Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Da li su vam bebe padale sa kreveta?

Ova tema sadrži 192 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 193 ukupno)

Da li su vam bebe padale sa kreveta?

• tirina
    Član
    tirina

Evo i mi se učlanjujemo u klub 🙂

Ana je pala prošle nedelje sa našeg kreveta, ostavila sam je na ledjima i otišla da joj spremim da jede. Čula sam je kako priča, „Ehe, eheee, ehee“ i pomislim da treba da odem da vidim šta radi pošto se obavezno okrene na stomak. I samo čujem TUP, počinje da plače, ja dodjem do sobe i imam šta da vidim, noge gore, glava na podu. Ne bi to bilo toliko strašno da pored našeg kreveta nije krevetac pa je ona i glavicom udarila, uh, ne mogu ni da zamišljam kako je bilo. Sva sreća pa se brzo smirila i nije joj bilo ništa.

A večeras je dokazala da čovek ni na sekund ne može da je ostavi samu jer je bila na podu i okrenula se na stomak pa se odmah okrenula na ledja i da nije bilo jednog dela od onih puzli za pod, zveknula bi glavom od parket.

TwinMama
    Član
    TwinMama

Sada mi je malo lakse jer vidim da vecini dece koja padnu nije nista. Malopre sam hranila Pavla a Djordje je lezao na krevetu i „pricao“ s nekim plisanim igrackama. Ma sekunda je bila u pitanju i tras i plac koji do sada nisam cula. Pogledam mrvicu a njemu cvoruga na celu, place, nije mogao da se smiri 10ak minuta. Spremila sam mu mleko, nahranila ga i pozvala halo bebu. Rekose mi da najverovatnije nije nista ali da svratim do mog DZa posto je dezuran. Odlucila sam da ga malo pustim da odspava pa kasnije idem da me smire tamo. A Pavle mica…prekinula sam ga na pola flasice i samo spustila a on nije ni pisnuo dok se Djordje nije smirio…tek se posle malo bunio….uf

alex.pejovic

I ja se slazem da se ne smiju ostavljati sami, pa ni na par trenutaka, jer se nikada ne zna… Mrezica je spas kad je beba vec dovoljno velika da je koristi.. Dobra je i za bebe a i roditelji manje strahuju… bar dok ne pocnu iskakati iz nje 🙂

T3
    Član
    T3

meni je nina kad je imala nekih 3. meseca ,pala sa prepovijalice.
    ja sam je tada presvlacila i samo se okrenula na minut da uzmem pelenu i maramice,ona je vec sledeceg trenutka bila dole,naravno uplakana tj lazem zacenjena od plakanja.
    zivot mi je tad skratila,uplasila sam se ko nikad dotad.
    nezno sam je grlila,mazila,pipala dal joj je glavica u redu,da nije nesto nedaj boze slomila.
    smirila se posle nekih pet minuta i zaspala sisajuci,ali je jos dugo nakon toga jecala.
    dusa me je bolela i krivila sam sebe za svoju jednosekudnu nemarnost i nepaznju i otada bukvalno je nisam ispustala iz vida ni na tren,kad bi se desilo da zaboravim pelenu ili nesto,ja nju u ruke pa sa njom uzmem sve sto mi treba.
    hvala bogu njoj tada nista nije bilo,posle sam i pedijatru rekla sta se desilo,pa da je detaljno i on sam pregleda za svaki slucaj no sve je bilo dobro.
    eto to je taj sekund,tren nepaznje kad bas kad pomislimo ma sta moze da bude to se upravo i desi.

pala mi je jos jednom sa kreveta kasnije tacnije otpuzala i tu i ostala da spava,ali bezbolno,nije plakala,sama se spustila sa kreveta,legla na tepih i tu ostala.
    ja se probudila u pola noci nje nema,gledam u krevetac krevet nema mi deteta,ziva sam pretrnula,a ona dole spava li spava,ni dan danas neznam kako je dospela tamo,verovatno se izmigoljila i otpuzla posto je tad bila u toj fazi.

dakle zakljucak ne ostavljajte decu,pogotovo male bebe ni na sekund same,pogotovo ne na mestima sa kojih preti opasnost pada,povrede ili slicnog.
    nikad ne znate sta su u stanju da urade,rukama i guzom se pomeraju mic po mic i eto ti belaja.

marmit
    Član
    marmit

Vuk jos nije pao s kreveta. Sad smo se vratili s mora, nismo uspeli da nadjemo smestaj sa kreveticem, pa je Vuk spavao u obicnom krevetu. Sva sam se nocu ispresamitila da on ne bi pao. Uzas. 😯

gagabg
    Član
    gagabg

Moj Luka do godinu dana je padao sa kreveta bar dva puta nedeljno!Pošto je dete koje nemirno spava uglvnom
    u toku noći u toku prevrtanja završi na podu, ali smo mu moj mm i ja doskočili pa oko kreveta pobacali
    jastuke tako da ti padovi nisu imali posledice:)

