Ova tema sadrži 19 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MikaMaca 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 20 (od 20 ukupno)

Da li si David?

• srecna mama

Ok, za trudnice, a porodilje?To za trudnice sam bila nacula, nisam znala, ja sam do petog meseca placala prevoz.

T3
    Član
    T3

mi se sve pitamo da li licimo i trebale bismo biti jedan od DAVIDA ali da li su se neki drzavni funkcioneri ili ljudi na visokom polozaju i vlasti koji brinu o drzavi i nama aha kako da ne..zapitali ikad jesu li oni to tj da li bi trebali da budu..
    koliko su oni humani,koliko u njima ima ljudskosti,milosti..gledaju li sve i okrecu na politicku stranu i vade se time da trenutno nemaju uslova da nesto promene i tako u nedogled tj godinama ..
    zalosno je sto su ljudi koji uglavnom nemaju uvek vise humani,veceg srca i spremni da daju i poslednji dinar nekom od onih koji imaju milione..takav primer je i gest ovog decaka kome svaka cast..bog sve vidi nagradice i njega zivot jednom za njegovu dobrotu i bsrdacnost nesumnjam u to..

ali sta je sa realnoscu..sto kaze secer trudnice placaju prevoz,pdv na pelene i decju opremu je strasan,a da ne gocvorim o ostaloj decjoj opremi,hrani za bebe..gde su po tom pitanju davidi ako ih uopste ima da se pokazu na delu..

ovamo rade sve sto je u njihovoj moci da spasavaju drzavu tj da je ucine boljom a nevide da nas samo teraju do kolapsa tj spustaju do dna,apeluju na povecanje natalitetya,a jel su se ikad pitali koliko para ,zxivaca,vremena treba za svu tu decu za sva ta mala bica koja ce upotrpuniti i ulepsati ovaj svet..misle da su ovim pomocima na rate na par godina sve resili,ili mizernim decjim dodatkom e pa nisu..nek oni svojoj deci za te iste pare kupe sve sto im svakog meseca treba pa cu ih pitati,volela bi da samnom ide jedan od tih sto je te sume odobrio pa da mi pokaze kako najbolje da potrosim to bogatstvo koje mi je dato..

tako da davida je nazalost jako malo..i ako ih ima to su ljudi kojima je i pored ovih teskih vremena ostalo bar veliko srce i mesta za sve u njemu..ovi ostali kako da ga uopste i koriste i primene kad se u vecini slucajeva ponasaju kao da ga ni nemaju..

srecna mama

Ma, koja ljudkost t3, molim te, primaju platu 130 hiljada, da su ljudi , odrekli bi se barem 20 posto od plate za pomoc nezbrinutoj deci, deci na Kosovu, ometenoj u razvoju.za sta primaju toliko paltu, za kuckanje poruka, i zevanje..Sram ih bilo, nisra ova drzava ne radi po pitanju pomaganja siromasnom sloju stanovnistva, ama bas nista.Apeluju na to, radjajte decu, s koiim pravom????????????????????????

lillyblue
    Član
    lillyblue

Ova nasa drzava je primer Sodome i Gomore, i ko god dodje na vlast u skorije vrene se nista znacajno nece i ne moze promeniti jer smo toliko zaglibili u neljudskost i nemoral da nas je tesko vratiti na pravi put.

po stoti put se zgrazavam na laznim moralom nase politike, mada je pitanje da li je uopste ikad i bilo. Evo poslednja gadost koju sam cula je ona kako su optuzili predsednika za nedolicno ponasanje u lozi stadiona kada je pio sampanjac, jer je navodno zabranjeno konzumiranje alkohola na tribinama, bla, bla da ne davim sada, znate o cemu pricam.
    I protiv njega je pokrenut krivicni postipak!!! Eeeej, predsednik da ide u zatvor i da ga tuze sto je popio gutljaj sampanjca. Ma kome oni hoce da zamazu oci?? Kao resavaju neka kriminalna dela, ma sta je sa stotinama kriminalaca kojima ne mogu, tj. nece nista, koji haraju i pale i lome tuku i ubijaju? Ma mislim strasno. To nece da resavaju, nije mi jasno, kao da to nekome odgovara iz vrha vlasti da se takve stvari desavaju. A ovamo kao, zakon treba da bude jednak za sve, pa i za predsednika. Ma uzas!!
    A mi smo kao svi ovce i pascemo na tu nihovu toboze posvecenost zakonu. Katasrofa.
    Sad odoh u drugu temu, mada bas i nije da nema veze sa ovom.

ne znam, da li bi pomoglo da se taj tekst odstampa i deli ljudima na trgu, da li bi to neko uopste i citao , da li bi koga to dotaklo, ljudi su postali sebicni.
    meni ta proslava Nove Godine ne znaci vise nista, odnosno svaka proslava opstenarodnog tipa mi ide na onu stvar, jer mi deluje samo kao neko mascenje i zamlacivanje ljudi. ja ne mogu da ne mislim na one koji ce taj da umreti od gladi ili zime , koji nikada nisu ni osetili cari te Novogodisnje veceri. na decu koja nikada nisu dobila paketice, ma jednostavno ova nasa drzava je ona tipa :“Dajte ljudima ‘leba i igara“.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Dokle god mi znamo da je dzaba sve ovo onda se samim tim vidi kakva je situacija…

Gledanje 16 članaka - 16 do 20 (od 20 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.