Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Da li su vam bebe padale sa kreveta?

Ova tema sadrži 192 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 193 ukupno)

Da li su vam bebe padale sa kreveta?

• mamaLi
    Član
    mamaLi

nama se desilo dva puta….. odsekla sam se… srecom visina nije velika, nije mnogo plakao a ni jako se udario, ali bilo mi je uzasno. imao je tada oko 11 meseci. prvi put smo oboje bili kod kuce i samo sto sam ga obisla i izasla iz sobe kad ono tras. drugi put sam ga uspavljivala i umesto da on zaspi zaspala ja. deckonja me preskocio i bum. ustala sam brzinom svetlosti. na zalost ne spava u krevecu od 4.og meseca vec sa mnom u krevetu. tatu smo odavno izbacili iz spavace sobe…..

Mirche
    Član
    Mirche

Prvi put na moru sa 9 meseci! Spavao je u krevetu pored nas ogradjenom sa 3 strane, samo je dole bio otvoren. Kako je on dospeo dole, nije nam jasno jer nije znao da puzi. Mene je probudio njegov tihi plac kada je vec bio na podu (malo tepih, malo parket!). Mozete da mi zamislite facu kada sam pocela da ga trazim po krevetu 😯
    Kada je vec bio veci, igrao se na krevetu samnom i iz cista mira odleteo na pod, ali takvom snagom da ga je bolela druga strana glave. Samo se odjednom odkotrnjao…
    A o drugim padovima, lomovima i gadnim cvorugama kojih je bilo stvarno puno na nekoj drugoj temi…

Amara
    Član
    Amara

Jeste cerka kad je imala 5 meseci.Bila sam uzasno zabrinuta jer je pala sa prilicne visine.Sva sreca nije bilo nista osim malo duzeg placa.Ja sam bila u soku narednih 24h i stalno rzmisljala da nece nedaj Boze doci do potresa mozga ili slicno.Zvala sam i pedijatra da ga pitam,pa kad mi je rekao da nije strasno sve dok beba ne dobije visoku temperaturu malo mi je bilo lakse.

Standzi
    Član
    Standzi

Moje dete jos nije palo sa kreveta,ne spava sa nama ja to nisam praktikovala…ali padao je na druge nacine!!!Pao je sa stepenica!! 😯 😥 Bio je u setalici-dubku,ja izasla u hodnik da proverim postu,kad on svom snagom odgurnuo vrata,i izlete brzinom svetlosti iza mene!!! 😯 😯 dok sam gledala u pisma koja su stigla cula sam tockice kako „jure“ i dok sam se okrenula vec je dosao do njih i taman da ga uhvatim za setalicu on je vec nogama koraknuo i skotrljo se sa stepenica do dole!na dnu je ispao iz nje!Ja sam bila „mrtva“ 😯 😥 trcala sam i razmisljala ubicu sama sebe,necu sebi oprostiti!!!On je lezao na podu (stepenice su od ciglica),i bio sokiran i poceo tek onda da place!Zene,znate i same koji je to osecam strasan,tresla sam se uzela ga i iz sve snage bacila setalicu za sobom…Trcala sam do telefona,zvala mm i dosao je sa posla za 2 MINUTE!!Marko je poceo odjednom da cuti i da cudno izgleda!Ja sam mislila sad je (boze oprosti) kraj…Zeneeee ja sam….umirala!! 😥 Marko je poceo da povraca po meni…Otisli smo odmah u bolnicu!Mozete zamisliti koliko sam plakala!Doktori su trcali i oko mene i oko njega!Ja sam samo razmisljala „kako cu da zivim bez njega?“
    Ostali smo jednu noc na posmatranju,Marko nije imao nijednu modricu 😯 ❓ ➡ samo usna gornja otekla!posle sat vremena Marko se igrao..smejao..sve po starom pa su me doktori tesili da je to vrlo dobar znak.. 🙄 nisam nista spavala tu noc u bolnici,bojala sam se sta noc nosi.Dok je on spavao doktorica je dolazila svakih sat da mu pregleda zenice..i disanje…ja sam non stop bila budna i svaki put pitala jel sve ok?jel sve ok?jel sve ok?bilo je sve ok… ❗

kalet
    Član
    kalet

Moje dete redovno pada sa raznih visina, ali posto se zaplace, to ne traje dugo, jer mama mnogo voli da peva, a on na srecu voli da je slusa, pa brzo pocne da tapse i da se smeje.

