Ova tema sadrži 377 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  drdraganadimitrov 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 346 članaka - 346 do 360 (od 378 ukupno)

Da li ste za kaficu?

• TwinMama
    Član
    TwinMama

Ovi moji poludeli danas…ovo vreme im smeta…ili im smeta sto sam se istripovala da nauce da zvacu pa im gnjecim hranu a oni se dave:P

gina
    Član
    gina

Moje su juce prespavale dan… valjda ih je ono kisno vreme poremetilo. Kad se probude bas su bile besne i nervozne…naucile su zenske da setaju svaki dan. Sve su me vodile na vrata da mi nesto pokazu a ja kao ne kontam :-).
    Dobre su, rastu, jako su zahtevne i nemam vremena ni za sta drugo!
    Puno vas pozdravljamo

pereca
    Član
    pereca

:-* svima!

Evo da vidite i nase nove slicice, malo sa mora, malo iz Like i iz Beograda. Moji su danas dobri uspela sam svasta da uradim :bravo: .

Scingelic gde si?? Kako su tvoji decaci i Mina?

:love: za sve!

antonina
    Član
    antonina

Twin Mama bravo za tvoje.
    I na nas ovo vreme utice jedna spava po celi dan a druga samo besni.Poceli smo u setalicu i prija im kao mali luna park.15.idemo za vakcinu i na merenje ali koliko ja vidim dobro napreduju i sve ruckaju,evo vec me zovu :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija:
    Veliki pozdrav svim mamama i prijatna :kafica: kad stignete
    :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid: :uzid:

TwinMama
    Član
    TwinMama

smrc, smrc kijavica. Napala nas je proslog ponedeljka. Sada im je malo bolje ali je ovo bila bas vesela nedelja :galamdzija: :kreten: :sok: :upomoc:

Kako vide pumpicu za nos tako pocinje dreka:)

I slabije mi jedu vec par dana a ja kuvam pilece supice da mi sto pre ozdrave i redovno bacam pola. Spavamo k’o kad smo dosli iz porodilista… 2-3 sata pa kmeeeeeee, pa fizioloski pa pumpica pa dreka pa sve to opet i tako

stvarno…Scingelic nam nestade:)

A slicice razne nove su preslatke
    Mozda i ja ugrabim koji tren da postavim neke:)

scingelic
    Član
    scingelic

Cao svima!!

Evo i mene,cesto bacim pogled da vidim sta se radi ali bas sam kratka sa vremenom.
    Moji klinci su malo bolesljivi,kaslju,piju sirupe,inhaliraju se. Alek je primio i inekciju,bas je promukao. U ponedeljak ide na rehabilitaciju u banju Koviljacu,tri nedelje.
    Inace sve u svemu nije lose.

Vidim da ste svi porasli! Bas lepo. Svaki put kad dodjem ovde i vidim vase bebce vratim se par godina u nazad. Moji blizanci su kao malo porasli,znaju da poslusaju,Andrija crta,pise,sam uci slova.. Alek jos uvek uci da crta krug,ide kod defektologa i sa Andrijom kod logopeda. Mada ja ne vidim nikakvu potrebu da ide Andrija,ali ipag vodimo i njega,tako su nam rekli. Alek nosi naocare.

pozz za sve

Boyanna
    Član
    Boyanna

E mame mame, al’ smo se ulejile 🙂
    Toliko borbe za naš forum i sada ništa 🙁
    Scingelic, kako je Alek prihvatio naočare ? Jel hoće da ih nosi ? Ja ceo život muku mučim sa vidom, od 8. godine nosim sočiva, jer su mi naočare nabile komplekse, deca znaju da budu surova sada, samo obrati pažnju na to, a i razbili su mi naočare kad sam imala 7 god na očima pa sam i povredila oko pa razlog više za sočiva. Ja nikako da pohvatam, jel su oni imali neki problem na porođaju ? Izvini što pitam, ali vidim da ti opušteno o tome pišeš, tj da ti nije tabu tema

