Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Preporučite Da li vam je neko, nekada, napisao pesmu?

Ova tema sadrži 12 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 13 (od 13 ukupno)

Da li vam je neko, nekada, napisao pesmu?

• nakica
    Član
    nakica

Nadjoh danas, u jednoj staroj kutiji prepunoj pisama, pismo mm iz vojske…Inace, sva pisma, moja i njegova, koja smo pisali tih godinu dana (poslednja generacija koja je sluzila vojni rok godinu dana i koja je pisala pisma :)), je on sakupio i licno odstampao knjigu sa nasim pismima (sa sadrzajem, obelezenim str. i svime sto sadrzi jedna prava knjiga) i doneo mi na poklon kada se vratio iz vojske. Naravno, sve je to radio u tajnosti…imao je srece sto je neko vreme bio u General-stabu gde je imao kompjuter na kome je pripremao nekom generalu knjigu za stampu, pa mu je to dalo ideju da uradi nesto ovako…E, udaljih se od sopstvene teme 🙂 Zelela sam da podelim sa vama pesmu koju mi je jednom prilikom napisao…Zanimljivo je da nijedna pesma koju je do tada, a i posle toga pisao, nije bila ljubavna, a ni priblizno tome…Naslov ne postoji, samo datum i mesto-Beograd, 27.02.2002.god. sreda, 097 – brojao je vec prilicno "sitno" 🙂

Kada bih samo mogao…

Kada bih samo mogao sve nezne reci da sakupim i da ti ih pretocim u pismo ili jos bolje u stih, i da ti ih prilepim na srce, da uvek znas koliko te volim…

Kada bih samo mogao da ti sasijem haljinu od poljubaca, pa da te ljubim po mekom telu, a da ti ne znas, vec samo naslucujes…

Kada bih samo mogao da uhvatim sve moje snove i da ti ih stavim pod jastuk, da nas sanjas svaku noc, kao sto ja sanjam…

Kada bih samo mogao da prikupim sve suze radosnice i da te umijem njima, da budes presretna pod tom kisom, a ja presretan zbog toga…

Kada bih samo mogao da ti napisem pesmu, gde se reci same nizu i gde svaka znaci-volim te, i da svaka bude jaca i veca od prethodne i da ti je vetar otpeva svaki put kada ti se provuce kroz kosu. A ti…ti se radujes.

Kada bih samo mogao da ti poklonim cvet, a da mirise na moje decacke dane, pa da udahnes samocu godina bez tebe…

Kada bih samo mogao da ti upadnem u oko, pa da te gledam i kada krijes lice. A po tebi pada sneg i januar je, 23. Sasvim slucajno…

Kada bih samo mogao da tvoje reci zapisem u knjigu, pa da imam mudrosti najvece, kao na dlanu…

Kada bih samo mogao da ti se kao leptir spustim na nosic, da ti krilima rasteram sivilo i vratim boje u tvoj svet…

Kada bih samo mogaosve zelje da ti izmamim, pa da znam sta mi je ciniti…

Kada bih samo mogao da ti se dam do zadnje kapi sebe, i da znam, da-to je smisao zivota…

Kada bih samo mogao u srce da ti se zavucem, da tamo umrem sretan, na posletku…

Zauvek tvoj V.

njamiii
    Član
    njamiii

Jao Nakice, sramota me da citam 😳

:andjeo:

P.S.(Odlicna ideja i odlican poklon! :bravo: :bravo: :bravo: za tm-a)

srecna mama

Bravo za Nakicinog muza.Moj muz je takodje meni pisao pesme,Podsecate me na Bobu i Mariju;)))))))Je l’ kod vas isa situacija, cak si i ti lekar, mozete ad vidite da snimite nastavak;))))))Salim s e, naravno.