Standzi
    Član
    Standzi

Nisam ni dan danas ispricala ni mojoj mami ni svekrvi..Mama bi se plasila..a svekrva bi jedva docekala da vice kako sam los roditelj! 😯
    Inace,pitala sam doktore kako znaju da je sve u redu i zasto gledaju zenice svakih sat vremena..pa su mi objasnili kako mogu znati i kad se vratimo kuci da li nesto nije u redu…Da gledam zenice dok spava malom nocnom lampom (laserom to svi imamo) pa kao zenice reaguju iznenadno na svetlost tako sto se skupe OBE odjednom..E ako nije nesto u redu,onda ce jedna zenica ostati rasirena a druga ce se skupiti…ja sam ga non stop posmatrala kad smo dosli kuci..bilo je HVALA BOGU sve u redu i dan danas,da ne ureknem..A od tada je padao 100 puta na laminat udarao glavom,kako bas na glavu padaju???!!!!!
    Doktori su mi rekli da se retko desava da dodje do pojave hematoma,od 1000 dece samo jedno,i to ako roditelji tek kasnije reaguju i donesu decu nekoliko dana posle pada…a ne na vreme…
    A i kao mala deca imaju elasticne kosti,mekane,pa im ne skodi toliko pad kao starijima…

petra
    Član
    petra

moje dete je imali 5 meseci kada se skotrljao sa kreveta,dok sam ga dojila ja sam zaspala,mada nije plakao kad je pao,vec kad je video moju reakciju,ja sam skocila za njim totalno oduzeta od straha da mu se nesto nije dogodilo,srecom sve je bilo u redu

Suzana
    Član
    Suzana

Moja Taši je prvi put pala sa 4 mjeseca, mislila sam da ću dobit srčku i da je nemoguće da mrva padne sa kreveta, a da joj se ništa ne poremeti. S 10 je ispala sa krevetića, a u međuvremenu, bilo je još par padova. Nije mi jasno, kao da su od gume.

Standzi
    Član
    Standzi

Srecaaaaaa!!! :klanjam: :sok:

IrenaV
    Član
    IrenaV

Necete mi verovati kad vam kazem da je moje dete meni palo sa kreveta kad je imao citavih mesec dana zivota…kako je to uspeo ni dan danas nemam pojma…U tom trenutku sam se uzasno uplasila,jer je jadnicak mnogo plakao….:(

Standzi
    Član
    Standzi

joj..Irena….verujem kako ti je bilo… 😥 hvala bogu da je sve u redu!!

Hanan
    Član
    Hanan

Meni je od prijateljice mali ispao na beton i glavom udario…ni danas ne znam kako se uspio izviti iz ruku i tras…vjerujete ja sam umrla…tuđe dijete…a on je jadnik plako, i plakao…ja sam samo Boga molila da sve bude uredu…i sad kad se sjetim koliko se čuo udar glave sva se naježim…sreća nije ništa bilo…i

Mirche
    Član
    Mirche

E Hanan, verujem da ti je bilo grozno…
    Moj Pavle je vecito padao na glavu, i dok je prohodavao i kad je prohodao, ma stalno…i uvek sam govorila da pada na ruke, jos sam govorila „neka lomi i ruke i noge samo da sacuva glavu“.
    Padne dete na ruke i-slomi ruku. 😯 Imao je 1.5 i nosio je gips nedelju dana. A pad je bio toliko bezazlen, pao je na travu u neko malo udubljenjenje, ali valjda nezgodno pa je uspeo da je polomi. Stavljanje i skidanje gipsa je trauma koji smo i on i ja preziveli…vise se ne seca ali sigurno godinu dana je imao strah od lekara, i bilo koje zgrade koja podseca na „Banjicu“…a takvih je pun Beograd…

njanja
    Član
    njanja

Joj, Mirche, jadnicak mali, ne mogu ni da zamislim kako vam je bilo dok je tako mali nosio gips!!

Meni je N. pala s kreveta s 5,5 meseci – lezala je na krevetu dok sam je presvlacila i dok sam se okrenula da uzmem pelenu (nisam se pomerala od nje i pri tom sam je ovlas pridrzavala jednom rukom), ona je ne znam ni sama kako uspela da zaobidje mene i moje noge i tresne glavom (stvarno, kako uvek padaju na glavu?! mozda zato sto im je glava dosta veca u odnosu na telo kad su jako mali…). Smirila se odmah, sve ok.
    Drugi put je pala babi (doduse iz kolica, jer je nije vezala :galamdzija: ) isto na glavu, ali se tad vise uplasila nego sto ju je stvarno zabolelo jer se smirila vrlo brzo…
    Ne secam se da je jos padala (tek ce ;] ), niti da se povredjivala(nadam se da to nece), osim sto je pre dva dana prvi put odrala kolena :bravo: – mamino dete!!!

maxmara
    Član
    maxmara

IrenaV – 19/7/2006 7:40 PM

Necete mi verovati kad vam kazem da je moje dete meni palo sa kreveta kad je imao citavih mesec dana zivota…kako je to uspeo ni dan danas nemam pojma…U tom trenutku sam se uzasno uplasila,jer je jadnicak mnogo plakao….:(

EVO KADA SAM JA POSTALA BABAROGA-neka to bude naziv ove price

Moj mali mishic,ma maleeeecki je bio,je isto pao meni s kreveta kad je imao samo oko 25 dana!!!I sad mi je lakse kad znam da nisam jedina.

