Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Da li zivite sami ili u zajednici?

Ova tema sadrži 219 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Angel 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 220 ukupno)

Da li zivite sami ili u zajednici?

• Maja_81
    Član
    Maja_81

Ziveli smo u zajednici 2 godine a tu su pored mog svekra i svekrve bili i dever i jetrva sa malim detetom. Ja sam trpela dok sam mogla a kad vise nisam mogla iselili smo se i evo vec 4 godine zivimo sami. Nismo se slagali posebno svekar i ja jer sam od onih koje nikom ne cute ako nije u pravu, tako da smo stalno dolazili u konflikte. Nisam htela da budem njihov sluga, sto je moja jetrva prihvatila, pa im se to nije svidelo. Tako da sto dalje to bolje.

Bubilina
    Član
    Bubilina

Mm, Lana i ja zivimo u nus prostorijama dok njegovi zive preko puta nas u kuci na sprat njih troje. Samo nam fali jos jedna soba za bebu a nju cemo da dogradimo ;]

T3
    Član
    T3

zivimo u zajednici nazalost..u velikoj spratnoj kuci gde je prizemlje nase sa posebnim ulazom to je jedino sto je dobro,u gornjem delu kuce je ziiveo dever i njegova porodica,a u zadnjem delu su mm roditelji.
    imamo samo zajednicku kapiju i dvoriste,ostalo sve svako svoje.
    strasno ko cigani smo i ima nas ko zutih mrava..tri razlicite porodice,misljenja,razmisljanja,nacina zivota,generacija..u principu lepo smo ziveli do skoro,mislim oko kuce i tih nekih razmirica da neko nekom smeta nije bilo..jeste malo tesko jer svako bi da ima svoj zivot i mir sto je u ovakvim uslovima nemoguce.
    maltene smo ko stanari u zgradi..svako svakog cuje,u dvoristu kad prodjes svi vide kad si proso,ko ti doso sto mene strasno nervira i iritira..jos kad svekrva sedne na trem i docekuje moje goste i vrsi vizitu ili reviziju pa ubila bi je..
    inace dever se skoro odselio,kupio je kucu na kredit ,osamostalio se ,a ovaj gornji deo gde je on ziveo izadao stanarima koji su jako fini ljudi bracni par sa troje dece,super se slazemo,popijemo kafu,pricaamo,dogovaramo oko svega,mogu cak da kazem mnogo bolje i vise se druzim sa stanarkom nego sa jetrvom dok je bila tu.
    s&s su vec stari ,sve im smeta,pogotovo deca,razbacane igracke po celom dvoristu..itd..tako da jedino sa tim i sa njima mucimo muku..jos uvek ni posle toliko godina zivota u ovoj kuci nismo slobodni da unesemo ili iznesemo nesto iz kuce,promenimo ,popravimo,obnovimo, a ponajvise dvorista da se njih dvoje ne pitaju za to…to me uzasava,ali nadam se da ce se u skorije vreme i to promeniti,znam da nece do god su oni zivi samo tesim sebe..nekako izdrzavamo bar ja mada nije lako..
    najveca zelja mi je da imam svoj stan ili neku malu kucicu i da nikog od njih necujem niti vidim,ili makar da mogu svoj prostor da osamostalim jos vise,napravim funkcionalnim ,pregradim tako da imam svoj mir koji mi ponajvise treba i koji mi je u mnogim situacijama neophodan i najcesce mi i najvise zbog zivota u zajednici i sukoba misljenja i godina fali.

JecaN
    Član
    JecaN

Ne živimo u zajednici … hvala Bogu. Kupili smo stan prošle godine i uživamo.

ivek25
    Član
    ivek25

Uživamo sami u našem malom raju! 😆

aneri
    Član
    aneri

Uzivamo sami od samog starta,kad me je zaprosio,podigao je kredit i kupili smo stan

Natasa
    Član
    Natasa

Zivimo sami u drugom gradu, iako se slazemo, misllim da je to ono NAJBOLJE.

muhamed
    Član
    muhamed

živimo sami, ali u jednom dijelu kuće, slično kao kod T3, ispočetka prvih 10mjeseci smo bili u zajednici svi, ja i mm, svekar i sveki, djever i jetrva, pa kako se ja i jetrva nismo najbolje(nikako)slagale,tako smo ja i mm odlučili da živimo sami u drugom dijelu kuće koji nije bio ni opremljen ni kupatila ni kuhinje, ništa, pa smo to sredili, usput započeli svoju kuću što dalje od njih svih redom, draže nam je kad se rjeđe viđamo nekako možemo izdržati par minuta skupa, znala sam da u zajednici neće biti lahko, ali fuuuuuuuuuj. ne dao Bog nikad više. živjela sloboda preporučujem je svima od prvog dana ko može ikako pa i kao podstanari. i nas je trenutno ko žutih mrava, al još malo izdržaću, najgore je što niko ne može ni doći ni proći a da oni sve ne znaju, mislim da čuju kad pustim vodu, ma užas 😐 pišite iskustva baš volim da pročitam da sve redom volimo :batinepoguzi: zajednicu

