Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Da li su vam bebe padale sa kreveta?

Ova tema sadrži 192 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 181 članaka - 181 do 193 (od 193 ukupno)

Da li su vam bebe padale sa kreveta?

• pipica
    Član
    pipica

Drage mame dobro da postoji forum pa sam se smirila .
    Moja beba je poslepodne pala iz bebi ljuljaske stavila sam je da uzmem nesto i ispade plakala je par minuta i smirila se .ima samo crven obraz drugo nista nisam primetila
    uh.pozdrav svima

macaraca
    Član
    macaraca

nista to nije!! ne brini se, bebe su jako izdrzljive!!! veruj mi iz iskustva, imali smo dosta padova…

srna
    Član
    srna

moja lena je kao beba samo jedanput ispala iz kolica sa 5,5 meseci, u sobi na tepih, jer nije bila vezana. ufff kad se setim toga, bas sam se jako uplasila!
    a savo je zato za svojih 6.5 meseci vec tri puta pao sa kreveta i to sve u poslednjih mesec dana!!! poslednji put evo pre dva sata i dobio je cvorugicu na vrh cela (valjda nije nista vise)!

T3
    Član
    T3

meni nikola koliko se secam i nije ali zato sad pada hahaha
    a nina jeste jednom sa kreveta tj nije pala nego se otkotrljala dole nije se ni udatrila niti plakala…posle toga smo svako vece morali praviti od kreveta bunker tj zagradjivati ga da ne bi opet letela..hihihi
    pala mi je jednom secam se i sa prepovijalice koja nije bas niska doksam se ja okrenulsa da uzmem kremu ona se okrenula i op culo se samo tup,kad sam videla samo sto me slog nije opalio,jako sam se uplasila uplasila se i ona pa je plakala samo dok strah nije prosao jedno minu dva i hvala bogu nije bilo nista strasno a i nikad vise je ni na sekund nbisam ostaVLJALA SAMU..
    nemanja ervo dosada i zasada jos nijednom nije pao niodgde…

srna tako je i mojoj sestrui malči doduse bio je manji od tvog sa nekih tri do sest nedelja ispao iz kolica jernije bio vezan tj ritao se ,pomerao i zajedno s onom poresvlakom sto je bila ispod njega se skotrljao tj sklizao dole..
    amisli kako joj je bilo kad je usla u sobu da ga obidje ,kolica prazna a on ne lezi nego visi dole ..nije ni plakao ma nista jos i dalje tako spavao..sva sreca sto je imao taj pokrivac ili sta li je vec bilo ispod njega pa je sa njim klizio i naravno nije se udario da nije imnao to sav bi se izubijao prvo na tockovima..
    od onda vise nikafd ni na minut nije ostavljen nevezan..

ma sve su to normalne stvari bebe se migolje ,kotrljaju,okrecu,.ptevrcu i neminovno je samo kad ce pre ili kasnije odnekud bubnuti hihihi
    naravno sve je dobro dok se pad zavrsi samo strahom tj placem zbog istog..pokojom cvorugom ili modricom..
    ali one su ko macke uvelk se docekaju na noge rj ruke tako da glavu povredjuju u retkim slucajevima…

moramo ih od daana kad se rode paziti i motriti svaku stotinku.
    citah skoro bas ovde da je jednoj mami beba ispala iz asa naravno nije bila vezana a ni dan danas nezn a sebi da objasni kako..
    tako da one su opasne i tako male i zato kad smo pored njih nista drugo ne preostaje nego cetvoro ociju otvoriti…

anita86
    Član
    anita86

jao ,strasno,sta cemo mi sa ovim mermernim podom…kuku meni. :uzid:

anita86
    Član
    anita86

jao ,strasno,sta cemo mi sa ovim mermernim podom…kuku meni. :uzid:

sandra55
    Član
    sandra55

Da se pridruzimo i mi 🙂 meni je beba pala sa kreveta ustvari otpuzala unazad.Bile smo kod moje tetke i ona se uspavala,ja je stavila na bracnom krevetu i gledale je nekoliko puta i ja i moja tetka, ona spavka.I onda je samo cujem pocela da guce, ja i tetka krenule u sobu kod nje kad tamo nema je na krevetu :klanjam: a ona pored njega lezi i gleda me.ne place.Ja je uzela u ruke i odmah sam pocela da je pipam po glavi,pa rukice, noge medjutim ona je odmah pocela da se igra, i da se prevrce po krevetu.Bila sam se sledila od straha….Rekla sam tetki da vise nece da spava na tom njenom „ukletom“ krevetu jer je i od moje seste sincic pao sa njega negde u istom periodu a to je 6 i po meseci.

