Ova tema sadrži 377 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  drdraganadimitrov 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 361 članaka - 361 do 375 (od 378 ukupno)

Da li ste za kaficu?

• TwinMama
    Član
    TwinMama

Hmmm, meni obojica hodaju. Tesko da ce mi fizijatar dati lazan nalaz jer se vode i deca na komisiju. Pokusacu s neurologom.
    Kakva su iskustva ostalih mama s produzetkom porodiljskog?

Isli smo na sistematski pre par dana. Trebala sam pre 3 nedelje ali sam zbog „gripa“ odlagala i odlagala…kad ono PRAZAN DZ!! 😯 Samo roditelji koji cekaju potvrde. Nikad nismo brze sve zavrsili :bravo:
    I doktorka im je prevukla kozicu na pisi. Djoletu je i krv posla:(. Ja sam kriva. Lepo citam po netu da se to ne dira i da nema veze ako se „nesto ispod skuplja“. Ali sam je ja pitala da pogleda kad ona brze bolje Pavlu prevukla skroz. Pustim je i Djoletu da prevuce kad je jednom mora i drugom:hmm: ! I celog dana su plakali i vristali kada treba da piske i pelene su satima bile suve. Morali smo u kadicu da ih stavljamo da bi piskili. Sada im je malo crveno ali ne placu. Moracu da menjam doktorku :kadtedovatim:

TwinMama
    Član
    TwinMama

e da …moje bumbulice su se udebelile:)
    Pavle ima 73cm i 9700g a debelica Djordje 75cm i 10200g. I raste mu sesti zubic a P je i dalje bezzubi:P

gina
    Član
    gina

Sta je novosti kod vas, devojke!!!
    Vakcine necu davati nikom od klinaca. Ne verujem u njih a koliko vidim ni moja doktorica! Ista je situacija i u Zrenjaninu, DZ je prazan i doktori kazu da nema gripa. Vidim ja i po starijem sinu, niko nije bolestan u razredu. Uciteljica nam je na roditeljskom rekla da je prosle godine u ovo vreme 50% djaka bilo bolesno i da nije dolazilo u skolu, a da sada nema ni jednog bolesnog deteta u razredu.
    Masa i Lena su super, sve su nemirnije i ima ih svuda! Masa bi da stoji i pokusava da pravi korake, ali to znaci da ja moram da je vodam. Kad je stavim u setalicu, ona se igra sa dugmicima (dubak svira, svetli). Lena stabilnije sedi, prevrce se i tumba kao mali akrobata, ali nesto jos nije voljna da stoji. Kad je postavim na noge, ona gleda u cipele, to joj je fascinacija :-))).
    Jako su narasle, 10cm za dva meseca i sada su skroz stigle brata koji je bio krupna beba (skoro 4kg na rodjenju, a one po 2,1 i 2,4kg). Dugacke su 75cm i imaju 10,5kg na kontroli sa 8 meseci.
    Ja sam dobila 2 godine porodiljskog zbog treceg deteta, tako da imam prilike da bas uzivam sa njima.
    Ljubite bebirone!

zokili77
    Član
    zokili77

TwinMama – 26/11/2009 20:52

Gde to pise? Ne mogu da nadjem.

Ja samo nasla:
    „Focetria, the Novartis Influenza A(H1N1) 2009 monovalent vaccine is an inactivated influenza virus vaccine indicated for active immunization of persons of six months of age and older against influenza disease caused by the novel pandemic A(H1N1) influenza virus.“

Da, u pravu si, ja sam to citala za Selturu a ne Fosetriju.
    Ali u svakom slucaju, ja moje devojcice necu vakcinisati, jer sta sam sve procitala na netu i cula o ovoj MMR vakcinu, bilo mi je doslo da ih ne vakcinisem, ali ona je obavezna pa sam morala, a sad kad mogu da biram, onda biram da ih ne vakcinisem

pereca
    Član
    pereca

Ko je za :kafica: :kafica: ??/

Ja sam od jutros vec popila dve, ova kisa…..

