Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Da li su se vase bebe cupale za kosu ?

Ova tema sadrži 71 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sarica1983 6 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 72 ukupno)

Da li su se vase bebe cupale za kosu ?

• SInCerITy
    Član
    SInCerITy

Help, u poslenje vrijeme moja Tijana ( 5,5 mjeseci) otprilike kad joj se spava stavlja svoje rucice na glavu i pocne da se cupa. To izgleda kao da se cese, ali na kraju vidis da drzi pramicak kose i vuce ga. Totalno sam zbunjena, ne znam zasto to radi. Isprva sam mislila da je zbog tjemenjace, ali to sam sanirala, a ona se i dalje cupa. Da li se to vama desavalo? Glupo mi je da zovem pedijatra zbog toga. Hvala unaprijed.

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

ponekad kad mu se mnogo spava

Cvetic
    Član
    Cvetic

TAMAN da postavim istu temu, zeno ,preduhitri me! He,he pogledaj nam tiker!!!
    Nasa cupa cuperak iza usiju kad joj se spava, kad joj je dosta formule .kashice i kad joj neko nije smesan a krevelji joj se 😆
    Normalno ,ne brini.

Bambina.
    Član
    Bambina.

I moja pocupa ono malo kose sto ima, i to svaki put kad joj se spava. Nista to nije alarmantno mada bih ja vise volela da umesto cupanja, na primer zeva 😆 😆 😆 😆

mama nl
    Član
    mama nl

Stella ima istu metodu za uspavljivanje-stavi rukicu na glavu i onda se kao ceska, tako se uspavljuje.izgleda ko da cupka kosu. To je pocela da radi od kako ide u jaslice; inace je ja isto tako uspavljujem (kad malo teze moze da zaspi-stavim joj ruku na lice i mazim je ).
    Sama kazes da to radi samo kad joj se spava, tako da pretpostavljam da se i ona tako uspavljuje. Ali ako primjetis da se cupka u nekoj drugoj prilici ili cesce mogla bi za svaki slucaj da pitas doktora za savjet.

:HAG: :-*

cica-maca
    Član
    cica-maca

Cupali i jos uvek cupa i stipka za vrat dok se uspavljuje, a kad zgrabi neciju kosu niko srecniji od njega nije.

zMayica
    Član
    zMayica

nego sta nego da se cupamo, bas kao sto cica-maca kaze – i pre spavanja i kad smo jako gladni
    a tek sto voolimo baku da cupamo … 🙂

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

A sto se tice cupanja, sinoc sam vidjela da to radi i dok spava, kad se vrti. I napravila je sicusne ranice na tim mjestima gdje se cupa i grebe.

andrea
    Član
    andrea

I Emica vuce kosu uglavnom dok sisa…ali nista strasno, strasnije je kad vuce moju!!!

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

A to cupanje mame i tate, to je tek nevidjeno. Kad se docepa necije kose, nastaje takva radosna vriska, i pjevanje, i gugutanje…. jaooooooo A tek mamu kako voli da cupaaa :uzid:

mama nl
    Član
    mama nl

Ma to je valjda sada u ovom uzrastu ‘in" 🙂 Stella cupa isto sve zivo sto joj dodje do ruku,tatin nos, mami kosu, zavjese obozava da vuce, carapice sa nogu, ma ama bas sve! Da vidim da su vrsnjakinje-Stella je rodjena 15.09.07-eto nama novih drugara jupiiii!!!! jubimo vas!!! :-* :-* :-* :HAG: :HAG: :HAG:

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

Tijana je rodjena 17-09-2007 i bas nam je drago za novu drugaricu Stellu :))))))))))))))))) I Tijana samo gleda gdje ce sta da dograbi rucicama, nekada poludim, odakle god da je podignem ona povuce ono sto je bilo pod njom, i isto tako sada je pocela da podize nozice i da pokusava da ugura nozni palac u usta 😆 ne znam da li Stella to radi. Poljubac

anitica
    Član
    anitica

I Tea cupa kosu ali samo kada joj se mnogo spava. :spavam:

Butterfly
    Član
    Butterfly

To se mom Segiju jednom desilo, ali slučajno pošto je još mali da bi shvatio da se čupa. Nešto je bio nervozan i digao je rukicu na glavu , uhvatio pramen kose, stisnuo šaku i počeo da vuče. Nisam znala šta da radim, pošto koliko god ja pokušavala da mu otvorim šakicu, on je više stezao i više se čupao. Onda sam ga podigla i on je mahinalno otvorio šaku i pustio kosicu. Sva sreća bio je još mali pa nije skontao da je tako mogao baš iščupati cijeli pramen.

ivy
    Član
    ivy

Boki jedva malo kose ima,najvise inad usiju i uspeo je jako brzo da provali da je tu narasla i relativno cesto je uhvati i povuce par puta,inace obozava kosu pa je valjda sad srecan sto i njemu konacno raste 😆
    Ali nema to bas veze sa spavanjem,nekad u sred igre proveri koliko mu je porasla kosica…
    Sinceriti akopravi ranice tu gde cupka kosicu,mozda ipak bolje nazovi dr. i seci jos noktice cim malo porastu. Boki trlja lice kad mu se spava pa mu nokte moram seci svakih par dana inace se unakazi,mozda od noktica Tijana ima ranice

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 72 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.