Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Da li zivite sami ili u zajednici?

Ova tema sadrži 219 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Angel 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 196 članaka - 196 do 210 (od 220 ukupno)

Da li zivite sami ili u zajednici?

• mamasneza
    Član
    mamasneza

Jako je tesko da ti bilo ko od nas kaze sta da radis, ali prvo moras da ispravis jednu veliku gresku bar po mom misljenju. Svome muzu moras da kazes apsolutno sve sto te smeta pa makar to bilo vezano za njegovu obozavanu sestru. Jer ti si mu zena i rodices mu dete i ti treba da si njemu prva pa tek onda svi ostali. Draga moja ako u braku nema poverenja i postovanja onda necete daleko dogurati. Treba samo da nadjes nacin kako ces mu nesto reci, nemoj da se svadjas nego lepo smireno kazes sta ti smeta.

mamaV
    Član
    mamaV

sami smo 🙂

Diana01
    Član
    Diana01

booyana i mm ima sestru koja je 16 godina mladja i davez je nevidjeni…Mislim da kod tih slucajeva to uglavnom funkcionise tako sto se on prema njoj ponasa kao da joj je cale, a ona kao dete iz prvog braka pa i dalje misli da ima sva prava. Leka nema sem da se preselite daleko daleko. Ova moja zaovica je 300 km daleko, i vidjam je 4 puta godisnje i svaki put mi se popne na glavu. Mogu misliti kako je tebi kada moras to da vidjas svaki dan . :S

milica-cica

Boooyana, ja podrzavam mama Snezu da trebas reci muzu, ali veoma pazljivo. On je, sasvim sigurno, veoma voli i povredice ga ako kazes nesto protiv nje. Govorim ti to iz iskustva- moj brat ne zivi u istom gradu, ali jako smo vezani, medjutim kad mm kaze nesto protiv njega ( iako znam da ga bas voli) meni ne bude svejedno. Naravno, ne kazem muzu da mi nije svejedno i ne svadjam se sa njim zbog toga. Naravno da cete mu biti ti i vasa beba na prvom mestu, ali pazljivo biraj kako ces reci…

Mama Snezo, meni ne zvuci ludo to sto si rekla. Znam da ima dobrih svekrva. Moja mama zivi u drugom gradu i takodje cesto ne dolazi ( a bas mi fali), ali kad sam procitala tvoj slucaj, vidim da ne treba da se zalim. Drzi se!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
    om/kN6cp1.png“ width=“400″ height=“80″ border=“0″ alt=“Lilypie First Birthday tickers“ />

mamasneza
    Član
    mamasneza

Hvala ti na podrsci milice. I meni moja majka strasno nedostaje ali najvise nedostaje deci jer samo nju i imaju. Ana me ugnjavi pitanjima da zasto baka ne moze da dodje kod nas kao sto dolaze bake kod njenih drugarica. Pa jos kad je nego pita za bake a ona kaze jedna baka je daleko moras da ides vozom a druga je na nebu. Dodje mi da poludim!

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Mamasneza i moja sveki je dobra zena, ne zivimo zajedno ali secam se i dok smo se zabavljali ako se ponekad mm i ja pokacimo uvek je na mojoj strani bila i mene stitila i zaista me mnogo voli i uopste nije klasicna svekrva vec se ponasa najnormalnije a ja od nje mogu da zatrazim sta god hocu i uvek ce biti tu ako mi treba
    Boooyana ja bih ipak nan tvom mesti pricala sa tm jer bas te sitnice i najvise izludjuju
    Boyana mamasneza je upravu

sladjanam
    Član
    sladjanam

Živeli smo isprva sami, pa sa mojom majkom nekih mesec dana, i sada sa s&s već 8 meseci. Nismo u mogućnosti da živimo sami, finansije, propali biznis pokušaj, i nezavršeni fakulteti su nas doveli u situaciju da moramo da živimo sa nečijim roditeljima. Sa mojom majkom, u ogromnoj kući, smo sastavili mesec dana, i to se pretvorilo u pakao, ona već dugo vremena živi sama, navikla je da sve bude po njenom, i nije imala ni malo obzira za nas. Mene je to iznenadilo, zato što je i ona do skoro živela sa svekrvom, i bila nesrećna neviđeno, ali iizgleda da je, s godinama, izgubila svaki prag tolerancije kako za svekrvu, tako i za bilo koga drugog, i pretvorila se u sve ono što je nju mučilo celog života: pretvorila se u ženu sličnu svojoj svekrvi. Tu je prste umešala i moja sestra, koja živi na drugom kontinentu, ali zbog toga što ima para valjda smatra da ima prava i da donosi većinu odluka vezanih za majčinu kuću, pa smo se našli u situaciji da moja sestra odlučuje šta će stajati ispred vrata moje spavaće sobe, u kući koju ona posećuje jednom godišnje, na par dana. Da ne spominjem da je majka podržala svaku njenu ideju, i žučno se zalagala za nju. Neizbežno je došlo do toga da je jedna ćerka, koja ne živi sa njom, uvek bolja i u pravu, za razliku od ove koja joj je pri ruci i koja joj se nađe za šta god treba. Inače, otac mi živi u inostranstvu, i nema nikakve veze sa ovim, da je on kući, bilo bi mnogo drugačije, pošto se i ja i mm mnogo bolje slažemo s njim, nego s mojom majkom. Ali to nije slučaj.

