Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Da li vam je tesko sto nemate posao?

Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 79 ukupno)

Da li vam je tesko sto nemate posao?

• Angel
    Član
    Angel

Nevezano za majke koje rade,a vezano za tu tvoju pricu o komsinici, htedoh reci da je meni majcinstvo najlepsi posao na celom svetu.
    U jednu ruku znam da bi bilo fer da radim i svesna sam znacaja jos parica u kuci, koliko god da ih ima, ali onda pomislim samo na Saru i zaustavim se tu. Ok bila bi kod svekrve i ponekad kod mojih na nedelju dana bez problema, ali ne ja jednostavno mislim da joj trebam, da joj znacim u ovom periodu jako puno i kad vec mogu i zelim i volim, da trebam da ostanem tu gde sam. Sto kaze i moj muz, mnogo je bolje ovako, sada joj najvise trebam i najbolje je tako kako je. A plus i njegovo radno vreme je do 15h tako da smo svakog dana jako puno zajedno i maximalno posvecujemo jedni drugima to vreme, dal isli negde dal sedeli i igrali se-nekako taj krug upotpunjujemo. :love:

katarina
    Član
    katarina

Naravno da nisam za to da mi dete vaspitava neko drugi sem mene i mm,vec ja i mm pokusavamo na sve nacine planirajuci smene ds jedan od nas bude sa njom jer ja stvarno ne mogu da budem samo mama i domacica…Sta da radim po ceo dan kuci kad mi je dete u vrtic bilo ili sad skola?Sve se moze kad postoji dobra organizacija..Recimo kod mene je tako da prvo se ja i mm dogovorimo ko koju smenu radi,recimo ponedeljak sam ja kuci ,utorak on, sredu pitamo babu da je cuva ukljucujemo i njih ili pa drugaricu,tetku…i meni i njoj lepo kad je jedan dan u nedelji kod nekog…
    A ja ja sam ispunjena i srecna a pored mene mm ..jos kad kazem ceri ajde idemo u soping da ti mama kupi nesto e tad su mi moje pare najsladje!

hippeia
    Član
    hippeia

Ja sam pocela da radim kad je Kseniji bilo nesto preko 2 godine i mislim da je to idealno vrijeme (dobro ajd’ mozda bolje 3 god.) da se djetetu polako pocnu uvoditi prve obaveze- recimo da ide u vrtic i da ustaje svakog jutra.
    Mi smo Kseniju upisali u vrtic kad je imala dvije godine i dva mjeseca upravo iz tih razloga-da se uci obavezama, da nauci da nije svuda bas tako fino i po njenom kao kod kuce i naravno najveci motiv bio je- da se socijalizuje i nauci da funkcionise u kolektivu. U tom trenutku nije bilo nikakvog pomena o mom poslu, pocela sam da radim tek dva mjeseca nakon toga.
    Bilo mi je tesko, jer sam dvije godine po cijeli dan bila sa njom, ali sam znala da je to za njeno dobro. Dakle krenula je u vrtic bez obzira na to sto ja nisam u tom trenutku radila. Ona sad obozava da ide u vrtic i to toliko da mi je zao svaki propusteni dan kad je zbog necega ne posaljemo. Tako da meni ovo sto prica Angel pije vodu do odredjenog perioda, vec posle treba dijete osamostaljivati i uciti zivotu na neki nacin.
    Ja nemam zelju da radim iz drugih razloga-jednostavno imam grozno iskustvo i zazirem od posla. Sad kad odem na porodiljsko vise se necu vracati tamo, mislim da ce mi predah odlicno doci, taman da budem s bebom mozda bas onoliko koliko sam bila i sa Ksenijom…
    Zelja za poslom ce mi se vjerovatno vratiti kad malo zalijecim rane, narocito ako nadjem nesto sto volim da radim…U svakom slucaju ne mogu da zamislim da moze biti gore od ovoga…

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Ja se osecam bas prazno tj osecam tu prazninu ali ne zbog finansija, koje naravno da bile dobre tj bilo bi dobro da i ja radim vec zato sto se osecam kao parazit i pored toga sto brinem o detetu jer zelim da se bavim jos necim a ne samo ova monotonija. Nisam do sad radila ali bih vrlo rado. Iskreno se nadam da cu uskoro naci posao mada bez iskustva tesko ali videcemo Boze zdravlja