T3
    Član
    T3

mi imamo dva spojena obicna kreveta tako da izgledaju ko francuski lezaj i izmedju njih i mala rupa na vrhu gde se spajaju,moja mama mi rece da tu stavim jastuk ili nesto jer ce nemanja upasti medjutoim ja neverovash u to i ne zapusih je i jedno vece cujem ja nje,nje ,nje odem u sobu kad on da neverujes u toj rupi,otpuzao unazad do nje,upao i zaglavio se,glava mu bila na jednoj strani,noge na drugoj,i jadnim njavrce ,kako uspe da se tu uglavi neznam al bas i bio smesan ,nije ni plakao niti se udario ali se aglavio i nema kud..
    jedva sam ga izvadila,nisam smela da pomerim krevet her bi automatski propao,a bas je bio zaglavljen pa ga jedva izvukoh..

sad nam tu stoji jastuk i nema vise rizika da upadne,i eto ne poslusah mamin savet tj dok se nisam uverilka ne verujeh gde se sve mogu zavuci,pasti i koje sve nepredvidive situacije se s njima mogu dogoditi…:)

teo2010
    Član
    teo2010

Meni je sinoc sin (6 meseci) pao sa kreveta (visina oko 40cm) dok sam ga presvlacila.

Okrenuo se na stomak „brzinom svetlosti“, ja sam mu jednom rukom pritisla guzu da ga sprecim da se dalje prevrce i okrenula se da dohvatim pelenu koja mi je bila iza ledja a onda se culo TUP! Pomislila sam da nam je neka igracka pala sa kreveta a kada sam vratila pogled – pilence je lezalo na ledjima na parketu i gledalo me zbunjeno. Posto sam ga brzo zgrabila prestravljena situacijom – poceo je da place ali ne nesto glasno i histericno, mislim da sam ga vise ja uplasila grabeci ga sa poda i vicuci muzu da nam je beba pala sa kreveta i da zove hitnu.

Bebac je nakon pada u toku placa malo kao kasljucao, zapravo zvucalo je kao da se zagrcne na svake 3-4 sekunde, izgleda da je izbio vazduh tim padom na ledja i to je bila posledica. Ubrzo se smirio, popio sokic, poceo da se smeje i nesto brblja, a 15 minuta nakon pada je i zaspao. Stalno pokusavam da vratim film kako je to moglo da se desi ali i dalje ne mogu da shvatim. Pozvali smo hitnu, uputili su nas na institut za majku i dete – hirurgiju. Otisli smo, bebac se probudio dok smo ga svlacili u cekaonici. Smejao se, bio super raspolozen cak i dok ga je doktor (posle jedno 45 minuta cekanja) pregledao.

Kada smo usli u ambulantu, doktor se nasmejao i pitao: „sigurno je bilo: okrenula sam se samo na sekund“. Rekoh mu da sam sigurna da imaju na hiljade takvih slucajeva pa nema potrebe da mu i ja pricam svoju verziju, a onda mi je priznao da i sam nije mogao da poveruje u taj „jedan sekund“ dok se njemu nije desilo da mu je dete palo sa onog njihovog visokog stola u toku pregleda.

Srecom, nas bebac nema preloma, cak ni modrica, nema bolova, jos uvek je raspolozen samo sada malo promuklo dise. Izgleda da smo ga prehladili u celoj toj zbrci setkanja po institutu dok smo nosili urin na analizu, cekali da mu uzmu krv i nakon toga jos 40 minuta da stignu rezultati. Najduzi plac bio je kada mu je doticna nervozna gospodja krvnicki stiskala prstic uzimajuci mu krv. Nakon toga smo ga 20 minuta bezuspesno umirivali, urlao je bez prestanka i bio neutesan. Ljudi su nas gledali, neki i prilazili u zelji da pomognu ali uzalud. Za razliku od pada, to uzimanje krvi je zaista bolelo!

Bebac je najnormalnije prespavao noc, jedino je prvih sat vremena nakon onog groznog placa jecao u snu.
    Jutros je jeo, imao stolicu i evo ponovo spava u ustaljenom terminu. HVALA BOGU!

