Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Da li zivite sami ili u zajednici?

Ova tema sadrži 219 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Angel 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 211 članaka - 211 do 220 (od 220 ukupno)

Da li zivite sami ili u zajednici?

• Nataša 86

Nismo nijedan jedini dan bili u zajednici.Podstanari smo a u svoj stan useljavamo sledeće godine.Draže mi je biti podstanar nego biti u zajednici.Nema šanse,svekrvu ne trpim ni ovako a kamoli…Sa mamom bih mogla ali stan nije dovoljno velik za sve nas.

nicegirl
    Član
    nicegirl

Sami, od prvog dana braka, i svakog dana zahvaljujem Bogu na tome :bravo: . Imam svoj mir, ustanem kad hocu, radim sta hocu, ma sve je kako ja hocu, i Mihaela kad se rodila moja mama je bila ta koja mi je najvise pomogla, a ne sveki. Mada, ne mogu bas da gresim dusu, ona je jako divna zena, ali da zivimo zajedno :anene: , mislim da bi tu bilo opasnog varnicenja, non-stop. Ovako mi lepo odemo kod njih, kad nam se hoce, i to je to, opet se vratimo nasoj kucici, u nas mir.

sladjanam
    Član
    sladjanam

Ja , mm( sad i beba) živimo sa s&s od maja prošle godine. Ja sam bila trudna, i završavala sam fakultet, i sveki je preuzela sve kućne poslove na sebe, sve pod parolom: meni nije imao ko da pomogne, pa ću ja vama. Elem, dok sam bila trudna, kad sam već diplomirala i mislila da opeglam veš za malca, već sam bila deveti mesec i bilo mi je užasno dosadno po ceo dan u kući, otela mi je veš za buduću bebu, i rekla kako će ona da pegla za bebu, zato što ja to tako dobro ne bih umela.
    Kad sam se porodila, stvarno mi je značilo što je bila tu da mi pomogne, i to joj nikada neću zaboraviti. Ali, nas petoro u trosobnom stanu, od toga mi koristimo jednu sobu (ja, mm i beba), i kao dnevnu, i kao spavaću i kao dečiju. Čini mi se da mesec dana nisam ni izašla iz sobe, osim do kupatila.

Moja sveki na sva usta priča mm kako će oni da se sele, ako treba neko da se seli, pošto su starijem sinu kupili stan, onda ovom mlađem planiraju da ostave ovaj u kome smo sad. Ja govorim mm kako je možda pametnije da se mi odselimo privatno da živimo, njegovi su stariji ljudi, navikli su se već ovde, on na sva usta trubi kako nećemo mi da se selimo, NJEGOVA MAMA je rekla da oni to ne bi dozvolili, i da će se oni seliti. Jednom se umalo ne posvađasmo oko toga, kao ja sam tvrdoglava što bih ja da se selim, a što ne pustim njih da odu, mislila sam se da l’ je moguće da mi je muž toliko naivan, i da veruje da bi oni otišli, i kažem ja njemu, važi se, idu oni, a mi ostajemo, ali najdalje početkom leta.
    Međutim, ja se oporavih od porođaja brže nego što sam mislila, a s&s mi postajaše sve nepodnošljiviji (kijaju, kašlju, kad god mi dete zaplače oni mi vise ispred vrata i pitaju jel mogu da ga nosaju, kad god ga vide misle da je gladan i da mu je zima, itd), i rešismo da mi to poguramo da se presele oni u iznajmljen stan od proleća. I evo, našli smo stan u istoj zgradi, jednosoban, i pogodite : MI SE SELIMO!! A sveki nije sramota da mi kaže kako mi treba da kupimo neki mali stan (ja ne radim, a muž nema baš sjajan posao, njihove penzije su petostruko veće od naših prihoda!!)), pa da se oni tamo presele, a da se mi preselimo u ovaj trosoban. Jednom sinu (koji uzgred ima direktorsku platu, a snaja doktorsku!!) kupili stan, a drugi sin njima da kupuje stan. Grrrrrrrrrrr.

A onda im savesti proradi, pa s&s reše da nam opreme stan ( ukupno sve 600 evra ), valjda misleći da nam čine ne znam ni ja kakvu uslugu ( a i mm se ponaša tako). Ne kažem, sve je to super, hvala im i za ovoliko, ali ne mogu da dočekam prvi april, da se preselimo. Onda ću moći da se posvađam sa mužem, ako mi je do svađe, a da sam sigurna da me oni ne čuju ( mada se nećemo ni svađati, pošto od naših poslednjih 10 svađa, 9 je bilo u vezi njegovih. )

Zajednica je tako prevaziđena, da se ja divim samoj sebi kako sam sastavila i ovih 10 meseci s njima. Jedna kuća treba da ima jednu gazdaricu, i jednog gazdu, i to je to. Mnogo ćemo se više poštovati, kad ne budemo delili isto kupatilo i kuhinju.