Sada sam videla da nisam napisala koliki su mi decaci( jos su mali u odnosu na vase bebiorone ali nadoknadice oni to:lol: ) Luka 10600gr i 78 cm a Matija 9090gr i 75 cm. Dr je zadovoljna:bravo: . Juce sam ih vodila kod neurologa i sve moje sumnje su okoncane, posto je Matija super, a Luku ce da prati ali kaze da nije nista ozbiljno, samo kasni sa motorikom i po njenoj proceni sve ce nadoknaditi do trece godine. Pao mi je kamen sa srca :sok: .

Boyanna videh tvoje bebce na netu i preslatki su:smizla: .

Zokili koliko si ti dobila produzenje i na kojoj opstini?

Sve vas :-*

zokili77
    Član
    zokili77

Nisu mali, moje sa skoro 15 meseci imaju po 9700g.

Moj muz je dobio umesto mene, jer smo zbog mog posla morali da se zamenimo. Nudili su mu 6 meseci ali on nije bio siguran zbog posla da li moze toliko, pa su mu dali 4 meseci i ako mu zatreba da dodje ponovo. Opstina Palilula

Jade
    Član
    Jade

Ajde kod mene na ness!
    Pravim svetsku kafu!

Boyanna
    Član
    Boyanna

Pereco :-* hvala,
    a jooj koliko li moj BOki sada ima kila, on je sa 4,5 meseca imao 9.100g 🙂
    Nama otkazali kontrolu, bezveze, pa sada ne znam koliko su napredovali, a baš mi je bilo bitno da znam na 6 meseci 🙁
    Scingelic, ja ne mogu ni zamisliti kroz šta si ti prošla !!!!
    Ljubi momke !!

cica&3
    Član
    cica&3

Dobro vece drage mame,

nije me dugo bilo, dok smo odbolovali kijavice, kasalj, upale uha i sve to u dva navrata, ne samo sto smo dobili rogove, jel nismo oka sklopili, nego nismo ni videli bela dana. No hvala Bogu, stvari su krenule na bolje. Verovale ili ne, kada sam ubacila limun u ishranu, tj. limunadu, znatno su mi ojacali momci. Toplo preporucujem da svojoj deci dajete svakoga dana makar 2dl limunade. na 2dl vode, 2 kasicice limuna i mala kasicica zutog secera, tek da malo bude sladje. Inace moji momci sada imaju 14 MESECI(za 2 dana). Jos uvek se ne usudjuju sami da hodaju. Pridrzavaju se za namestaj i idu svuda. Penju se po namestaju, nekim cudom smo uspeli da ih naucimo da prvo nogice spustaju pri silazenju, ali padaju i padaju i samo prsti. A ja se pokida kada cujem kako zveknu. Joj stalno se pitam smeju li deca toliko da udaraju glavicu? Prosto se sapletu jer zure, nespretni su. Doduse svaki pad pa x 3, za svu trojicu, pod stresom sam zbog toga, a trudim se da budem ok.

Sada nam nicu zubici i to brzinom svetlosti. E iz istog razloga opet ne spavamo. Sve ukupno meni dodje ponekad da vristim od muke, koliko sam ocajna, zbog neprospavanih noci :sok: A onda ujutru ugledam svoje andjele i to sve prodje, mozda ugrabim da odremam jos pola sata. Iskreno, ali najiskrenije se nadam da ce poceti bolje da spavaju cim izadju iz krevetca. Poprilicno nemirno spavaju i tesno im je.Na prolece planiramo da im napravimo njihove sobice, na potkrovlju. Pa lepo svako svoj krevet, ne moze im biti lose. A mama ce da progleda :bravo:

Inace, ni ja nisam sigurna u ovu vakcinu.Nas pedijatar kaze da ona svoju decu nece vakcinisati. Deca sestrine kume su prelezala svinjski grip (poprilicno sam se iznenadila jer su to ljudi koje poznajem, pogotovo sto su deca u pitanju), 3 dana ih je drzala jaka temperatura, ali nisu bili lose raspolozeni, pili su neki antibiotik (ne secam se tacno koji, poput palitrexa), i sada su ok. Poenta je da deca kao i sve mnogo lakse to podnose i pregrme. DALEKO MU LEPA KUCA, neka je on sto dalje od nas!!!