Jeca nn
    Član
    Jeca nn

Meni je moja beba,od sest ipo meseci malopre pala iz kreveca,pao je ne glavu,malo je plakao i ja sam mu dala da sisa,smirio se i zaspao,jako sam se nasikirala,jos uvek se tresem. Kazite mi kako da znam da je sve uredu,da nije nedao Bog nesto slomio ili povredio? Unapred zahvalna.

jovana56
    Član
    jovana56

ee da se i ja pridruzim, mislim da sam si juce skratila pola zivota. Meni moj sin nije pao nego kako sam podizala svog sina sa kreveta udario je glavicom o luster i to dobro.. Odma je zaplakao i nakon dva minuta se smirio i nako toga sve je bilo normalno, malo je imao crveno na tom mestu gde se udario. Ovo mi je prvi sin sad treba da napuni 6 meseci i jako sam se uplasila da mu nesto nisam uradila dali sam pogresila sto ga nisam odma odvela kod lekara???

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Draga Jovana, posto ti beba ima samo 6 meseci i do sada realno i nije mogla da padne sem ako je ti ne ispustis…….i sigurno ti je ovo prva ovakva situacija!
    ALI!!!!!!kako bude rasla padace sve vise, narocito kad prohoda….i ako budes mislila da treba dete da vodis kod lekara svaki put kad padne (bez obzira na koji nacin, da li sa kreveta ili sa stepenica ili iz `cista mira` jer se saplelo-da ne pominjem udarce u ivice stola kad pocne da puzi ili padanje sa bicikla, tokom jurcanja o beton-a u sta drugo, naravno a oni nikad ne padnu na travu:x ne zaboravi ujede druge dece u znak protesta protiv otimanja igracaka..:o …) imaces priliku da ga vodis 3 puta na dan!!!!!:shock:
    Ovo shvati bukvalno…..jos ako dete bude imalo batu, pa kad pocnu da se klepaju 7-20 puta dnevno u proseku, moci ces slobodno da instaliras krevet u domu zdravlja!:)
    Salu na stranu, dete se vodi kod lekara tek, samo i iskljucivo onda ako mu nesto fali., ne pre i ranije jer ako ga kod lekara budes vodala iza svaku slinu, onda ces ga tamo pre razbleti nego izleciti jer deca sa nesto smanjenim imunitetom kad pocne da ih lomi prehlada lakse pokupe visrus od bolesne dece kojih naravno u cekaonici dz ima najmanje 10 puta vise nego prosecno na ulici ili u vrticu (jer nisu svi bolesni a u dz jesu!) i zaista se razboleli a bez toga bi sami ozdravili za najvise tri dana!
    Znaci kod lekara se dete vodi ako je bolesno u toj meri da mu ti sama ne mozes pomoci~ Ovo zapamti kao pravilo!
    Ako tvom detetu naocigled nista ne fali , ne place, ne lipti krv na sve strane (ogrebotine i manje oderotine se ne tretitraju hiruski sem ako nisu zagadjene evidentnom prljavstinom koju ti ne bi umela adekvatno da zbrines i procenis da je potrebno usivanje ili inekcija tetanusa), ne povraca, nema temepraturu, ne ponasa se neuobicajeno, nije smeteno ili konfuzno, (modrice nisu znak da treba da dete ide kod lekara-sem ako ne zahvataju vise od 5 cm u precniku i pracene su bolom i otokom), nema otoka, nema crvenila sa slabije ili nepokretnim ekstremitetima ni otvorenih preloma, dete nije bledo, dise normalno i stanje je isto tokom vremena odn ne dolazi do pogorsanja u toku nekoliko narednih sati u bilo kom smislu- odn dete je i dalje sasvim lepo i uobicajeno raspolozeno!-onda NE TREBA DA IDES KOD LEKARA!
    Naime dete koje nesto boli URLA na sav glas (sem ako nije u nesvesti) i ne smiruje se za 2 minuta !
    :-*

MilicaCale

malo crveno je normalna reakcija na udarac. opusti se, tek ce da krene da se udara, u krevetac, namestaj, pod… drugu decu :wink:. jedini razlog da odes kod lekara je gubitak svesti (u narednih 24h) ili zaista ozbiljna posekotina. Za sve ostalo treba samo imati zivce….

Gledanje 181 članaka - 181 do 193 (od 193 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.