Irena84
    Član
    Irena84

Dobar dan,slazem se sa tim da treba da bude jedna gazdarica i jedan gazda,pa sad ako ja hocu u mom stanu sto je moj tat rekao luster da nakacim na pod to je moja stvar, ja sam pisal na onoj temi „ne volim da dajem dete“ na BEBAMA, imala sam nazovi problem sa sveki nakon porodjaja , ne zivimo zajdno ali me je o jadu zabavila kad sam se porodila nije mi cerkicu davala ta dva dana u ruke,sem ono kad je plakala, pa da je podojim, a meni hormoni looduju,ne znam u koju sam drzavu,a ona maltene da izvinite sisu mi drzi,ja kazem da jos moze da je podoji ne bih im trebla,jer kad dodjemo kod njih ona je sve nosi, od cega ja loodim skroz,pa ajd to nego je podojim ona je sve zadirkuje dok sisa (mada je to uradila zadnji ut,iduci put cu joj ruku okinut) i onda je ona uzme da podrigne stasa,pa hoce ona da je presvuce,tako da izbjegavam kontakt sa mojom sveki,sem kad meni odgovara da mi pored svega toga spremi i rucak kad je vec navalila da dodjemo 😛

MyTickerScript.com Ticker

Photo Flipbook Slideshow Maker
    Glitterfy.com – Photo Flipbooks
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

Irena84
    Član
    Irena84

Dobar dan,slazem se sa tim da treba da bude jedna gazdarica i jedan gazda,pa sad ako ja hocu u mom stanu sto je moj tat rekao luster da nakacim na pod to je moja stvar, ja sam pisal na onoj temi "ne volim da dajem dete" na BEBAMA, imala sam nazovi problem sa sveki nakon porodjaja , ne zivimo zajdno ali me je o jadu zabavila kad sam se porodila nije mi cerkicu davala ta dva dana u ruke,sem ono kad je plakala, pa da je podojim, a meni hormoni looduju,ne znam u koju sam drzavu,a ona maltene da izvinite sisu mi drzi,ja kazem da jos moze da je podoji ne bih im trebla,jer kad dodjemo kod njih ona je sve nosi, od cega ja loodim skroz,pa ajd to nego je podojim ona je sve zadirkuje dok sisa (mada je to uradila zadnji ut,iduci put cu joj ruku okinut) i onda je ona uzme da podrigne stasa,pa hoce ona da je presvuce,tako da izbjegavam kontakt sa mojom sveki,sem kad meni odgovara da mi pored svega toga spremi i rucak kad je vec navalila da dodjemo 😛

MyTickerScript.com Ticker Photo Flipbook Slideshow Maker
    Glitterfy.com – Photo Flipbooks Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

Snezana J
    Član
    Snezana J

Sami od prvog dana,dve godine kao postanari a vec dve godine u svom za sada jednosobnom stanu i zahvaljujem Bogu na tome>Svoja kucica svoja slobodica.

sladjanam
    Član
    sladjanam

Već par meseci smo sami, kao podstanari, i osećam se mnogo bolje:)) Mnogo je lakše ostati u super odnosima sa s&s kad ne živimo zajedno i ne delimo ni jednu prostoriju:))
    Pomažu nam puno, i žive jako blizu, ali i to je dovoljno daleko:))

mama23
    Član
    mama23

Ja,muž i dečica živimo sami i hvala Bogu na tome. Jer iskreno mislim da je najbolje kada bračni par živi sam sa svojom dečicom,nema ko da se meša i buta.Moji i njegovi su dobrodošli na kaficu,ručak,ali ništa više od toga. Ovako imamo svoj mir i veoma smo srećni.

tijana870
    Član
    tijana870

Neznam….ja mm i bebac zivimo sa njegovima i stvarno nemam na sta da se pozalim :bravo: .Imamo svoju spavacu sobu :ukrevetu: .deciju sobu,oni svoju sobu.Zajednicko je kupatilo i kuhinja i dnevna soba,cak imamo i posebne terase.Posle porodjaja mi je svekrva mnogo pomogla(nemam majku)i sada mi pomaze :susenjevesa: :vesnapranje: :sudopera: …. :glacanjevesa: neznam kako bih izdrzala bez nje ;] .Kako ima obicaj da kaze „Ako nekom ne odgovara moze da ode…..ti ostajes ovde :srbenda: „.I ja bih volela da zivimo sami….ali nedostajace mi nase :blabla: :kafica: i setnje 🙂 .Kad zavrse kucu oslobodice nam stan :bravo: a do tada cemo da uzivamo u ovome sto imamo 🙂 🙂 🙂

Angel
    Član
    Angel

Mi smo se pre dva meseca preselili u Beograd jer je muz promenio posao i sada zivimo potpuno sami. Moram priznati da je razlika ogromna iako nismo ni u Zrenjaninu bili u zajednici. Ipak je najbolje kada su matorci dalje, ciji god da su.
    Od kad smo ovde stalno nam neko ili dolazi ili mi idemo, Saru ostavim mojima kad god pozelim(o) tako da imamo i mnogo kvalitetnije vreme za nas dvoje.
    A najvise mi se svidja sto ne moram vise da postujem crveno slovo i prodjem usisivacem u bilo koje doba dana, bilo kog dana 🙂 . Sveki je to jako postovala i osecala sam onomad da moram toliko da ucinim jer joj jako znaci.
    Eto juce je bas bila u poseti, vodile smo je Sara i ja na Adu i provele smo bas kvalitetno vreme zajedno.
    Sve u svemu mnogo opustenije… 😆

Gledanje 211 članaka - 211 do 220 (od 220 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.