Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Ishrana Dece DA LI SLATKISI UTICU NA PONASANJE VASE DECE?

Ova tema sadrži 5 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  jele.vu 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)

DA LI SLATKISI UTICU NA PONASANJE VASE DECE?

• jele.vu
    Član
    jele.vu

Sta vi mislite o tome da slatkisi kod dece uzrokuju lose ponasanje??????
    Ja se jako trudim da ogranicim slatkise jer sam primetila da cim pojede malo vise slatkisa, ponasanje mu postaje ocajno. Jednostavno ima visak energije koji nema gde da potrosi…
    Da li vi ogranicavate slatkise?
    Moja Lazar dobije slatko samo posle obroka i to recimo, jednu stanglicu kinder cokolade ili 2-3 bombona, ili lizalicu ili zvaku. Ako dobije sladoled, onda mu ne dajem vise slatko tokom dana… Ne znam, u odnosu na druge mame, ja sam, cini mi se previse stroga. Medjutim, i to sto mu dajem, kao da mu je previse. Ne znam…

Praslin
    Član
    Praslin

Anja nije neki ljubitelj slatkisa. Voli cokoladu, sladoled i lizalice. Kada jje cokolada u pitanju, dobili smo one Smajlis cokoladice i mera joj je jedna dnevno. Zbog problema koje je ranije imala sa stolicom, ne zelim da joj dajem vise. Sladoled isto moze jedan dnevno ali ne svaki dan. Lizalice … kako joj padne na pamet. Nekad ih trazi svaki dan, nekad prodje 2 nedelje da ih ne trazi uopste. Trudim se da joj organicim jer ona nece da jede nista ako oseti nesto slatko. Nije bitno da li je uzela dezert odmah posle rucka, ona veceru nece da pipne. Iako prodje bar 4 sata od cokoladice do vecere. A sto se tice ponasanja, nisam primetila da postane nesto drugacija nego inace.

sanjas
    Član
    sanjas

Na ponasanje ne utice,ali na slane obroke da.
    Tako da ako nekad hoce da jede cokoladu,a nije joj vreme,gledam da prvo pojede nesto slano,pa posle moze cokolada.
    U principu mislim da ne preteruje sa slatkisima.Od svih slatkisa jede samo cokoladu(bombone i lizalice nikad nije okusio),ali ne bukvalno svaki dan,tako da nemamo problema sto se toga tice.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Jele.vu kod mog starijeg sina apsolutno utice, bas onako kako si rekla…..svaka veca kolicina od jedne bombone ili stangle cokolade je katastrofalna po ponasanje narocito ako je na gladana stomak! Izgleda da su decaci skloniji tome da im smeta slatko jer ga losije metabolisu (izgleda da nekoj deci on bas direktno udara u „mozak“) a kako su mahom nemirniji od devojcica to se vise i vidi.
    Ja imam znatno manje problema sa hiperaktivnoscu od kada sam rigorozno (bas kao i ti) smanjila slatkise!
    Sa mladjim tih problema nemam jer on jednostavno ne voli slatko i nikad ga ne trazi i veoma retko jede cak i ako je ponudjen!
    :-*

MilicaCale

na savu uticu, vece kolicine. postaje hiperaktivan (ne obavezno bezobrazan) a uvece ne moze da spava. A na obroke uticu i manje kolicine, na zalost.
    zato sam ja rigorozna, kad mogu, a kad ne mogu (kad nije sa mnom) onda ume da pretera… tad ga trpimo do uvece, a onda dobije dugotrajniju zabranu, da bi se doveo u red.
    Interesantno je da inace nema potrebu da stalno jede slatko (moze da prodje i vise dana bez) ali kad dohvati nesto sto voli, onda pretera… i preteruje i na dalje. Recimo, cokoladu moze da pojede vise od 100 g.
    a slatkise od mene moze da dobije kao nagradu posle rucka, kao bubamaricu ili lizalicu posle vrtica (ali ne svakog dana) ili kao uzinu, ako je pojeo dobar dorucak (ali ovo mozda jednom mesecno). Ne smeta mu za sledeci obrok, ako napravimo dovoljnu pauzu (istu kao posle slanog obroka)

jele.vu
    Član
    jele.vu

MILICACALE, I KOD NAS JE ISTA SITUACIJA. NAKON SLATKISA POSTANE PUN ENERGIJE KOJA MORA BITI NEGDE POTROSENA, PA POSTAJE PREVISE AKTIVAN.
    JA SAM SVE IZ MOJE OKOLINE, NAUCILA DA MU NE DAJU SLATKISE PRE KONSULTACIJE SAMNOM. TAKO DA JE TO OK, SADA. PRIJE JE BILO SVEGA, JER POJAM MALO SLATKISA, NIEJ ZA SVE ISTI. NEKOME JE MALO POLA COKOLADE, A MENI 2 KOCKICE…. SADA I ON ZNA, DA „OD SLATKISA PODIVLJA“, PA I ON SAM KAZE TAKO KADA MU NUDE SLATKO, A ZNA DA JE VEC PORUCKAO SVOJU DNEVNU DOZU. hehehehehe 😮

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.