Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Da li radite posao koji volite?

Ova tema sadrži 93 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 94 ukupno)

Da li radite posao koji volite?

• travica
    Član
    travica

Volim svoj posao .Svaki dan mi je drugaciji, tako da ne verujem da moze da predje u rutinu.Radim vec 18 godina i mogu da kazem da me deca podmladjuju.

krcko
    Član
    krcko

volim ali prilike u drstvu i uopste nisu takve da ga radim onako kako bi trebalo tj da radim ono sto bi volela

pahuljica
    Član
    pahuljica

Volim svoju struku ali ne volim radno mesto gde sam trenutno. Vlasnik firme je obrazovan ali nevaspitan covek. Toliko je nekulturan da se time i ponosi. Neverovatno mi je da do sada nije naucio da podnese poraz. 😯

JecaN
    Član
    JecaN

San mi je bio banka, i imala sam ponudu da radim kao bankar. Ponudu sam odbila i radim nešto što sam zavolela i što mi je interesanto i dinamično. Na polsu imam punu slobodu, što je fenomenalno.

tanja011
    Član
    tanja011

pahuljica – 11/3/2008 06:17

Volim svoju struku ali ne volim radno mesto gde sam trenutno. Vlasnik firme je obrazovan ali nevaspitan covek. Toliko je nekulturan da se time i ponosi. Neverovatno mi je da do sada nije naucio da podnese poraz. 😯

PA JA OVO MOGU SAMO DA POTPISEM!!!
    Napisah vec ovde da obozavam svoj posao i trenutno sam u kancelariji i osecam se ovako 😯 😈 :batina: :galamdzija: :galamdzija: :kadtedovatim: :kadtedovatim: :kreten:
    A posao mi je stvarno divan i zahvaljujem Bogu sto mogu gomilu toga da odradim kod kuce i da ne dolazim ovde cesto!!!

bebanica
    Član
    bebanica

Moram i ja da iskazem svoje misljenje na ovu temu. Za sadasnjeg poslodavca radim 4 godine, naime na drugoj godini fakulteta sam poslata na praksu, najpre na televiziju (studiram zurnalistiku), a zatim smo u okviru vezbi imali praksu u odredjenim dnevnim ili nedeljnim novinama. Ja sam dobila za zadatak reportazu o 16om Fashion week-u, aktuelnom u tom trenutku. Da vam ne pricam koliko sam bila u frci s obzirom da mi je to bilo prvi put da radim tako nesto, mada samo u skolske svrhe. Reportaza je, uz pomoc ljudi koji su mi drzali praksu odradjena toliko dobro da sam na faksu dobila 10-tku a u casopisu gde sam odradjivala praksu, je objavljena moja reportaza, pod mojim imenom, uz sitne korekcije starijih kolega novinara i naravno lektora. Tada sam kod njih dobila honorarni posao, o cemu nisam mogla ni da sanjam, a posle samo 2 meseca stalan. Uz mnogo promena, i naravno problema koje su nas pratile u te 4 godine, ja imam divne kolege, direktora koji me jako ceni i postuje i zna pravi nacin da to i pokaze..Uz svoja zalaganja postala sam najmladji urednik casopisa sa svoje 23 godine.. ponosna sam na svoje ostvarene rezultate u poslu, ali moram priznati da ne bih uspela da nije bilo divnih kolega koje su mi mnogo pomogle..pa cak i kada sam otisla na trudnicko, platu koju inace primam iz dva dela – jedan beli, zvanican i jedan, sto se kaze crni – nezvanican, meni je trebalo da bude uplaceno samo 65% belog dela, a ja svaki mesec dobijam svih 100% i jednog i drugog dela..pritom sam u plati koju sam dobila danas dobila povecanje, koje su dobili svi u firmi pa i ja iako sam na bolovanju na kome cu biti jos 2 godine, dobila sam jos 100% plate za kupovinu stvari za bebe..pa, veliko hvala mom direktoru sto je odlican poslodavac i divan covek..

Wish
    Član
    Wish

Stvarno svaka im cast :bravo: malo je takvih firmi,sigurno si vredan radnik cim te tako cene.
    Vidis to nisam znala,za trojke se dobije po zakonu 2 god. ili?

maza
    Član
    maza

@ wish mislim da za blizance ide dvije godine bolovanja …
    a bebanice svaka čast tvom poslodavcu…

ja radim u državnoj firmi iako sam već završila fax i imam stalan posao
    non stop me cimaju čak su me i pitali mogu li početi odmah kad se porodim a da nadjem nekog da mi čuva bebu..iako mi po zakonuz pripada godinu dana bolovanja mislim strašnoi tu sam se tako iznervirala..a radim za bijedne pare
    i već planiram da tražim novi posao al definitivno ako boga bude ne vraćam se više tamo..a u pitanju je zdravstvena ustanova e pa možete misliti

kika
    Član
    kika

BEBANICE FENOMENALNO :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    STO VOLIM KAD OVAKO NESTO CUJEM :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