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Sad cu zvucati kao grozna majka ali vecina od vas kao npr Angel ima tu mogucnost i privilegiju da ostavi dete na nedelju dana kod nekog mas bar na 24 sata a ja nemam i to je jedan od razloga zasto bih volela da radim, da mi se dani malo razlikuju, da opstim i sa drugim ljudima i da mogu sebi da priustim jos neku vrstu komunikacije osim sa detetom i mm. I misdlim da mom detetu nista ne bih oduzela time, jer kad sam sa njim posvecujem mu se skroz kao sad poasto sam sa njim po ceo dan

T3
    Član
    T3

jeste majcinstvo najlepsi posao na svetu koliko god bio tezak i stresan slazem se ali nije placen tj niko ga niti gleda niti meri tako da bi se on nama majkama koje sedimo kuci i vodimo brigu o deci tj radimo jedini taj posao isplatilo..
    slazem se i sa majkama koje rade tj podrzavam ih i sa onima koje su se odlucile da sede kuci i cuvaju i budu uz decu..
    lepo je i jedno i drugo kako se uzme nema govora,ali ipak sve pa i te dve varijante ponekad dosade..ako sedis kuci godinama zaposlena bez posla ,obaveza van kuce,hteces da to promenis i mnogi ce reci eno je dzabalebari neradi nista a mnogi neznaju stra i koliko make ustvari koje su kuci po ceo dan rade..

ako radis onda opet ne stizes sve,ne provodis dovoljno vremena sa detetom , pa ni to nije dobro..

kako god okrenes tesko nam je udovoljiti..moja deca su i pored toga sto tada nisam radila oboje krenuli u vrtic sa pune 3 godine,bilo mi je lepo kuci nekazem sa njima ili bez njih dok su u vrticu,za sve sam imala vremena za sebe i njih najvise..kad sam radila vec nije bilo tako,juri zuri na sve strane,kuvaj,sredi ovo,uradi ono,budi sa njima,sredi sebe i tako svaki dan..

sad mi je opet lepo kuci i bilo je za ove mesece dok sam trudnocvala tj bila na trudnickom nekako sam se bas opustila i odmorila posvetila mnogo vise svemu za cim nisam imala vremena..ali znam da ce mi i ovo kad tad dosaditi,sad kad dodje trece bicu jos dve godine zagarantovano kuci sto je sa ovom jednom pune tri,naravno da cu zeleti i jedva cekati da se vratim na posao ,da izadjem ioz kucem,odem medju ljude,druzim se,radim,budem od koristi i van nje,doretam se ,izadjem iz trenerki itd..ali opet isto tako verujem i znam da cu se opet uzeleti kuce i dece i patiti za njima i tako ukrug..

bilo kako bilo mora se i treba raditi..ako mozete i nemorate tim bolje,ali ako imate mogucnosti ,zelite i volite zasto da ne..

i sedenje kuci i biti zaposlen ima svojih prednosti i mana pa treba se opredeliti i uzivati u prednostima kiste ,i boravak kuci i svakodnevni odlazak na posao imaju i svoje mane koje treba zanenmariti i gledati na sve to sa vedrije strane tj potruditi se da prvo mi rascistimo same sa sobom sta u stvari hocemo,budemo raspolozene,nasmejane,da nam ono sto radimo pricinjava zadovpljstvo,donosi sem novca ,radost i srecu a samo takve trebamo i potrebne smo nasoj deci..
    nijedno dete niti voli niti zeli nevoznu,umornu i namrgodjenu majku…stoga potrudimo se da to nikad sedele kuci ili radile ne budemo niti postanemo..

da2
    Član
    da2

Ja vec dugo vremena trazim posao. Ne znam vise kome sam sta poslala od zahteva za zaposlenje. Sad ce jos malo godinu dana od kad ne radim.
    Nikad ovoliko nisam trazila posao, a da se niko ne javlja. Ova godina je katastrofa sto se tice zaposlenja.
    Ponekad se osecam beskorisno. A na mnoge planove mi utice zaposlenje. Sve mi nekako stoji, sto se planova tice.

Ocajna Bri

Trenutno sam u nekoj dosta lošoj fazi što se tiče psihe,nervozna sam ,razdražljiva…velikog uticaja na to moje stanje ima ova zima kojoj nikad kraja a to je već druga koju provodim u kući(prvo trudnoća pa beba).
    Ponavlja mi se situacija od prve trudnoće,opet sam u fazi da tražim posao a šanse da nađem nešto u struci su minimalne,da ne kažem skoro pa nemoguće.Ne bih da radim bilo šta a svako finansijsko osveženje bi nam itekako prijalo.Starije dete mi zbog bolesti ne ide u vrtić,ovu malu ni ne nameravam da upisujem,moja mama bi mogla da ih čuva,čak i mm jer radi po smenama ali posla nigde.Gledam oglase svaki dan,raspitujem se kod poznanika ali svakim danom se sve gore osećam.Stvarno mi nedostaje komunikacija sa odraslim ljudima,da se izvučem iz kuće,obučem,porazgovaram na neku ozbiljnu temu.
    Volim svoju decu najviše na svetu,svaka plata je mala ako se meri vremenom provedenim sa njima ali oni će odrasti i otići i ne želim da pamte mamu kao nezadovoljnu,neispunjenu,fakultetski obrazovanu domaćicu ako me razumete…
    Nadam se boljim vremenima