Mm je takdoje pisoa pesme, kad nadjem svesku, napisacu par njegovih, a nesto sto me je posebno iznenadilo je cestitka koju je ispisao za prvu god.zabavljanja, i iscrtanih 365 srdaca

lillyblue
    Član
    lillyblue

:sok:
    prelepo stvarno. Odusevljena sam. nakice, ljubomorna sam na tebe:)
    moj muz je totalni antitalenat za neku romantiku te vrste. od njega nisam dobijala pisma.
    Dobila sam jedno od nekog decka kome sam se svidjala. Jos uvek ga cuvam.:) bas mi je posebno. nazalost on se meni nije svidjao. Sta ces, takav je zivot.

nakica
    Član
    nakica

Ma, meni je malo glupo sto sam otvorila ovu temu…ipak je ova pesma nesto licno, al’ me juce ponela osecanja…Inace, Lilly, ne brini, nije on bas toliki romantik…da vidis druge pesme…ne znam gde bi ih svrstala…ko ga ne zna, mislio bi citajuci ih da se radi o starijem coveku koji je dotakao samo dno zivota i koga je zivot bas sibao 🙂 Ovde mu nesto doslo…:)

macaraca
    Član
    macaraca

da moj dragi muz mi je pisao i napisao pesama da moze da izda knjigu slobodno!!! tu su male slatke, a i one dugacke teske, za smeh i za suze.
    a pesmu kad sam se porodila i dan danas kad procitam placem ko kisa….

srecna mama

Mm, jeste romantik kao sto vec rekoh, i znao je da mi u sred restorana dovede muziku , pa poruci pesmu…pa, je onda posla pun buket rzua na kucnu adresu..Kad se samo setim…

Znaj kada bih jednoga dana zapoceo zivot na drugoj planeti, sam medju milion zena,
    i u izbolji zlata, nebi mi zivot bio drag, vec bi se vartio na zemlju
    bez ijedne uspoemen sa te divne planete, i potrazio bih tebe da budes uz mene,
    i u mom srcu, jer samo tako vidim nas dvoje!!!

Jedna od pesmica, ima jos ali su dosta dugacke.

nakica
    Član
    nakica

Bas lepa pesma, Srecna mama…nemoj da te mrzi, kuckaj jos neku! 🙂

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Nakice,divna tema :love: Sta reci za sve ove divne recenice koje je napisao tvoj muz tebi :love: Ja sam procitala vec dva puta,prelepo zaista!!! Da li 23 Januar neki poseban datum za vas?

Srecna mama:bravo: i za tvog muza.

Nije mi pisao pisma,ali smo zato vodili kilometarske razgovore preko fiksnog i mobilnog ako nisam u kuci.Pitala sam ga kako mi nikad nista nije napisao,odgovor je da je vise voleo da cuje moj glas :love: Ali, jeste romantican uvek neki sitni pokloncic sakrije negde gde cu ga ja naci,cokoladice,neka sitnica koju naruci na poslu preko kataloga,knjiga,ponekad stavi nesto i u postansko sanduce jer zna da svaki dan ja prva proveravam postu,ispod jastuka…Zna da me sitnice raduju i da posle skacem kao malo dete od radosti..Ali,ucinio je i dosta toga za mene sto nikada necu zaboraviti dok sam ziva.

Isto kao i od lilyblue,dobijala sam pisma od jednog decka koji je bas bio zaljubljen u mene,takodje nisam bila zaljubljena u njega…Jedno pismo njegovo ostalo je kod moje najbolje drugarice,cistale smo ga letos dok smo ispijale kafu,a pismo puno ljubavi,ceznje i tuge…ma,haos 😆

nakica
    Član
    nakica

Hvala, Iva…a 23. januar jeste poseban…i jeste padao sneg, onaj pravi sneg koji se ne topi lako, prvi put, nakon mnogo godina…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

I nama je poseban 23 januar,naravno kao i 24 :love:

nakica
    Član
    nakica

:bravo: za 23., 24., a i 25. januar (tada nam je rodjen prvi sin:))

MilicaCale

🙂 prelepo
    moj nije toliko romantican, ali sam dobila pismo, pravo, kad mu je bilo tesko…. ah.

Gledanje 1 članaka - 1 do 13 (od 13 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.