pozdravljam vas sve idem da ugrabim sna, koliko mi to moji momci budu dozvolili…

antonina
    Član
    antonina

JEDNA :kafica: JOS :kafica:
    DOBRO VECE MAMICE,NIKAKO DA STIGNEM DA NESTO NAPISEM
    SVE SU VISE ZAHTEVNIJE,MANJE SPAVAJU,TRAZE PAZNJU I DA IM SE PRICA A BILI SMO MALO BOLESNI PA SMO 10 DANA ISLI NA INHALACIJU I CAKIRANJ SADA JE SVE UREDU I POSLALA SAM IH MALO KOD MOJIH DA SE I FIZICKI I PSIHICKI ODMORIM TJ.DA URADIM GENERALKU U STANU AL ZA 3 DANA KOLIKO CE BITI TAMO IMAM VREME I ZA ODMOR
    STO SE TICE NJIHOVOG NAPRETKA SUPER JE
    DANA 8.4KG. I 69CM.(1.5KG. I 43CM.) TEA 9KG I 72CM(2.1KG. I 46CM.)
    HVALA BOGU SVE JEDU POVTCE,VOCE,DJIGERICU,PILETINU,ZDENKI,SIRKA,PASTETU A PROBALE SU I PASULJ(MI JEDEMO A ONE MLJACKAJU KAKO DA IM NEDAS BAR MALO)
    VIDIM DA SLABO PIJEMO KAFICU I U POTPINOSTI RAZUMEM(NEMAMO DOVONJNO VREMENA)
    ZATO AKO SE NE KUCKAMO DO NOVE GODINE SVIM MAMAMA I NJHIVOJ DECICI SVE NAJLEPSE I DA VAM SE SVAKA ZELJA ISPUNI I NARAVNO LEP PROVOD :zvezda: :zvezda: :love: :love: :bravo: :bravo: :HAG: :HAG: :kucam: :kucam:

scingelic
    Član
    scingelic

Svim mamama zelim srecnu Novu godinu i naravno vasoj decici!! I Bozic naravno!
    Bas smo se ovde uspavale!! Ja doduse u zadnje vreme bas slabo posecujem forum! Ni sama ne znam zasto!

Moji momci su sisli sprat nize,kod babe i dede da spavaju! Bas imam problem sa Andrijom tj ne znam kako to da nazovem,mislim problem je i sa Minom. Legnem da spavam kod Mine,pa se onda Andrija probudi i place,zove me da spavam sa njim,i tako stalno. A kad legnem sa njim onda se Mina probudi pa moram da predjem kod nje…i tako stalno! Alek spava sa tatom i on je zadovoljan! MM je od pocetka isao sa Alekom na terapije (ja sam rodila Minu,dojila je ,pocela da radim…),pa je to tako moralo da bude! Tako da je jedino Alek zadovoljan!
    Tako je to kod nas! Ne mogu da verujem da ce moji momci za mesec dana da napune 5 godina!

pozz svim mamicama i poljubac decici

cica&3
    Član
    cica&3

Drage mame, vama i vasoj porodici zelim sve najlepse povodom N. Godine i Bozica, neka su nam deca zdrava a muzevi poslusni, za ostalo cemo i same da se snadjemo.

Moram da se pohvalim da su nasi mali deda Mrazici, bas na Bozic prohodali. Sudaraju se i uzasno je smesno, ali krenuli su. Sad sledi jurnjava za njima :uzid:

pereca
    Član
    pereca

Mamike da vam i ja pozelim sve najlepse u 2010!!!!:zvezda:

Kod nas nema nista specijalno novo, decaci brzo rastu i nisu vise bebe 🙁 . Matija uveliko svrcka a sa Lukom idem i dalje na vezbice, on nece jos da hoda ali super napreduje pa sam srecna:oops: . Nocu sada lepo spavaju ali je preko dana ludnica u kuci, nema stajanja:leto: .

:-* :-* :-* za sve duplice!!!

Da li neko zna da li se Saska negde javljala i kako su njeni bebci???

scingelic
    Član
    scingelic

Cao mame!!
    zatajila nam je ova tema…
    Sto su veci sve vise posla. Moji klinci su nemoguci! Ali…to su moja zlata!

Inace u nedelju idem sa Alekom u N.sad na terapije,pa ako ima mama za druzenje javite se! poz

janadunja
    Član
    janadunja

Ima li koja mama za razgovor?Ja imam dve devojcice od 17 meseci,i jakooooooo su nemirne……

Gledanje 361 članaka - 361 do 375 (od 378 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.