jelenab
    Član
    jelenab

I ja sam fascinirana!
    Moji novi poslodavci nisu losi. To je sve sto mogu da kazem u ovom trenutku.
    Ali ja imam drugi problem, radim (skoro) ono za sta sam se skolovala. Uvek sam imala cilj i sa 18 godina sam definitivno znala gde stojim, sta hocu i kako to hocu. A sad! Nemam pojma! Nemam pojma sta zelim da budem kad porastem, ne znam koji bi me posao skroz usrecio. Znam onako neodredjeno da bi to bilo nesto u polju kulture. Ali sta konkretno ne umem da kazem. I to mi sve nesto unosi nemir. Takodje se plasim da sad vec toliko dugo radim kao prevodilac, da sam vec dobila etiketu koje cu se tesko otarasiti. To je pozicija sa koje se tesko mrda (u smislu nekog napredovanja) – jednostavno je takva priroda posla- a ideja da celog zivota radim jedno te isto me uzasava! Drugi problem je sto i ako nadjem neki posao u kulturi, plate su mizerne. Ja to sebi ne mogu da priustim…… bas me to nesto cacka ovih dana………

zvrki
    Član
    zvrki

Pa sta daa vam kazem zelela sam da budem veterimar a radim u mesari :kreten: :kreten:

Anchy80
    Član
    Anchy80

bebanica – 6/6/2008 16:13 Moram i ja da iskazem svoje misljenje na ovu temu. Za sadasnjeg poslodavca radim 4 godine, naime na drugoj godini fakulteta sam poslata na praksu, najpre na televiziju (studiram zurnalistiku), a zatim smo u okviru vezbi imali praksu u odredjenim dnevnim ili nedeljnim novinama. Ja sam dobila za zadatak reportazu o 16om Fashion week-u, aktuelnom u tom trenutku. Da vam ne pricam koliko sam bila u frci s obzirom da mi je to bilo prvi put da radim tako nesto, mada samo u skolske svrhe. Reportaza je, uz pomoc ljudi koji su mi drzali praksu odradjena toliko dobro da sam na faksu dobila 10-tku a u casopisu gde sam odradjivala praksu, je objavljena moja reportaza, pod mojim imenom, uz sitne korekcije starijih kolega novinara i naravno lektora. Tada sam kod njih dobila honorarni posao, o cemu nisam mogla ni da sanjam, a posle samo 2 meseca stalan. Uz mnogo promena, i naravno problema koje su nas pratile u te 4 godine, ja imam divne kolege, direktora koji me jako ceni i postuje i zna pravi nacin da to i pokaze..Uz svoja zalaganja postala sam najmladji urednik casopisa sa svoje 23 godine.. ponosna sam na svoje ostvarene rezultate u poslu, ali moram priznati da ne bih uspela da nije bilo divnih kolega koje su mi mnogo pomogle..pa cak i kada sam otisla na trudnicko, platu koju inace primam iz dva dela – jedan beli, zvanican i jedan, sto se kaze crni – nezvanican, meni je trebalo da bude uplaceno samo 65% belog dela, a ja svaki mesec dobijam svih 100% i jednog i drugog dela..pritom sam u plati koju sam dobila danas dobila povecanje, koje su dobili svi u firmi pa i ja iako sam na bolovanju na kome cu biti jos 2 godine, dobila sam jos 100% plate za kupovinu stvari za bebe..pa, veliko hvala mom direktoru sto je odlican poslodavac i divan covek..

Super Bebanice koleginice.

JA sam diplomirala u roku na FPN i sve te prakse koje sam radila bile su mi samo usputne jer sam brzo shvatila da novinarstvo (barem kod nas u Srbiji) nije osao kojim bih ja zelela da se bavim. Uzasno mi je drago kada cujem da moje kolege imaju ovako uspesnu i perspektivnu karijeru! Samo napred!

Inace ja radim u hotelu sada i zadovoljna sam!

Bambina.
    Član
    Bambina.

jelenab – 26/6/2008 08:28

Drugi problem je sto i ako nadjem neki posao u kulturi, plate su mizerne. Ja to sebi ne mogu da priustim…… bas me to nesto cacka ovih dana………

e sestro neces se ti ‘leba najesti od kulture 😆 😆 😆

Zhunga
    Član
    Zhunga

Radim u struci, dipl. sam ekonomista za turizam. Hocu reci napokon radim u struci! Sve ostalo, kurseve itd sam isto zavrsila za turizam (tj avio kompanije).
    Sad sam u JAT-u. Posao obozavam, ni ne osetim ga jer mi je prelep. Ali kolege…. uzas blagi, javno preduzece koje se raspada, hijene na sve strane. Samo je moj primer dovoljan da su mi najblize kolege sa rukovodecima, smestili da sada ne potpise jedan od glavnih direktora moj ugovor na odredjeno vreme (citaj, do direktora nikad nij eni stigao ugovor) a trudna sam. bitku bijem i dalje iako mi je vrlo tesko. Prica je duga i sugava pa necu da gusim, ali sam skroz u soku 😯 kakvih ljudi ima.

jelenab
    Član
    jelenab

Zhunga zblanuta sam!!!!!!!!

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 94 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.