Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Trudnoća Da li verujete da ne valja da se kupuju stvari za bebu u napred?

Ova tema sadrži 668 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Estella 7 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 669 ukupno)

Da li verujete da ne valja da se kupuju stvari za bebu u napred?

• Aiko
    Član
    Aiko

Drage mame, zanima me da li ste tokom trudnoce kupovale stvarcice za bebu (ili za sadasnje :trudnica: da li ih kupujete), ili cekate da se porodite, pa onda? Jao, ja kad vidim one malene carapice, benkice, igrackice…odmah bih sve kupila, a svi me napadaju da sacekam porodjaj zbog baksuza. Iako mislim da ne treba tako razmisljati, jos uvek nista nisam kupila. 😕

ada
    Član
    ada

ja sam kupovala i prije nego sto se beba rodila jer mislim da dotad treba da je sve pripremljeno pa valjda moras imati nesto bebi da obuces kad se rodi,a i meni su govorili da to ne valja ali se nisam obazirala na takve price 😉

andela
    Član
    andela

ne obracajte paznju na takve komentare naravno da je bolje spremiti za bebu stvari sada a ne posle dok ste vi u bolnici da vam to kupuju babe pa da vam se ne svidi to ili da vi trcite cim dodete kuci u kupovinu

[email protected]@

Ja sam spremila sve pre porodjaja. Opeglala pelene,benkice….i ostlo. Samo nismo kupili odelce sta ce beba obuci kad izlazi, to je kupio tata. Vec smo bili izabrali, samo je on taj dan otisao i kupio. Slobodno kupujte i ne obazirite se na glupe price da to ne valja kupovati dok se dete ne rodi. Pa koja trudnica ce odoleti a da ne kupi ako vidi male carapice ili benkicu? 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

imam sve spremljeno sad sam u 7 mesecu trudnoce imam apsolutno sve za bebu,ostalo je jos krevetac,kolica,ogradicu za krevetac da kupim,evo danas sam kupila prelepo cebence i skafander posto ce se moja beba roditi u zimu pa da ima skafander kad je vodim na kontrole,ostale stvari oprane i opeglane cekaju bebu,cak sam i dude varalice kupila,naravno ostalo je i sterilizator da kupim i par sitnica,a krevetac cu najverovatnije da idem sledece nedelje da narucim,zelim da kutak za moju bebu ja sredim po mom ukusu,da ocistim generalno sve i da sredim sve za mog malisana,kad bih svakog slusala ne bih daleko dogurala

Hanan
    Član
    Hanan

Ja još nisam ništa kupila za bebu, ali planiram ono osnovno da kupim prije porođaja…mada kod nas je običaj da roditelji od trudnice kupe sve za unuče…tako da ću sve dobiti ali ipak želim da i ja nešto kupim…i ja mislim da ne treba obraćati pažnju na te babske priče, nego se spremiti da ti poslije bude lakše.

May05
    Član
    May05

ja sam isto sve imala prije porodjaja,cak i kolica,a nisam nikome dozvoljavala da kupuje za mene,bas je i moja mama htjela da kupi krevetac i sta ja znam vise,bas kao sto hanan kaze taj nas obicaj da roditelji od trudnice kupuju unucetu,ja to nisam dala,otkud znam dali ce se to meni svidjeti,a nisam htjela ni da se trose jer oni zive u bosni, ,a svi znamo kakva je situacija dole, ,S&Ssu dali pare za kolica ali da mi kupimo,a sestra mi je kupila Reise bett,i to sve prije poroda,a odjece sam kupile pun ormar,cak nisam sve ni uspjela da obucem bebi jer je brzo izrasla,ali jednostavno nisam mogla da odolim,bas kao i vecina trudnica. 😆

gocica
    Član
    gocica

po meni nikako se ne obaziri na te price,odelca nece nista ni upropastiti(ne daj boze),a ni spasiti…i meni su to isto predlagali mozda bi moja beba dobila super stvari,mozda i neke skuplje nego sto sam joj ja tada mogla priustiti,ali ja sam za taj za mene najvazniji dogadjaj u zivotu zelela da imam sve pod kontrolom do poslednjeg detalja…za moj veliki san i za njegovo ostvarenje samo sam ja zelela da brinem :love:
    cak sam mu i odelce i korpicu za iznosenje iz porodilista pripremila,kao i stvari sta meni da ponesu i sve im spakovala pre nego sto sam posla,kad podju po mene samo stvari da pokupe…
    slobodno radi ono sto ti srce govori,to su „tvojih pet minuta“ i uzivaj u njima