gina
    Član
    gina

I ja sam tu, bacim pogled, vidim da nema desavanja i bezim dalje. Devojcice su dobre, zdrave su, rastu. Sad smo u fazi da ne smem da ih ostavim ni pola minuta same jer se cupaju, gnjave. Jurim ih po sobi. Vise ne mogu da budu zajedno u ketrecu koji je 100×100 jer se ugnjave. Mirne su samo ako sede i igraju se ali ih to ne drzi duze od 5 min.
    Juce je Lena pala sa naseg kreveta u spavacoj sobi. Tamo je zaspala, jer preko dana nece da spavaju u krevecu. Nije se javila kad se probudila (a uvek se javlja), ja sam bila u drugoj sobi i samo cujem bammm. Zaradila je malu cvorugu, nije puno plakala. Meni je bilo teze nego njoj 🙁
    Puno vas pozdravljam

gina
    Član
    gina

I ja sam tu, bacim pogled, vidim da nema desavanja i bezim dalje. Devojcice su dobre, zdrave su, rastu. Sad smo u fazi da ne smem da ih ostavim ni pola minuta same jer se cupaju, gnjave. Jurim ih po sobi. Vise ne mogu da budu zajedno u ketrecu koji je 100×100 jer se ugnjave. Mirne su samo ako sede i igraju se ali ih to ne drzi duze od 5 min.
    Juce je Lena pala sa naseg kreveta u spavacoj sobi. Tamo je zaspala, jer preko dana nece da spavaju u krevecu. Nije se javila kad se probudila (a uvek se javlja), ja sam bila u drugoj sobi i samo cujem bammm. Zaradila je malu cvorugu, nije puno plakala. Meni je bilo teze nego njoj 🙁
    Puno vas pozdravljam

scingelic
    Član
    scingelic

Kako su vam slatke bebice!!!

Sa zakasnjenjem da cestitam perecinim klincima rodjendan!! poljubac!!!

Gina sta da ti kazem,znam kako ti je! Ja moju decui sad ne smem da ostavim same iako sve znaju! Non stop neka svadja!

Boyanna,moji blizanci su rodjeni prirodnim putem u 36oj nedelji.Alek je bio prvi.Imala sam tezak porodjaj,tj uska sam pa je Alek jedva izasao,a posle 9 min Andrija. Alek je dobio neonatalne konvulzije i sepsu,ciste na mozgu koje su mogle da ostave strasne posledice,ali se on izvukao. Imao on vise dijagnoza,cerebralnu,SY WEST i hipoplaziju ocnoh nerava! Naocare nosi,prihvatio ih je super. Nosi i ih u vrtic,hvala Bogu niko ga ne dira,ali je on na neki nacin poseban.Deca to znaju pa ga i ne diraju. Zna on sve,samo sto mu je jako tesko udovoljiti. Kasnije je prohodao,poceo da prica… Nista od toga ne bi bilo da je moj dr malo bolje mislio glavom! Zato sam Minu rodila na carski!!!
    Nisam bas ovde nista konkretno pre pisala o tome iz tog razloga jer nisam htela da se trudnice,a i vi sa malim bebama potersate. Uglavnom sam pisala na temi o deci sa pp.
    Poljubac za bebiceee!!!

pereca
    Član
    pereca

Mame ponovo na okupu:lol: 😆 !!!

Hvala svima na cestitkama:-* :HAG: :HAG: a sada ce nam malo duze biti rodjendan posto stvarno nemam vremena da menjam tiker:zvezda: :cvecko: . Mi smo svi dobro, Luka i dalje vezba napreduje sporo ali kaze dr da je bitno da napreduje. Mora da nosi i flastere posto je malo zrika:wink: ali ccemo valjda uspeti sve da izguramo. Matija hoda vec jedno mesec dana mozda i vise ali sada se pusta i ide iz sobe u kuhinju;] i sa njim stvarno nemam nikakvih briga sem sto se budi nocu. Dobila sam i produzenje porodiljskog 3 meseca ali cu kada to istekne opet da trazim.

Sve vas :-* :-* :-*

Ima jos mama koje treba da se jave da kazu sta ima novo :kafica: :kafica: !!! :blabla:

A ocekujemo i Saska da nam dodje na :kafica: i da casti:alkoholicari: !!!

TwinMama
    Član
    TwinMama

Pereco, kako si produzila porodiljsko? Potvrda od fizijatra za komisiju ili treba jos nesto?