T3
    Član
    T3

…živjela sloboda preporučujem je svima od prvog dana ko može ikako pa i kao podstanari. … najgore je što niko ne može ni doći ni proći a da oni sve ne znaju, mislim da čuju kad pustim vodu, ma užas….

muhamed..potpisujem te…mi zasad imamo zajednicko samo kupatilo i dvoriste ali nadam se da cemo u skorije vreme sto i planiramo napraviti nase i nas poseban ulaz po mogucstvu sa ulice ..da ih sto manje gledam i vidim..a takodje i oni i memne i ko mi doso,ko mi proso,ko mi otiso,ma nista nemoze da im promakne,a to me uzasava ko da imam portire tj vratare koji me proveravaju.. i na svaki av,av kere izlaze i proviruju da vide ko je..strasno,a sto rece muhamed cuju i kad pustim vodu u kupatilu i tacno znaju kad sam bila i u wc i jesam li izvrsila veliku ili malu nuzdu ,tusirala se,prala zube..ma uh..bas mi je dosta i njih toga…a ponajvise te ne(zajednice)…

Kaca082
    Član
    Kaca082

Mi zivimo sami od prvog dana i to zahvaljujuci svekru i svekrvi.Kad smo resili da zivimo zajedno iznajmili smo stan i posle tri meseca oni su nam rekli da su nam nasli jeftiniji ,kad smo dosli da ga vidimo dali su nam kljuceve upakovane u ukrasni papir :love: . Ja sam im jako zahvalna na tome jer sam posle razvoda svojih roditelja zivela u sa babom ,dedom , tetkom i sestrom (ukupno nas sestoro u kuci) pa znam kako to izgleda .

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Ne znam da li sam pisala na ovoj temi ali napisacu opet ako jesam hehe
    Mm i ja i naravno Srle zivimo u istoj zgradi u kojoj zive i moji roditelji ali opet to se ne moze nazvati zajednicom jer smo odvojeni. A ima nekih prioriteta tipa da ne razmisljamo o hrani, nikad nista sebi nismo skuvali niti Sr;etu vec sve kuva moja mama i zaista je to super. E sad tu sigurno ima i losih strana ali dobro kad se sve izmeri dodjemo da je ipak dobro ovako jer kazem to nije klasicna zajednica, savko ima svoj stan i u njemu moze da radi sta i kad hoce

milica-cica

Prvih mesec dana smo ziveli u zajednici, a onda su nam kupili stan. Mislim da je neuporedivo bolje ziveti odvojeno. Samo kad se setim sta se sve desavalo za tih mesec dana- (a sta je mesec dana?/). Ovako nam je super. Uglavnom idemo kod njih nedeljom na rucak, a oni dolaze preko radnih dana da vide Nemanju, medjutim ostaju po najvise sat vremena, sto je podnosljivo. Inace, od kako se rodio moj decak, odnosi su nam se i te kako poboljsali. Sta da vam kazem kad jos uvek nisam pocela da kuvam rucak. Svekrva mi i dalje salje. ( kuvala sam pre porodjaja, da se razumemo)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

mamasneza
    Član
    mamasneza

Pa ti si srecna zena! Kako bi ja volela da mogu tako. Moja svekrva je nazalost umrla pre dve godine i bila je zaista divna zena. Kad se Ana rodila sve poslove vezane za kucu je preuzela na sebe a ja sam se bavila samo bebom. Kada se Luka rodio pre godinu i nesto dana bilo mi je izuzetno tesko jer nije imao ko da mi pomogne. Moja majka zivi u drugoj drzavi pa ne moze bas cesto da dodje. Tako da bez foliranja najvise na svetu bih volela da mi je svekrva jos uvek ziva ali ne samo radi pomoci vec i divnog vremena provedenog sa njom! Verovatno sada nekima zvucim kao da sam luda ali ima i dobrih svekrva na ovome svetu.

gagabg
    Član
    gagabg

Mi već godinu dana živimo sami. U početku smo bili kod njegovih, pa kod mojih dok na kraju nismo kupili stan i nema ničeg boljeg od ovoga. Tek sad niko ne oseća nelagodnost, neprijatnost…..Osećamo se slobodno. Uživamo u deci i nama. Dok u zajednici po mom mišljenju toga nema to je bar moje iskustvo.

boooyana
    Član
    boooyana

Ja zivim sama svekrvom i sestrom svog supruga,ali one dve zive na prizemlju a mi na spratu….Mnogo mi je nezgodno,strasno me nervira njegova sestra jer non-stop dolazi kod nas,kao da nema svoje kupatilo i frizider i to me izludjuje…..ocajna sam ….nisu to velike stvari,znam da su sitnice,ali ne znam sta da radim.Moj muz obozava svoju sestru,i ja njemu ne mogu da kazem koliko mi to smeta….Ona je deset godina mladja od njega,pa je verovatno zato popustljiv prema njoj.Kazite mi sta da radim,molim vas……p.s. jos sam i trudna,uskoro ocekujem bebca,i hocu da imam samo svoju porodicu bez njegove sestre…..:(

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 220 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.