Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Da li vam je tesko sto nemate posao?

Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 79 ukupno)

Da li vam je tesko sto nemate posao?

• lillyblue
    Član
    lillyblue

S’jedne strane mi je grozno sto nemam posao, jedna plata manje u kuci, non stop je drz ne daj sa novcem. sa druge strane mi je drago bas zbog deteta. Ali onaj osecaj kao da sam na traci, po ceo dan jedno te isto, te sudovi, te ves, te rucak te napolje sa detetom, pa dodji kuci pa opet spremaj klopu, pa opet peri sudove , pa peglaj, gubim se totalno, otupljujem i zaglupljujem gledajuci ceo dan u tanjire, serpe i strik za ves. Isto me to ceka i kad bih imala posao, samo sto bih imala bar priliku da izadjem iz kuce i radim nesto drugo, vidim i pricam sa ljudima.malo bih zivnula, bar se nadam.

secer
    Član
    secer

Praslin – 5/9/2010 11:59

E drage moje od srede cu ponovo biti u grupi onih koje ne rade. Nisam dobila otkaz,sama sam ga dala. Radno vreme je uzas (ne onako kako su mi rekli na razgovoru). Radi se od 9 do pola 7,7 , 8 … kako sefu dune. Svaka subota. Kada je moja koleginica koja nam je tim lider pitala da izlazim pola sata ranije zato sto me kuci ceka dete dragi sef je pitao sta mom detetu znaci pola sata. Anju sam vidjala 3 sata najvise u toku dana. Nisam stizala nista da skuvam. Muz je preuzeo sve poslove ali ja psihicki vise nisam mogla da izdrzim. Jos nisam ni bila prijavljena (niti bi me prijavili). Nisam imala ni zdravstveno! Nista!!! Od 20 do 25 hiljada mesecno i to je. Posao je meni bio uzasno stresan i nisam zelela da me Anja svako vece gleda uplakanu. Nije mi zao. Mozda ce me neko ko nema posao osuditi ali ja neke stvari vise nisam mogla da izdrzim.

koja osuda bre!! pa svako radi onako kako mu je najbolje….da su neke velike pare pa da razmislis (ali ne bih ni u tom slucaju da dolazim kuci u 7 uvece), a kamoli za te pare….uzivaj draga dok ne dodje nesto bolje.

secer
    Član
    secer

Praslin – 5/9/2010 11:59

E drage moje od srede cu ponovo biti u grupi onih koje ne rade. Nisam dobila otkaz,sama sam ga dala. Radno vreme je uzas (ne onako kako su mi rekli na razgovoru). Radi se od 9 do pola 7,7 , 8 … kako sefu dune. Svaka subota. Kada je moja koleginica koja nam je tim lider pitala da izlazim pola sata ranije zato sto me kuci ceka dete dragi sef je pitao sta mom detetu znaci pola sata. Anju sam vidjala 3 sata najvise u toku dana. Nisam stizala nista da skuvam. Muz je preuzeo sve poslove ali ja psihicki vise nisam mogla da izdrzim. Jos nisam ni bila prijavljena (niti bi me prijavili). Nisam imala ni zdravstveno! Nista!!! Od 20 do 25 hiljada mesecno i to je. Posao je meni bio uzasno stresan i nisam zelela da me Anja svako vece gleda uplakanu. Nije mi zao. Mozda ce me neko ko nema posao osuditi ali ja neke stvari vise nisam mogla da izdrzim.

koja osuda bre!! pa svako radi onako kako mu je najbolje….da su neke velike pare pa da razmislis (ali ne bih ni u tom slucaju da dolazim kuci u 7 uvece), a kamoli za te pare….uzivaj draga dok ne dodje nesto bolje.

Leptir
    Član
    Leptir

lillyblue :klanjam:

Ovo si savrseno rekla,ne znam sta bi dodala :neznam:

Zato smo mi poceli da radimo na drugom detetu, pa kad oni porastu bacam se na posao!

srecna mama

Ja sam se danas malo utesila, pricala sam sa komsinicom koja je pocela da radi, kaze da joj je mnogo tesko na poslu, tezak i stresan posao, plata joj je dobra, ali posto nije mogla dete da upise u drzavni vrtic, upisala ga je u privatni.Placa p.vrtic 180 evra.Kaze, na kraju u kad sve to isplacam, opet mi nista ne ostane.Radim samo zato sam prijvaljena, a dete ne vidjam maltene.

Kaca082
    Član
    Kaca082

lillyblue – 13/10/2010 22:05

S’jedne strane mi je grozno sto nemam posao, jedna plata manje u kuci, non stop je drz ne daj sa novcem. sa druge strane mi je drago bas zbog deteta. Ali onaj osecaj kao da sam na traci, po ceo dan jedno te isto, te sudovi, te ves, te rucak te napolje sa detetom, pa dodji kuci pa opet spremaj klopu, pa opet peri sudove , pa peglaj, gubim se totalno, otupljujem i zaglupljujem gledajuci ceo dan u tanjire, serpe i strik za ves. Isto me to ceka i kad bih imala posao, samo sto bih imala bar priliku da izadjem iz kuce i radim nesto drugo, vidim i pricam sa ljudima.malo bih zivnula, bar se nadam.