PITATE SE KAKO? E PA OVAKO:
    Kriva sam JA!Jer sam ga ostavila na kraju ma ivici bracnog kreveta priznajem.
    Ali sad se pitate zasto sam ga curka ostavila tu??!!
    Evo zasto:
    Dosli smo sto pre iz Frankfurta jer smo jedva cekali da jedinog naslednika vide sto pre svekrva i ostali njegovi,iako je bio jako mali sa 20. dana smo vec bili tu,i od kako smo dosli niko nije ‘sjahao’,ludnica u kuci,ma autobuska stanica,kroz bebinu sobu se prolazi na terasu ili nazad u toalet ma uzas jedan…
    A ja jadna se borim s dojenjem,mm nije bio tu prvih sedam dana,a ja ajde da im ucinim da ne cekaju zbog njega odlucim da odem bez njega s bebicom,a tamo haos,od dobrog deteta napravi se nervozno,nit da jede nit da spava,place unezvereno gleda od vike dreke i milion ljudi sve se okrenulo naopako,a meni se srce cepa jer znam kakav je bio,jos prvo dete neiskusna mislim gotovo je sta cu sad….i takooo
    Da ne opisujem dalje znate dovoljno situaciju da bi me shvatili ako uopste mrvice opravdanja ima,i tad te noci moj mili je zaspao jedva i to bas na tom prokledom kraju kreveta,a ja reko ako ga sad pomerim probudi se i opet haos,ja legnem do njega da se samo malo ispruzim dok ne otvori oci ponovo……mrtva umorna slomljena od dojenja…
    i svega…
    I sledece cega se secam je bio vrisak,trznem se otvorim oci frotiric tu njega nema,kad pogledam instiktivno dole on se koprca jadnicak na parketu,odmah ga prigrlim i cvrsto stegnem,sto osecanja u meni se prelomilo,ali sam nekim cudom ostala pribrana,i setila se u knjizi sta su znaci da nesto nije u redu,kako ne znam,odmah se umirio…..
    Ali avaj svi na vratima,jesmo ti rekli da ce ti pasti(da baksuzi rekli su kad sam zatvarala vrata i rekla da cemo malo odmoriti,da su samo mogli i oni sa nama u krevet) SRECA NISU NISTA VIDELI NITI IMALI DOKAZA pa u toj brzini promumlah nije pao gladan je….
    Sve je dobro proslo,cele noci sam se oko njega motala,pipkala ga,zagledala po celom telu,mazila,joj da mi je samo m bio tu,kolko sam plakala sto ga nisam poslusala da ga sacekam da idemo zajedno,a ja ne dobrica ocu da ucinim…

E tu noc posto je sve bilo ok,Bogu hvala,odlucila sam da okrenem list,jer sam shvatila da mi je to bio znak od Boga,da na vreme neke stvari treba da promenim,i uradila sam tako….Niko nije za to saznao osim mm i poludeo je,bilo mu ga je mnogo zao jer on svog sina ludacki voli,
    i nije mogao da veruje kakvi su u sta se uverio kad je dosao.
    Sve je postavio na svoje mesto kao pravi muz a ja sam okrenula list…

Onda se desilo da je njemu u 6.mesecu Viktor pao s kreveta pored njega budnog,da vam ne pricam Viktoru nista nije bilo ali mu je tata bolovao nedelju dana…
    Tako da smo bili 1:1 sto se toga tice i bilo mi je mnogo lakse…

SRAM ME BILO!!!

NIKO SEM RODJENE MAJKE NEMA RAZUMEVANJA TAD SHVATIH,A JA TAD JOS NISAM POSTALA BABAROGA TAKO DA SAM CUTALA,KAO SLEDIM POSLOVICU “CUTANJE JE ZLATO“ ILI TI ONU “UMILJATO JAGNJE DVE MAJKE SISA“ MA U PM S TIM ODLUCIH KAD MI BOG DADE OVAJ ZNAK I KAD MI DETE PADE TAKO MALO A OSTADE NEPOVREDJENO.

AKO SE NEKO NAUCI NECEMU NA MOM ISKUSTVU 2:1 za mene hehehe

TO JE SVE ZIVOT

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 193 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.