Ja naucila Pavla da silazi s kreveta :bravo: :bravo: :bravo:
    Pao mi je do sada mnogo puta:( A sta cu kad se najcesce igramo na krevetu (spojila sam neku ugaonu u 2×2) posto nam je na podu hladno

Da li planirate da vakcinisete decu protiv gripa/novog gripa? Moja pedijatrica je rekla da smatra da nema potrebe a ja i dalje razmisljam

zokili77
    Član
    zokili77

TwinMama – 26/11/2009 00:26

Pereco, kako si produzila porodiljsko? Potvrda od fizijatra za komisiju ili treba jos nesto?

Ja naucila Pavla da silazi s kreveta :bravo: :bravo: :bravo:
    Pao mi je do sada mnogo puta:( A sta cu kad se najcesce igramo na krevetu (spojila sam neku ugaonu u 2×2) posto nam je na podu hladno

Da li planirate da vakcinisete decu protiv gripa/novog gripa? Moja pedijatrica je rekla da smatra da nema potrebe a ja i dalje razmisljam

Evo, ako mogu da pomognem po pitanju produzetka porodiljskog. Potrebno je da se u Tirsovoj 1 podnesu kopije svih izvestaja lekara specijaliste koje imate i tamo se popuni zahtev, najmanje 15 dana pre isteka porodiljskog. Onda vas pozovu iz komisije sa opstine gde vam je firma i kazu vam kad da dodjete. Na blizance daju 6 meseci, u fazonu mala porodjajna tezina, njih je dvoje itd.

Sto se tice igranja, ja sam ipak pre za pod, preko tepiha sam stavila jorgan za bracni krevet, ogradila jastucima i napravila im prostor za igru. Sad to kod nas vise ne pali, hoce da idu po celom stanu. Samo idem i zatvaram vrata od soba, kupatila.

Ja sam protiv vakcine, jer na sajtu Novartisa jasno pise da nije provereno za decu ispod tri godine.

TwinMama
    Član
    TwinMama

Gde to pise? Ne mogu da nadjem.

Ja samo nasla:
    „Focetria, the Novartis Influenza A(H1N1) 2009 monovalent vaccine is an inactivated influenza virus vaccine indicated for active immunization of persons of six months of age and older against influenza disease caused by the novel pandemic A(H1N1) influenza virus.“

pereca
    Član
    pereca

TwinMama, u Tirsovoj sam popunila neki obrazac i predala poslednji izvestaj fizijatra i dobila sam 3 meseca. Zahtev sam podnosila za Luku, posto je Matija napredan za njega nisam mogla. Na komisiju sam, kao sto mi je receno, ponela sve nalaze koje su imali, povela sam iMatiju mada nije trebalo, ali doktorke ih nisu ni gledale, ni papire ni decu, samo taj poslednji nalaz fizijatra. Rekle su mi da ako bude trebalo da za 3 meseca podnesem opet zahtev, sto cu i uraditi. Ponesi i decije knjizice posto ti za taj obrazac treba i onaj licni broj sa knjizice, treba ti i tvoja zdravstvena i fotokopija tvoje zdravstvene- mislim da se dobro secam:roll: .

I meni su padali sa kreveta, a Matija mi je cak leteo iz kreveca, srecom ga je spasio neki valjak na naduvavanje, posto je pao na glavu:zima: a i mm i ja smo bili u sobi:uzid: :uzid: .

Ja mojima necu davati vakcinu, tako sam i mislila, a njihova dr mi je to samo i potvrdila. Evo bas sam danas bila u DZ da nosim nalaze krvi ( imaju odlicnu KKS :bravo: :bravo: ) i tako gde su bolesna deca, nigde zive duse i pitam ja dr da li niko ne dolazi jer se plase ovog novog gripa pa nece da dolaze zbog gluposti a ona mi je odgovorila da nije to razlog nego nema gripa :hmm: .

Zokili, meni je MAtija prohodao ali Luka nije ni blizu pa ce mi valjda biti malo lakse:shock: ???? Mada mi je generalno sada mnogo lakse nego ranije.

Sve vas :-*

Gledanje 346 članaka - 346 do 360 (od 378 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.