Blue
    Član
    Blue

Na porodiljskom sam i iako uživam u detetu i brizi oko njega FALI MI malo akcije 😆
    videću da nađem neki poslić koji se radi od kuće… :hmm:

srecna mama

Ocajna Bri – 6/3/2010 10:07 Trenutno sam u nekoj dosta lošoj fazi što se tiče psihe,nervozna sam ,razdražljiva…velikog uticaja na to moje stanje ima ova zima kojoj nikad kraja a to je već druga koju provodim u kući(prvo trudnoća pa beba). Ponavlja mi se situacija od prve trudnoće,opet sam u fazi da tražim posao a šanse da nađem nešto u struci su minimalne,da ne kažem skoro pa nemoguće.Ne bih da radim bilo šta a svako finansijsko osveženje bi nam itekako prijalo.Starije dete mi zbog bolesti ne ide u vrtić,ovu malu ni ne nameravam da upisujem,moja mama bi mogla da ih čuva,čak i mm jer radi po smenama ali posla nigde.Gledam oglase svaki dan,raspitujem se kod poznanika ali svakim danom se sve gore osećam.Stvarno mi nedostaje komunikacija sa odraslim ljudima,da se izvučem iz kuće,obučem,porazgovaram na neku ozbiljnu temu. Volim svoju decu najviše na svetu,svaka plata je mala ako se meri vremenom provedenim sa njima ali oni će odrasti i otići i ne želim da pamte mamu kao nezadovoljnu,neispunjenu,fakultetski obrazovanu domaćicu ako me razumete… Nadam se boljim vremenima

Ocajna ja te razumem u potpunosti, jer i ja se tako osecam.Imam jedno dete i nisma htela drugo bas iz razloga da bih pocela da negde radim dok nebudemo finansijski jaci, ali posla nema pa nema.Nekada mi bude i zao za ovo vreme mogla sam jos jedno, pa da posle trazim posao jer i ovako mi vreme bezveze prodje.Uzasno se osecam, ujutro kada idem u prodavnicu imam utisak da sve zene ovoga sveta idu na posao a samo ja sedim kod kuce i domacica sam :uzid: :vesnapranje: :susenjevesa: :sudopera: :uzid: Takodje se nadam boljim vremenima,jeste da vreme provedeno sa detetom je neizmerno ali dodje vreme kada majka mora da misli i na sebe, kada budemo imale 60 godian niko nas nece pitati, i nece nam dati godine staza zato sto smo cuvale dete. 😥

Praslin
    Član
    Praslin

Ja vec nedeljama cekam poziv za posao i nista… Vec sam i digla ruke. Sigurno me nece ni zvati. 🙁 A sa jednom platom jako tesko izlazimo na kraj,kao i svi verovatno.

STOJNICR
    Član
    STOJNICR

Ja sam bankrot sa dvoje dece,pomoc mala,a muz se samo oslanja na platu kaoja stalno sve vise kasni,trazim svuda posao ali nista nemogu naci,tuzna sam,nemam veze,a problemi su mi vezani samo za novac.dajte savet,prolupacu

srecna mama

Poz stojnic, nemoj da poludis, jer od toga nememo nista.I, ja trazim posao, i nemam veze, meni vise smeta, sto nemam posao zbog mene same jer se zatupljujem u cetiri zida.Naravno , nadjem vremena za tu i tamo da procitam neku knjigu, tv, ali to nije to, treba mi promena sredine, treba mi nesto…Naravno tu su i finansije, svi znamo koliko za dete treba.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Meni jeste a pogotovo sto nisam ranije radila i cim kazem da nemam iskustva odmah sam otpisana a za takve stvari nisam bas vicna da lazem

Praslin
    Član
    Praslin

Evo mene da se pohvalim. Od ponedeljka pocinjem da radim. Prosla sam na konkursu. Nije nista stalno i sigurno posto je preko omladinske ali sam srecna jer cemo ipak imati prihode vece za bar 20 000 din.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.