Jelena76
    Član
    Jelena76

Moj Viktor pao sa kreveta kad je imao 5 mjeseci i to kad smo dosli kod mojih roditelja 😯

taj prvi dan kad smo stigli nisam kupila onaj krevet na rasklapanje kao kupicu sutra -cemu zurba :anene:

i bubnu mi djete sa kreveta na parket

istraumirai smo se svi i moji jadni roditelji i ja i odmah sa njim doktoru ,ali hvala Bogu sve je bilo ok

e tad mislim da sam sebi pola zivota skratila :doomed: :galamdzija:

lollivera
    Član
    lollivera

Moja mala je sinoc ispala iz kreveca koji nije nizak uopste. Nasla sam je na ledjima, a izasla sam iz sobe na 20 sekundi. Inace, jos ne ume da stoji sama i ne znam kako je ustala i jos se prebacila preko ogradice!!! Plakala sam 2 sata, a ona samo 2 minuta. Nema ni modricu iako je pala na parket. MM me je tesio kako se to dogadja i kako joj nije nista, pratili smo je i deluje ok, ali ja i danas nisam sva svoja od straha.

Vranjanka
    Član
    Vranjanka

I nama (u stvari mom muzu) je Sara pala dva puta i to sa istog kreveta. Dok se okrenuo nesto da pogleda na kompjuteru ona se okrene i pravona patos. Pa ne znam sta cu pre da li dete da tesim ili njemu da vicem da se sabere. Prvi put je prosla bez povrede, a drugi put je imala cvorugicu na celu! Gledali smo je cele veceri i narednih nekoliko dana, proveravali ruke i noge, rebra, oci… ali sve je u redu! Hval Bogu!

andjelikadepeures

ma kakvi. nece taj da krene na sebe nikko 😆
    na ivici kreveta lezi i nema sanse da ce da padne.
    ja sam ga oduvek ostavljala samog na krevetu, bez problema, samo mu kazem da bude dobar, da ne place i da se vracam za dva minuta.

al’ ako premashim 2 minuta, krece ofanziva… kao sat da ima… 🙂

ana lusija

Evo i mi da se ukljucimo, mislila sam da sam jedina kojoj je beba pala sa kreveta, sinoc u neka doba sam vanesu donela malo kod sebe na nejih deset minuta medzutim ja sam zaspala i nakon nekon vremena probudio me tresak ja sva uplasena iz na pogledam ona na parketu i place, uzmeme je pregledam nista nema ona reaguje, plakala je nekih deset minuta i posle zaspala i jutros sve je normalno hvala bogu ali ja sam jos u soku jer mi se to prvi put desava u ovih 9 mjeseci.I nazvala sam prijateljicu koja ima iskustva sa tim padovima i rekla mi je da nema potrebe da je vodim lekaru jer je plaka prilikom pada i nije povracala.Uh nece vise kod mene u krevet.

ana lusija

Drage mame neznam jesam li jedina kojoj je beba pala sa kreveta,sinoc oko 3 moja Vanesa je pala sa bracnog kreveta na parket, zamalo nisam umrla , plakala je desetak min i prestala ali ja sam jos uvjek izbezumljena mada mi je setra rekla da su i njena djeca padala bitno je kao da nepovraca posle toga, ona je sada super igra se smeje i .t.d.

magi
    Član
    magi

Ana lusia, ako si malo pročitala temu videla si da se to dešava i češće nego što misliš, i meni je to bila strašna zamisao ali bilo je neminovno da se desi, nama konkretno sa 11 meseci i nije puno plakala, pala je pri pokušaju da siđe sa kreveta. Bebe su mnoooooooooogo jače nego što izgledaju i ti manji padovi nisu opasni ako se brzo primire i nastave normalno da se ponašaju, koliko ja znam znaci za uzbunu su pospanost i povraćanje što ukazuje na potres mozga i naravno ako ima neku vidljivu povredu koju bi trebalo da pogleda lekar. Ljubi bebicu i ne brini, mislim da je to strašnije iskustvo za nas nego za njih :caos:

nakica
    Član
    nakica

Par puta, ali se vise uolasio nego sto se udario 🙂

montenegro

Hvala Bogu da postoje forumi:)Mislila sam da se to nama nikada nece desiti.Moja beba ,9 mesece je jutros pala sa bracnog.Klasika prica,ja je prenela kod nas da sisa.prevario me san i samo se culo tup.Odmah je zaplakao ali je prestao cim sam ga uzela i dala mu da sisa.Nista neuobicajeno drugo nisam primetila.Vidim ovde da nisam jedina pa sam se malo smirila.Od sada nema vise bebe u bracnom ni slucajno.Pozdrav svima i sto manje padova:)

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 193 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.