moje dileme

mistery 😆 evo da ti pojasnim moj zadnji post.
    postavila si temu i interesovalo te mišljenje drugih o tome.
    očekivala sam da posle nekoliko dana daš bar neki signal da si pročitala ta mišljenja. Videla sam da si pisala na drugim temama pa sam pomislila da si zaboravila na ovu koju si sama postavila.
    Inače i ja sam plavuša 🙄 :hmm:

Guest
    Član
    Guest

U ZIVOTU RADIM SVE ONO STO VOLIM I DONOSI DOBRO MENI, A I DRUGIM LJUDIMA, SVE IZ LJUBAVI!!! ;]

Misteri
    Član
    Misteri

mimoza – 25/10/2007 20:05

[QUOTE]Mistery – 18/10/2007 15:07 Interesuje me ima li još neko ko dijeli moje dileme

mistery  😆 evo da ti pojasnim moj zadnji post.
    postavila si temu i interesovalo te mišljenje drugih o tome.
    očekivala sam da posle nekoliko dana daš bar neki signal da si pročitala ta mišljenja. Videla sam da si pisala na drugim temama pa sam pomislila da si zaboravila na ovu koju si sama postavila.
    Inače i ja sam plavuša 🙄 :hmm:

Mimoza pročitala sam odmah tvoj post ali sam smatrala da na njega ne trebam davati odgovor niti neki poseban komentar. Nisam zaboravila na temu ali nakon tebe se niko nije javljao pa sam shvatila da vjerovatno drugima nije interesantna.

Never mind 🙂

cicanich
    Član
    cicanich

Ja sam knigovodja po struci. Taj posao radim vec skoro 10 godina i jako sam zadovoljna. Volim svoj posao iako na poslu sedim u kancelariji i nemam vremena da pricam nisakim.
    Ali, jednostavno tada volim da cutim…

Lelejn
    Član
    Lelejn

mislim da slicna tema vec negde postoji

lillyblue
    Član
    lillyblue

ja sam izabrala lepu struku. jos samo da pocnem da radim 😉

Sneki
    Član
    Sneki

Ja mislim da svaki posao posle izvesnog vremena postaje rutina. Jako je važno naći načina da do toga ne dođe :hmm:

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

POSAO KOJI RADIM VISE NE VOLIM, SAMO JAKO GA DOBRO RADIM! BESPREKORNA SAM JER DA NIJE TAKO KAO JEDINOG ZAPOSLENOG DIREKTORKA BI ME PROMENILA ODAVNO. iMAM ZELJU ZA PROMENOM JER ME JE SUSTINA POSLA UGUSILA JER JEDEM TAJ KREM VEC 7 G

Samo_sam_u_prolazU

definitivno volim ono shto radim

Ana81
    Član
    Ana81

Mistery potpuno te shvatam!!
    Na porodiljskom sam i bas mi i nije do vracanja na posao!
    Radim u muskoj firmi,bez kontakta sa ljudima osim telefonski(vatrogasac sam i radim zato sto sam zensko na centrali)
    Znaci oni imaju akciju dok sam ja i dalje u cetri zida.
    O napredovanju nema ni reci (iako imam visu skolu) JER SAM ZENSKO!!
    Vec pet meseci bauljam po netu za neki drugi posao ali za moju struku ama bas nista!!
    Panika me hvata od pomisli da cu mladost i svoju sadasnju energiju i elan za posao da protracim u cetri zida 🙁

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 94 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.