Već osam meseci živimo sa s&s, u stanu, koji je 300km daleko od kuće moje majke. I nije ni malo lako, iako su mi i svekar i svekrva divni ljudi. Svekrva kuva, čisti, pere veš, pegla. Nemam nikakve obaveze. Mislim, ima to veze i sa tim što sam trudna, i verujem da bi mi pomoć dobro došla ponekad oko takvih stvari, ali … Nedostaje mi da se osećam kao da sam kući. Ne mogu ništa da skuvam, u kuhinji, zato što se ne osećam odomaćeno. To je njena teritorija. Veš mašinu sam uključila dva puta. Oba puta mi je detaljno objasnila kako se uključuje mašina, kao da je to neka viša matematika. Par puta sam ispeglala nešto, kad ona nije bila kući. Mislim, cenim ja svu njenu pomoć, i razumem da želi da mi olakša što više, ali ponekad mi sve to zaista deluje kao da sam gošća, u njenom stanu.

NPR, pre par dana smo hteli da krečimo našu sobu, pošto mi se bliži termin, i bebac uskoro stiže, i ona mi objasni kako je sve super, ali kako nećemo moći da pomeramo ormar, koji je težak, da bi krečili iza njega. Ja sam joj rekla da ćemo ga pomeriti, pošto nema mnogo smisla krečiti sobu i ostaviti ceo zid neokrečen, i to onaj na kome najviše prašine ima. Slegla je ramenima i rekla da je taj ormar pomeralo šestoro ljudi, verovatno u prošloj deceniji, kad je zadnji put krečena ta soba. Izašla sam iz sobe. Mužu sam rekla da nemam nameru da radim neke stvari tako ofrlje, i da ćemo okrečiti iza tog ormara, koji ćemo pomeriti.
    Ormar smo pomerili za sekund. Tj mm ga je SAM pomerio, pošto sam ga ja ispraznila. Sveki mi nije rekla ništa.

Ali polako i mm gubi strpljenje. On više za svekra, koji uvek misli da sve zna najbolje. Ja za svekrvu.

Dogovorili smo se da se preselimo u iznajmljen stan, u proleće. Taman da prođe koji mesec od kad se porodim. Muž kreće sutra da radi, moji nam finansijski pomažu zaista dovoljno, i moći ćemo sebi da priuštimo neki manji stančić. Za nas troje biće to super.

Mada, već sam čula sveki kako govori kako bi oni prodali stan, pa da kupimo neku kuću, i da oni žive u nus prostorijama, ali meni se to ne sviđa. Ili sami, ili ništa. Rekli su mm da je ovaj stan u kome smo njegov (brata su obezbedili dvosobnim stanom), ali ja vidim da nije njegov. Logičnije je da se ja i mm odselimo, pa da lepo nasledimo taj stan, kad bude bilo (a neće skoro). A ako budemo u budućnosti u mogućnosti da kupimo neki manji stančić, onda će s&s preći u njega, a mi ćemo dobiti ovaj stan. Sve u svemu, rešili smo da budemo podstanari, za početak, i verujem da nam ništa neće moći da nadomesti našu slobodu i opuštenost, i JEDVA ČEKAM…

Natasa
    Član
    Natasa

sladjanam zelim vam da sto pre predjete u stan i uzivate u troje.

