Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Da li vam je tesko sto nemate posao?

Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 79 ukupno)

Da li vam je tesko sto nemate posao?

• Backyardigans

Praslin, cestitam i nadam se da si se dosad vec uzivela u nov poslic. Ja isto trenutno trazim neki poslic i nadam se da ce uskoro negde da upali i da radno vreme mogu uskladiti sa svojim drugim obavezama.

srecna mama

Praslin, cestitke i od mene, znam kako je tesko ziveti sa jednom platom, tako da iskreno i ja se nadam da cu kada se vratim sa odmora naci konacno nesto.

secer
    Član
    secer

cestitam praslin!!!i sa srecom….
    ja jos ne radim…valjda cu od septembra, videcemo…..zdravlje Boze…
    inace sam na ebayu konstantno pa tu imam ok prihod od prodaje…ne moze se nazvati poslom, ali ako zaradis za dve nedelje 300 i nesto dolara onda je to i bolje od posla 🙂

srecna mama

Secer, draga, pa kako na ebay zaradjujes, otkrij nam tajnu.Znam da je to neki aukcijski sajt, sta vec…Ali pojma nemam sta. kako ???

Angel
    Član
    Angel

Sve mi je draze sto ne radim. Pogotovo kada cujem da moj tata zali sto nikad nije imao vremena za mene kao sto sada ima za Saru, jer je onomad puno radio. Bas uzivam u svakoj sekundi provedenoj sa detetom. Do duse radim honorarno za jedan mesecnik pa nije da ne kaplje (mada dosta neredovno). Nikad se ne zna, mozda sutra nesto stalno naleti iako ne trazim…:neznam:

secer
    Član
    secer

srecna mama samo treba naci stvari koje dobro idu na ebyu i prodavati…nije sve aukcija, nesto je i obicna prodaja, sve zavisi od tebe sta i kako hoces…..ja sam imala neke stare stvari i tako sam pocela,a onda je doslo svetsko prvetsvo i tu sam imala neke kombinacije za neke stvari i to je islo kao alva 🙂
    angel gde si ti zeno nestala???poslala ti pp i ti nista?!

Praslin
    Član
    Praslin

E drage moje od srede cu ponovo biti u grupi onih koje ne rade. Nisam dobila otkaz,sama sam ga dala. Radno vreme je uzas (ne onako kako su mi rekli na razgovoru). Radi se od 9 do pola 7,7 , 8 … kako sefu dune. Svaka subota. Kada je moja koleginica koja nam je tim lider pitala da izlazim pola sata ranije zato sto me kuci ceka dete dragi sef je pitao sta mom detetu znaci pola sata. Anju sam vidjala 3 sata najvise u toku dana. Nisam stizala nista da skuvam. Muz je preuzeo sve poslove ali ja psihicki vise nisam mogla da izdrzim. Jos nisam ni bila prijavljena (niti bi me prijavili). Nisam imala ni zdravstveno! Nista!!! Od 20 do 25 hiljada mesecno i to je. Posao je meni bio uzasno stresan i nisam zelela da me Anja svako vece gleda uplakanu. Nije mi zao. Mozda ce me neko ko nema posao osuditi ali ja neke stvari vise nisam mogla da izdrzim.

srecna mama

Praslin, kad ovo procitam, iskreno malo se utesim.Mnogi su mi rekli nemoj da zalis za poslom, dosadice ti, mm radi mnogo jedva vidja dete.Ja sam mislila da se negde ubacim, ali danas je vreme uzasno, sefovi malteretiraju, ja sam vec rekal svekrvi, ako s edesi da se negde zapolsim da bi ona u slucaju da zatreba morala uzeti bolovanje a ne ja.Moja drugarica je dva puta u toku dva meseca uzela bolovanje jer se dete razbolelo i dobial je otkaz, bez ikakvog povoda…

Praslin
    Član
    Praslin

Ja nisam imala pravo na bolovanje. Anja je 5 puta bila bolesna za skoro 4 meseca. Dobila sam jedan dan slobodan kada je Anja imala temp 39.5! i to su me pustili uz gundjanje!

niks
    Član
    niks

Apsolutno podrzavam taj otkaz,jeste tesko vreme,ali to ne znaci da moze da te maltretira ko kako stigne,ja sam ipak u drugacijoj situaciji jer nemam dete i jakooooooooooooo mi je dosadno u kuci i u setnji i u citanju i sve mi je dosadilo,ali takav posao ni ja ne bih prihvatila

srecna mama

Joj Niks, da znas samo koliko malteretiranja ima, a motras da rdais, moj muz ima pravo na bollovanje,ali mu sef prigovaratoliko da sledeci put kad bude bio bolestan nece smeti da ga uzme.

srecna mama

Joj Niks, da znas samo koliko malteretiranja ima, a moras da radis, moj muz ima pravo na bollovanje,ali mu sef prigovaratoliko da sledeci put kad bude bio bolestan nece smeti da ga uzme. 👿

Backyardigans

Praslin, bas mi je zao sto nisu bili bolji uslovi na poslu. ja sam bila 2 godine sa malom kuci, uzivala za to vreme gledajuci kako napreduje u razvoju, raste i svaki dan nesto novo saznaje i shvata. onda sam se vratila na svoj posao gde sam radila par meseci pa mi se firma zatvorila. smatrala sam – iako mi se svidjao posao – da je vreme doslo za nov izazov jer mi je parola: ko zna zasta je to dobro. sad je doslo vreme da se pitam zaista zasta to moze da bude dobro sto jos uvek sedim kuci?! pohadjala sam neke kurseve i seminare. trazim intenzivno posao a dobijam odbijenice za obrazlozenjem da imam malo dete i da nisam dovoljno fleksibilna iako im govorim da imam punu podrsku svog muza.
    srecna mama, razumem te u potpunosti jer se i ja cesto osecam kao i ti, potrebna mi je resocijalizacija. nisam verovala da je tako tesko naci posao, uverila sam se ali i dalje mislim da mene negde u ovom gradu ceka posao i da mi samo treba malo strplenja (to se ja tako tesim :))

srecna mama

Mene na momente „uhvati“ sto nemam posao, i sto nam nije bolje, pa onda pomislim ne bih bila sa svojim zlatom i gledala svaki dan kako raste, i da to ima svojih prednosti.Pa, onda sto ga nisam stvaila u vrtic jer treba da se socijallizuje, pa onda bolje da nije, jer nas je mali komsija u vrticu u non stop bolestan.Pa, onda, sto sam starija bice mi teze da nadjem posao,i sve tako…Ustvari, ja ludim ocigledno;)

Backyardigans

nebi rekla da ludis, to je sasvim prirodno razmisljanje kad si kuci sa detetom i kad jos nije u vrticu. ja sam imala jako tesko odvajanje od deteta kad je posla u obdaniste, cini mi se da je meni teze pao „rastanak“ nego njoj i grizu savesti kadgod bi je ostavila i otisla na posao. sad je ona integrisana u svoju grupicu i svoje drustvo u obdanistu, ja sedim kuci i trazim posao pa bi rekla pre za sebe da pocinjem da ludim nego ti. 🙂

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.