Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Posao i Finansije Da li vam je tesko sto nemate posao?

Ova tema sadrži 78 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  srecna mama 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 76 članka - 76 do 79 (od 79 ukupno)

Da li vam je tesko sto nemate posao?

• anita75love
    Učesnik
    anita75love

Joj, srećna mama, znam ja za taj „problem“ nemanja vremena zaposlenih mama koje maltene i ne viđaju svoju decu…..zato sam i pisala gore kao neku utehu da je lepo bar to što sa detetom provodite puno vremena kad već nemate posao……
    I ja imam taj problem samo što je kod mene suprotno-ja imam posao i zato kad radim jako malo viđam svoju decu-mene to ubija-opet ne mogu finansijski da priuštim da ne radim jer želim da mojoj deci osim moje ljubavi priuštim i sve materijalno što je potrebno (nekako ja imam velike zahteve u pogledu standarda-možda malo i preterane ali meni je to važno-da ih nemam snašli bi smo se mi i sa jednom platom-ali opet ekonomska nezavisnost žene nema cenu, ne moram da vodim računa o svakom dinaru, niti da tražim za svaku sitnicu od muža, a tu je i staž-nikad se ne zna šte će biti kad čovek ostari…..tako da čak i da se malo „smirim“ opet bih radila) i tako se nerviram i balansiram između posla i bolovanja…
    E, sad ja izmislila toplu vodu pa otišla na trudničko i porodiljsko bolovanje 😆 a daće bog pa ću ponovo pa kad se sve to završi deca će većbti velika-nije isto ,ostaviti 11-to mesećno i 30-to mesečno dete, dok ostala imaju već 5 i 7 godina recimo……
    Ja sam to tako „rešila“ ali da nemam posao radila bih nešto honorno dok mi deca ne porastu malo jer definitivno se tako ne gubi previše vremena, nije da hoću da nekoga ubeđujem nego čisto kažem-tu jedino nema staža i nije sigurna zarada nego kad naleti ali ako to lepo razradite možete imati 200-300 evra mesečno sa samo par sati angažovanja nedeljno…….što je kudikamo isplativije nego 50 sati nedeljno kod privatnika za isti novac!
    Evo jedan primer-ako znate neki pless ili aerobik, možete raditi kao instruktor-ja sam to radila i plaćali su me po 500din za sat (do 2008 god, hoću da kažem da je sada možda i više bar malo)…obično imate početnu, srednju i naprednu grupu to je 1500din za tri sata nagažovanja-treninzi su obično bar 2-3 puta nedeljno znači to je 4500 nedeljno ili 20000 mesečno! I to za samo 3 dana po tri sata nedeljno!
    Neko guli po 10 sati dnevno, i vikendom i praznikom u nekoj prodavnici, vuče gajbe i čisti za te pare…..Vi se pri tom rekreirate i zaradite taj novac za neupredivo manje vremena i rada…..
    E, sad, naravno da morate imati neko znanje da bi ste mogli da ga naplaćujete pored same želje da radite….kod nas čini mi se nema ni mnogo inicijative za tako nešto….jeste teško i preteško naći posao ali stvarno nije nemoguće! I činjenica je da morate da obijete 1000 pragova, i da vas 999 njih pre toga odbije ali ako ste dobri u onome što radite na kraju ćete naći nešto zadovoljavajuće (to može da potraje i par meseci ali ćete ipak uspeti)!
    Na primer i Katarinin predlog je super-na tako nešto ja mislim…..ja bih takav neki posao i za sebe u nekoj daljoj budućnosti želela da nađem…..
    :-*
    -*

srecna mama

Evo ovako,ja ne bih da me neko pogresno shvati, ja znam dosta primera, Milice spomenula si zene koje ne zele da rade, ja sebe ne dozivljavam tako, nisam od onih zena koje ne zele da red, vec od onih koje bi radije biole sa svojim detetom nego radile nesto sto ne donoxi veliku dobit a prim tome gube vreme koje bi kreativno mogle provesti s asvojim detetom.Elem,vec sam napomenula da ga cuva svekrva, a slozicete se da cuvanje deteta nije samo soba i pustaje crtace po ceo dan.Iz toga razloga mi je krivo, ja posle 8,9 sati dodjem kuci kada vec treba da spremam rucak i da ga spremam za spavanje, dok sam ja na poslu on gleda crtace, dok smo bili zajedno citali smo knjigice, bojilil, isli u pozorsite.Ovako radim po 7,8 sati dnevno, dodjem kuci umorna…A, pri tom ne zaradjujem Bog zna sta.Anita lepo je kada neko ima drzavni posao, slobodan vikend, placeno bbolovanje,porodiljsko…Nemoj me pogresno shvatiti,ali je tako bolje raditi nego 6 dana u nedelji i bez placenog ..Nazalost, u Srbiji su zene u podredjenom polozaju,mene su kao trudniocu jos otpustili iz jedne firme.U ovoj drzavi ma koliko da ste obrazovani, vredni, radni,ne vredi….

MilicaCale

izvini, srecna mama, nisam mislila na tebe.
    Obracala sam se katarini, koja misli da svaka zena zeli da radi
    ti si u drugoj kategoriji, jer mislis da je bolje da mama bude sa detetom, nego da radi, dok je dete malo (osim u ekstremnim situacijama)

sa sveki je moguce izvrsiti pregovore i dogovor: i moja sveki bi da gleda tv, dok dete gleda crtani (kad dodje da ga cuva bolesnog, jednom u nekoliko meseci), ali smo mi trazili svi, ukljucujuci savu: setnju i citanje kniga i bojenje (ako ima plastelina, pravili su i rucak i slicno). Tu vec ne moze da ga odbije… probaj da predlozis jos neku aktivnost, jer setnja, bojenje i citanje knjiga su nesto za sta su bake sposobne. A tata? kakvo je njegovo radno vreme? moze li on da uskoci, nekad kad ti radis, pa da radi on nesto sa detetom, ako baka ne zeli?

srecna mama

Milice, nemoj se izvinjavati, razumele smo se:-* Moj muz je dosta angazovan oko deteta, ali se cesto desava da nam se poklope smene, i onda baka ga cuva.Eto dobro si me podsetila na plastelin, moracu da ga kupim, mada to kod nje to ide vrlo kratko, ne ume da mu zadrzi paznju sto on oseti, i onda uglavnom joj trazi crtac, a ona ide linijom manjeg otpora.

Gledanje 76 članka - 76 do 79 (od 79 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.