Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Da li radite posao koji volite?

Ova tema sadrži 93 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 94 ukupno)

Da li radite posao koji volite?

• T3
    Član
    T3

nikolina za to vreme valjda ste i bolje placene hihi..salim se lekarsko radno vreme je obicno takvo.. imam drugaricu medicinsku sestru ovde u zrenjaninskoj bolnici isto tako radi po 12 h i nocu i danju kako joj upadne i nezali se,a plata joj je super..

inace ja volim te poslove u belim mantilima..moj neostvareni poziv je farmaceutski tehnicar tj apotekarka ..nikad necu prezaliti sto to nisam zavrsila i postala,ali eto zivotne sile i prilike naterale su me da upisem skolu koju niti sam volela niti mi necemu sluzi u toj struci niti sebe pronalazim niti cu ikad raditi..sto bi rekli imam cetvorogodisnju skolu samo eto da se kaze da imam i diplomu sa kojom mogu da obrisem d…

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

platu jos ne mogu da komentarisem tj. bolje da ne komentarisem, jos uvek nemam punu platu iako radim po 12h…ali mogu reci da dok nisam pocela da radim nisam kontala sto se radnici zdravstva zale na plate….ok mi je moj posao …..

Snezana J
    Član
    Snezana J

Radim vec 12godina u zdravstvu u operacionu salu kao instrumentarka,iskreno obozavam ovaj poso i nebi ga menjala :-*

srecna mama

Meni je ostalo jos dva ispita da zavrsim trogodisnju visu, trenutno sam u ulozi majke, i to je lepo, ali naravno mora zena i da misli na samu sebe, trazim posap , ali bezuspeno.Volela bih da radim nesto sto volim, po karakteru sam temperamentna,komunikativna, pa nesto u skladu sa tim bih i volela da radim.Videcu, ali s obzirom, da vreme odmice , izgleda da cu morati da pocnem uskoro da radim prvo sto mi naleti. 😐

nakica
    Član
    nakica

lekar…volim svoj posao, naravno…zato sam i zavrsavala fakultet, jedino ne volim nas zdravstveni sistem koji tretita i lekare i pacijente kao stoku

jelenahana

Ja svoj posao ne volim. POLICAJKA SAM tacnije saobr.policajac, mmmmmm to nije za zenu nikako, ali normalno jedino mi sigurno plata sad kad imam svog andjela ucinila bih sve da radim negde u administraaciji, po struci sam ekonomista i cisto iz finansijsskih razloga sam policajac, strasno je kad radite ono sto ne volite, ali zato imam izuzetno dobru komunikaciju sa ljudima tacnije sa strankama i brzo mi prodje radno vreme.

niks
    Član
    niks

Ja sam radila 🙁 posao koji sam obozavala,imala sam svoju firmu,koja se nazalost raspala sa dolaskom ekonomske krize 🙁 😥 👿

macaraca
    Član
    macaraca

volim svoj posao za to sam s ei skolovala, ali nema para u turizmu i hotelijertsvu nikako!!!
    sad gledam da se izvucem ali kako, gde…

hippeia
    Član
    hippeia

Zhunga – 1/7/2008 08:59

Samo je moj primer dovoljan da su mi najblize kolege sa rukovodecima, smestili da sada ne potpise jedan od glavnih direktora moj ugovor na odredjeno vreme (citaj, do direktora nikad nij eni stigao ugovor) a trudna sam. bitku bijem i dalje iako mi je vrlo tesko. Prica je duga i sugava pa necu da gusim, ali sam skroz u soku 😯 kakvih ljudi ima.

Ovo se upravo meni desilo!

maza
    Član
    maza

ja radim u zdravstvu takodje i to administracija jezim se
    na samu pomisao da ujutru u 7..morm da sam na radnom mjestu!
    kolektiv los ovo sto kazu Hipeia i Zunga .. gledaju kako da ti smjeste i da te se otarase vjerujte svuda ima takvih likova ni meni nikad nece to biti jasno
    stoga sam u poslu iskljucivo arogantna i bezobrazna al jednostavnmo sam primorana na to

ako bog da da nadjem neki posao koji mene interesuje ( sudsvo)

Toca Joca
    Član
    Toca Joca

Po struci sa pravno Birotehnicar,ali na zalost nikada nisam radila u svojoj struci.Bila sam sistem administrator,radila kao Call Operater i radila milion drugih poslova.Ali moram reci da mi je posao Dadilje bio najbolji posao koji sam ikada radila! Imam nekih 6 godina rada i iskustva,po usmenim preporukama cuvala decu.Neka su vec u skolama,neka tek prohodala… 🙂
    Nema nista lepse od rada sa decom.Deca su blago i zaista,obozavam ta mala,vesela stvorenja! 🙂
    Ponovo trazim posao dadilje i iskreno,to jeste najbolji posao!

zadar08
    Član
    zadar08

posle 10 godina u nekretninama sam dospeo do tacke burn outa kad mrzim svaki dan u kancelariji a jedva cekam subotu i nedelju. konacno sam prelomio i dao otkaz i poceo svoj biznis koji sam uporedo razradjivao. nadam se da cu uspeti svoje isklustva da iskoristim na svom.

Nataša B.

Ja sam medicinska sestra instrumentarka,radim u operacionoj sali.Obozavam svoj posao.Imam sjajnu ekipu na poslu,ma super mi je.Mislim da je mnogo bitno da radite nesto sto volite.Meni se desavalo da odem na posao skroz neraspolozena i vec nakon pola sata budem super:lol:

marmit
    Član
    marmit

Hmmm, ni sama nisam sigurna.

Ja radim kao profesor matematike već 7 godina. Prvo sam radila u državnoj školi, gde mi je bilo prelepo, a sada sam već godinama u privatnoj školi i već mi je svega dosta. U državnoj sam radila u osnovnoj školi, mala škola, kolektiv generalno bez veze, ali pošto sam ja znala da neću tu ostati bila sam sa svima fina i sve bilo super. Dece je bilo raznorazno, ali uglavnom su bili super klinci.

Sad sam u srednjoj školi, gde praktično radim sa mladim ljudima, ali ljudima koji su smoreni, kojima je sve dosadno i ništa ih ne zanima, tako da mi je jako teško, nemam nikakvu povratnu reakciju, kao da pričam sebi, pa mi je baš grozno 🙂

Moj posao je zaista lep, deca su takva kakva su, ali ako se njima lepo priđe i oni su uglavnom ok, ali stvarno sam se već zasitila.

E, a ako me pitate šta bih volela da radim? Npr u republičkom zavodu za statistiku ili tako nešto…

MilicaCale

jao, marmit, muke… potpuno razumem… ja sam pre ovog posla radila jedno polugodje kao profesorka u srednjoj skoli (vise razlicitih informatickih predmeta) i bilo je privremeno i zato mi je bilo lepo. Vec poslednjeg meseca (kad sam znala da cu da ga menjam) sam se smorila… verujem da bi mi bilo bljak da sam ostala… doduse, ja nikad i nisam planirala da odem u prosvetu, nisam se zato ni skolovala, pa mi je zato bilo bljak…. a tebi je nezgodno sto si matematicar, a tu, osim retke srece da te ubode posao o kome mastas, skoro da nemas drugu opciju.
    ja, inace, vec 7 godina na ovom poslu i jos uvek sam zadovoljna. Jeste neka vrsta prosvete (fakultet), ali ima i naucnog rada i prilicno je dinamicno, stalno se nesto menja. Verovatno mi zato i odgovara 🙂

Gledanje 76 članaka - 76 do 90 (od 94 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.