crnokosa
    Član
    crnokosa

Ne obaziri se na to.Ja sam vec u 7 mjesecu prve trudnoce imala sve spremno.Od a do Z.Kasnije sam postajal sve teza i imala manje volje za hodanje po trgovinama i biranje.Bilo je i meni nekih komentara tvoga tipa ali se ja nisam obazirala na to.Sad sam u 8 i opet je vec spremno za bebu sve.Njena komoda sa svim opeglanim i poslozenim.Sad se koji dan spremam da spakujem i torbu za bolnicu.Nek je spremna.Ne volim da me nespremnu zatekne. :anene:

Aiko
    Član
    Aiko

Jao divno :bravo: :bravo: :bravo: Vi ste najadekvatnije za ovaj „problem“, bas ste mi olaksale, sad cu ja da olaksam dzep sa zadovoljstvom! ;] Idem jos danas u baby shopping, a planiram i da :strikam:

kiss :love:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Aiko,ja sam stvari za bebu pocela da kupujem jos kad sam bila u trecem mesecu trudnoce,iskoristila snizenja,kupovala kvalitetno,i uvek kad je neko veliko snizenje ja ga iskoristim,zamisli timberland carapice za novorodjence koje su kostale 20 eura ja sam ih na snizenju kupila za 3 eura,juce sam kupila cebence koje je bilo 65 eura na snizenju 20 eura,a sve meko lepo i kvalitetno,a da ti nepricam o bodicima,pidzamicama,kapicama,portiklicama,peskirima,dzempera,jakni,pantalona svih vrsta i dezena,sve sam kupovala i koristila i kako kupim ja operem i ispeglam i lepo spakujem u ormar,juce sam kupila prelepi skafander bio je 85 eura ja ga na snizenju kupim za 34 eura,pa kad bi sve kupovala po pravim cenama zamisli koliko bi me kostalo,i dude varalice sam kupila,ma svasta samo mi ostale krupne stvari da kupim;krevetac cu ici da narucim najverovatnije sledece nedelje,a veruj mi lakse ce ti biti da unapred kupujes i manje ces osetiti udarac po dzepu nego da ides sve odjednom da kupujes,i kako sta kupis ti operi i ispeglaj i spakuj da se posle sa velikim stomakom ne bi mucila,meni ostalo jos 12 nedelja do porodjaja to ce proci kao nista,a zamisli mene da idem da trcim od butika do butika a plus mi se na svakih 5 minuta piski i ide u wc,oavo sam mirna i stalozena i uopste se nenerviram da li cu sve nabaviti sta mi treba,sve imam kazem jos krevetac,kolica,ogradicu za krevetac i posteljine,sterilizator za flasice i flasice moj muz ce kupiti paket veliki tu sve stize i ja sam svoj problem resila,a ti se draga moja opusti uzivaj u trudnoci i brizljivo i pazljivo biraj stvari za tvoju bebu,i smesak na lice nemoj se ni najmanje brinuti 😆

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

:beba: :beba: :beba:

Aiko
    Član
    Aiko

:beba: :bravo: :love: 🙂 :caos:

crnokosa
    Član
    crnokosa

Draga snizenja!Olaksacemo svi novcanike.Samo ti uzivaj u pripremama vidjeces kako ce ti biti lijepo kad se rodi pa kad dodjete kuci a ono sve cakum pakum spremno. :bravo:

ummi-emina

ja nista nisam kupila pre,posto je kod nas obicaj a prvo dete da ti majka sve kupi,ja sam nekoliko dana pre nego se porodila sa njom isla u jedan beby shop i tu moja prijateljica radi,ja joj sve rekla sta mi se svidja,da mi odvoji,posto nemam potrebe da kupujem ranije jer kod nas nemaju ta velika snizenja kao u inostranstvu,pa isto ti se uhvati.Porodila sam se u utorak,a izasla u petak,moja mama je sve stigla i da kupi i da opere,a i da opegla,i to me je sve cekalo kuci lepo upakovano.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 669 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.