Kao da sam ja pisala .Posebno ona recenica da zaglupljujes od gledanja u tanjire i serpe . Vise nemam o cemu da pricam sa ljudima totalno zatupljujem !!! A sa druge strane imamo roblem sto su nam bake i deke zaposlene i kad cura krene u obdaniste i pocne da kaci viruse i slicno nema ko da je cuva a sumljam da ce mi bilo ko tolerisati izostanke na poslu svaki cas .Totalno sam deprimirana i zbunjena sta da radi sa sobom.Muz me podrzava u bilo kojoj odluci ,i ako odlucim da radim i ako ne .On radi dva posla tako da uspevamo normalno da zivimo ali svakako bi jos jedna plata dobro dosla . :neznam:

manuelf
    Član
    manuelf

Trebao bi jednu (ž) osobu za opis igrica kuvanja.
    Radi se o igricama za devojčice (350 igrica)

Plačam po satu.

Kontakt [email protected]

Angel
    Član
    Angel

Ja sam radila mesec dana i dala otkaz. Prosto uslovi su se totalno promenili, plata je bila 18000 sto je generalno premalo, a trazilo se da se radi mesto svake druge-svake subote i da nema praznika, da se po potrebi radi i u stampariji na pakovanju kutija i ko zna sta jos. Tako da sam presekla jer mi se nije isplatilo. Pritom kecanja je bilo na pretek, potpuno bez razloga od strane gazdarice, a to ne bih trpela ni za platu od 30-40.000.
    A prijalo je, jedno novo iskustvo, prijao mi je kontakt sa ljudima i koleginicom, i to sto sam izasla iz kuce. nije mi se svidelo to sto je dete na nedelju dana menjalo bake i sto su je one vaspitale. Kratko ali opet mozda i predugo kada uzmemo u obzir sta sve prolazi kod baka i koliko ih razmaze.
    Tako da ponovo sam sa njom, srecna sam zbog toga ali trazim uporedo neki bolje placen posao. I pritom nadam se najboljem, ide mi na ruku odluka o ne placanju poreza i doprinosa.
    Srecno svim mamama koje traze posao 🙂 .

мирка

lillyblue;738850 wrote: S’jedne strane mi je grozno sto nemam posao, jedna plata manje u kuci, non stop je drz ne daj sa novcem. sa druge strane mi je drago bas zbog deteta. Ali onaj osecaj kao da sam na traci, po ceo dan jedno te isto, te sudovi, te ves, te rucak te napolje sa detetom, pa dodji kuci pa opet spremaj klopu, pa opet peri sudove , pa peglaj, gubim se totalno, otupljujem i zaglupljujem gledajuci ceo dan u tanjire, serpe i strik za ves. Isto me to ceka i kad bih imala posao, samo sto bih imala bar priliku da izadjem iz kuce i radim nesto drugo, vidim i pricam sa ljudima.malo bih zivnula, bar se nadam.

Јао, ово као да сам ја писала :uzid:
    Најгоре је што сам доста дуго тражила посао, али осим 2-3 разговора ништа није упалило……тако да ми је трудноћа дошла као дар са неба! Ма, истог трена сам престала да гледам огласе, сајтове, повукла свој CV са разних сајтова за запошљавање……
    Сад смо у були тоталној, али Богу хвала, живи и здрави :p ишчупаћемо се!

dunja26
    Član
    dunja26

ja sam pocela aktivno ali bas aktivno da trazim posao ne samo iz razloga koje je vec lillyblue navela vec zato sto se vecito cupamo, svekar nam placa rezije a on ima 85god, (mm ima 35 da ne mislite da je neki matorac hahaha) i nece vecno da zivi ali bih volela da taj trenutak docekamo oboje zaposleni jer ne znam sta bi bilo da ostanemo sami samo sa mm-ovim primanjima, i bez rezija koje ne placamo opet ne mozemo sa njegovom platom da izdrzimo citav mesec
    volela bih da je situacija drugacija i da mogu jos bar godinu dana da uzivam na miru sa svojom devojcicom ali jednostavno ovako vise ne mozemo
    i zato se nadam da cu se u narednih nekoliko meseci zaposliti

мирка

Дуња, држимо палчеве!

dunja26
    Član
    dunja26

hvala mirka 🙂

ja sam toliko resila naci posao da sam dete upisala u jaslice da imam to pitanje reseno
    potegla sam sve veze moguce, nesto mora upaliti 😉