srecna mama

Ja sam apsolutni protivnik zajednice, ne radi se tu o tome da li je neko dobar ili los, vec se jednostavno radi o tome da smo svi mi razlicitih karaktera,navika, mentaliteta.Ja recimo nisam htela da predjem da zivim kod mog decka sve dok nije osposobio drugi sprat gde bismo bili sami.Tako da svekar i svekrva su dole, a mi gore.Imamo nase prostorije, kupatilo, kuhinju.Kuvam sama, spremam sama, peglam…Mislim da je tako najbolje, bez obzira sto su mi svekar i svekrva bas kao i kod t3 divni ljudi.Licno smatram da ko moze ne treba da zivi u zajednici, jer znam mnogo parova koji tako pocnu i koliko god da su slozni, nekad pukne, bas zbog toga sto svi mi razliciti.Zato sma ja tako bila odlucila da bih izbegla eventualne nezgodne situacije.Ja recimo nisma svadjalica, ali kad mi nesto nije pravo patim u sebi, a to nikako ne valja.A, sa druge strane, smatram i da niko ne treba da menja neke svoje navike.Medjutim, nazalost, mnogi parovi su danas prinudjeni da na pocetku zive u zajednici.

srecna mama

Da dodam jos da sam procitala da je jedna mama napisala da ponekad dodje do tenzije, ali da su to sitnice u odnosu na ono sto oni cine za nas, tako je i kod nas, neki put mi se ne svidi neko mesanje s njihove strane ali to je zanemarljivo u odnosu na ono sto cine za nas.T3, zelim vam i ja brz prelazak u vas stan;)

T3
    Član
    T3

srecna mama moji svekar i svekrva nisu bas tako divni ljudi,a u nas stan necemo skoro ..hihi 😆 tako da si me ocigledno pobrkala i pomesala sa sladanom m koja je pisala o tome.. 😛
    ne smeta i ne mari i nek ode iz tvojih usta u bozje usi bar ovo za stan .. :HAG:

srecna mama

Ok, t3, izvinjavam se;)Javi nam obavezno kada se porodis, da znamo je li bata ili seka, i kako je proslo;))

T3
    Član
    T3

ma nema na cemu draga da se izvinjavas ,ja samo primetih pa cisto reko da ti skrenem paznju … :-*
    naravno da cete saznati kad se porodim..bata je..a kako je proslo cucete vec .. 🙂

pozzzz :HAG:

Blue
    Član
    Blue

evo da se i ja učlanim u grupu protivnika zajednice 🙄
    Bili smo kod svekrve na proleće, ja trudna, nije mi ni čašu vode ponudila a znala je da isprazni frižider koji se napuni mojim parama. Onda sticajem okolnosti završimo kod mojih, i još uvek smo ovde i mislila sam da će nam biti super jer moji roditelji nikad nisu bili baksuzi, ali šta se u njima promenilo ne znam. sve što im je smetalo kod tatinih roditelja oni to isto ponavljaju. pomažu nam mnogo zaista, naročito finansijski, ali opet preteruju. ja nemam pojma o životu, ne poznajem svoje dete, svi bolje od mene znaju šta mu je, plače zato jer ga nisam okupala večeras, plače jer je žedan, plače jer je gladan, plače zato što ga mama muči dok mu čisti nosić,…. ma strašno! a moram da napomenem da je dete svaki put bilo sito i suvo i da je plakalo zato što ga umotaju u ćebe i nabiju mu kapu na 25 stepeni u stanu sa parnim grejanjem, jer je zima napolju ❗ a kad sam mu skinula široki povoj sa nepunih mesec dana! joj ljudi moji pa ja vama ne mogu opisati koja je frka tu ispala! mnogo sam razočarana i tužna jer su to moji roditelji. skoro je izbila svađa jer lepim rečima ništa nisam uspela da postignem.
    ja okupam, nahranim i uspava, dete i odem da se istuširam, a mama ili tata uđu u sobu i uzmu ga, onda se on probudi i mm i ja nunamo ga do rane zore. haos mi napraviše s njim! jedva ga uobročim i ustalimo se, oni bez mog znanja mu nutkaju mleko na svaki kmek, pa sam obroka od 180ml na 5 sati dođosmo na 60ml na skoro sat i po 👿
    sve u svemu da ne dužim skoro smo se posvađali jer sam ja više pukla, situacija se dosta popravila ali još uvek pametuju… 🙄

srecna mama

Blue,

Sda mozemo da otvorimo jos jednu temu, kako se suprostaviti ljudima koji vam pomaze, ada ih en uvredite;;)))))))))Moji svekar i svekrva nam pomazui ifinansijski i fizicku pomoc imamo, ali vole bogami da se umesaju.Tako da nekad mi rogovo izadju, ali oh pretrpim, zato sto uradim onako kako ja smatram, i to je to.Mada, se plaism za kasbije, kako vi izlazite na kraj;))

Gledanje 196 članaka - 196 do 210 (od 220 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.