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Dunja, držim ti palčeve…….
    Eh, kad su te pare nažalost osnov svega…….ništa džabe nema, možemo da filozofiramo do sutra kako je ljubav najvažnija, ovo, ono….al kad dođu računi i trebaju pelene ili ne daj bože lekovi za lečenje deteta (i za najbanalniju sitnicu-mi eto, za ekcem kod bebe platili za lekove 2300din…….) niko te ne pita koliko voliš svoje dete već pare na sunce…….
    A da nažalost tek kad se zaposlite (a ovo vam priča majka koja je u radnom odnosu već 9 godina-još mnogo pre udaje i dece) izgubite sve od života jer više nemate vremena ni zašta, i nažalost to važi čak i za dete/decu!!!!! Posebno za njih jer najviše boli-na stranu to što vaš lični život ne postoji, život sa mužem još manje ali kad shvatite da rođeno dete ne viđate ni 2 sata dnevno i kad shvatite kako godine prolaze(koje se nikad neće vratiti), dete raste, a vi to čak ni ne vidite-pitate se da li vredi?!
    Šta će vam onda novac?
    I sem ako zaista niste baš, baš u očajnoj stuaciji, sačekajte bar da vam deca napune 2-3 godine-tad se najviše menjaju za kratak vremenski period-i najviše im trebate-ako ih tada ostavite, i odete da radite izgubićete mnogo toga! A decu će vam vaspitavati neki tuđi ljudi!
    To vam je moj savet…….
    Lepo je to kad imaš svoj dinar (ja bih fakat bila očajna da za sve moram da tražim od nekog pa čak i za najbanalniju sitnicu jer sama nemam ni prebijene pare, da za sve što poželim odmeravam i premeravam budžet sto puta…..), lepo je kad se središ za posao, namestiš frizuru, pa izlufiraš mozak, pa viđaš ljude (da ne „otupaviš i zaglupaviš“ kao što neko reče)….lepo je sve to-nije da nije!
    Pa još ako imate i neku školu, pa imate sreće i neko zvanje koje vas čini zadovoljnim……to je još lepše…….ALI
    ….kad dođete kući u 6 (jer radite do 5-ako imate sreće…., pre toga ne videli bela dana-zimi, jer je sunce već poodavno zašlo i pitate se kako ono beše dan uopšte izgleda), dok se presvučete i malo prezalogajite već je 6.30, imate sat i po vremena da ubućkate decu u kadu i nagurate im neko jelo u usta (po mogućstvu bez durenja i uobičajenog „neću“, da bi ste sve uopšte stigli) jer treba da spavaju pošto ih sutra budite u 7 jer moraju u vrtić!
    to da li su sanjivi, kenjkakvi ili ne NIJE BITNO! Vi ih morate kroz vrata vrtića ugurati po svaku cenu do 8, jer radite od 9 na suprotnom kraju grada i ako opet zakasnite 2 min šef će vas ubiti (što je ipak bolje nego da vam da otkaz)!
    Znači za sve svoje roditeljske obaveze i lepote imate oko sat i po vremena……..!!!!!!!! Još ako ste sreće da radite i subotom-eto sreće zvane karijera!
    E, a posle, imate iste te sudove i veš i kuvanje…..i, da…..i onu frizuru za sutrašnji posao tamo negde oko pola 1, dok držite četku gledajući sa pola oka…..i da, to je strašno intelektualno kada shvatite da od „kulturnog uzdizanja“ imate samo novine na poslu pod slovom da vas ne uhvati šef…….i onu kafu sa kolegama i njihove isprazne priče. sve kultura do umetnosti….i ogovaranja….i spletke i podmetanje noge…..i gomilu ljudi čiji je jedini pravi talenat da vam prave besmislene probleme koje morate da rešavate i pitate se da li ti isti ljudi imaju bilo kakav život van tih zidova kad mogu da u tome budu toliko revnosni……..
    A vašu decu vaspitavaju neki polu zainteresovani (daj bože bar toliko) ljudi u vrtiću, dok vi gradite „blistavu“ karijeru u zemlji Srbji na kojoj će vam neko jednog dana kad odete u penziju reći „hvala“ i isklesati posvetu na nadgrobni spomenik za predan i požrtvovan doprinos društvenoj zajednci!
    Drage moje……ne plačite toliko nad svojim kuvanjem i šetanjem dece do parka i nazad-to je najlepši posao na svetu! Sačekajte ako ikako možete bar do treće godine (najmlađeg deteta) i onda nađite posao i tada ćete shvatiti koliko sam bila u pravu!
    Ljubim vas!
    :-*

Ana82
    Član
    Ana82

Anita slazem se u potpunosti! Ja sam Anju vidjala 2 sata dnevno i vikendom, ostalo vreme sam bila na poslu.
    Dete je zaboravilo i kako izgledam 🙂 Onda je dosao bata, i boze koliko bi momenata i bisera u njenom odrastanju propustila
    da nisam bila tu… a sa Milosem necu biti tu, bicu zarobljena na poslu i opet cu ih vidjati 2 sata dnevno… uf od septembra…:(
    I moj savet je isti : uzivajte dok mozete sa vasom decom!!!

šestica
    Član
    šestica

Anita, sve si ti u pravu, mi zaposlene mame propuštamo mnogo u odrastanju svoje dece.

I ja bih najviše volela da ne moram da radim i da provodim vreme sa svojim detetom, ali kad u ovoj zemlji Srbiji sa jednom prosečnom platom ne možeš da živiš, možeš samo da preživljavaš uz odricanje od puno čega i stalnog razmišljanja da li ćeš sutra imati za osnovne potrepštine.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.