Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Da li zivite sami ili u zajednici?

Ova tema sadrži 219 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Angel 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 220 ukupno)

Da li zivite sami ili u zajednici?

• biki
    Član
    biki

Joj kako da pocnem svoju pricu :hmm:
    Mi zivimo u zajednici sa njegovim roditeljima,i starima,stim sto mu se roditelji nalaze u Svajcarskoj.
    Posto zivimo na selu i bavimo se poljoprivredom nije bas pametno u pocetku odvajati se,a toliko posla.
    Zahvaljujuci njima uspela sam da se skolujem,imala ko da mi pomogne oko dece,iz porodilista sam imala koga da me doceka,ko da opere i spakuje ves,ko da pristavi lonac na sporet,ko da mi pruzi ruku i pricuva bebu dok sam se ja oporavljala od teskih porodjaja,i svaki dan isla na inekcije.
    Zahvaljujuci njima vrata moje kuce nikada nisu bila zakljucana.I da ne govorim o svoj toj podrsci i pomoci u pocetku koju sam od njih dobila.Hvala im do neba..Zivim sa jako divnim i pametnim ljudima.

Moj zivot i nije bas tako gladak postoji i ta trnovita strana.
    Zimus sam izgubila svog najboljeg druga,svoju desnu ruku,svog ucitelja,koji mi je nakon 3 meseca bolovanja od raka pankreasa umro na rukama.
    To je bila baka od mm,zenu koju sam tako bezgranicno volela s kojom sam delila i dobro i zlo,i koju cu pamtiti i nositi u srcu dok god sam ziva 🙁 ta zena je jako mnogo zasluzila u zivotu..
    Sada je sa nama ostao samo deka,sa njim zaista nemamo problema pomaze nam koliko moze a i mi njemu.Nije dzangrizav,ni previse zahtevan,razume me,zna kako je zeni sa dvoje dece i celom kucom na svojim plecima…
    Jesam malo skrenula sa teme ali sam morala ovo napisati posto svi zivite sami,moja situacija se zaista razlikuje od vase i ne samo od vase nego smo zaista specificni po tom pitanju od mnogih.
    Zivot u zajednici,i samostalan zivot,jednako nose svoje dobre i lose straneJa nikada nisam zazalila sto zivim u zajednici,dobro sukob generacija uvek i svuda postoji,ali uz dozu tolerancije se sve moze prevazici..

mikica
    Član
    mikica

Biki,svaka cast :respekt:

Aiko
    Član
    Aiko

biki, svaka cast na stalozenom rezonovanju! :bravo:

Masha&Tasha

Biki, divna prica, jako je lepo kad su ljdui slozni i kad znaju za toleranciju!

Ivanela
    Član
    Ivanela

Biki svaka cast, vi se zaista mnogo volite.Lep primer!

Hanan blago tebi, moj svekar nama bane uvece u 22h kad imamo drustvo i ladno zasedne sa nama do 3h ujutru, bas ga briga da li je to u redu bitno je da se njemu pije i mezi, cak bi i iz inata ostao kad vidi da u tom trenutku nije pozeljan gost…jos dovede nekog svog bez pardona, a mi smo eto odvojeni…ito dosta ulica….ja bih najradije bila daleko od njega na drugom kontinentu…Ok je da dodje kad se najavi ali da mi tako upadne bez pardona i ostane celu noc, sta reci?

Iki
    Član
    Iki

Biki :bravo: :bravo: :bravo:
    i ja sam nekad zivela u jednoj velikoj zajednici, isto na selu, bilo nas je 8 u kuci stari deda i baba, pa mladi deda i baba i moji mama, tata, sestra i ja. kako je bilo mojoj mami sa svekrvom i babom samo ona zna. ali zato sestri i meni je bilo super pogotovo sa nasim dekom

duki_swe
    Član
    duki_swe

Lepo napisano od tebe biki, i potpuno se slazem sa tobom ali je potrebno puno razumevanja, tolerancije i balansiranja da bi sve to uspelo!
    ali naravno gde su ljudi razumni sto da ne…lepo je kada ima ko da ti pomogne oko deteta, pripazi ga i da te ne ponavlam, jer si sve lepo napisala. imam iskustva iz zajednice i kod nas je to lepo funkcionisalo!!! posto smo iz istog kraja znam da vecina mladih jos uvek zivi u zajednici…ali ipak mislim da svako ko ima mogucnosti treba da zivi zasebno, jer se ljudi mnogo vise postuju, zazele se jedni drugih…jednostavno covek zazeli ponekad da bude sam i da ima svoj privatni zivot…

lillyblue
    Član
    lillyblue

MM i ja zivimo sami, tako nam odgovara. I njegovi i moji dolaze samo kao gosti, naravno oni posebni, ali ne zele nesto posebno da nam se mesaju u zivot. Medjutim, imam drugara koji zivi kod devojke, zajedno sa njenim roditeljima, i to ponekad zna da bude prilicno nezgodno. Npr. svi mi zelimo da imamo svoju privatnost, i cesto ujutru kad ustane, on ne zeli da prica ni sa kim. jednostavno mu se cuti:)
    medjutim prinudjen je da dan pocinje sa: Dobro jutro, kako ste?“
    Uh sto je vrucina danas ili sto je hladno danas… “ Inace, njeni bi pitali : „de si nasla ovog mutavog?“
    Meni bi licno takav zivot bio cesto optercenje, s’ obzirom da volim da imam svoj mir, i ujutru mi treba bar pola sata da se sastavim sa mozgom i da „profunkcionisem“ 🙂

skorpijamaya

Na sreću sami smo sa decom, ne mogu ,niti želim da zamislim svoj život
    sa svekrvom ili mojima,mislim sve je to ok ćuti se,videti ponekad
    ali deliti svaki dan s bilo kim osim mužem i decom je po meni najblaže rečeno bolesno.
    Lepo su stare babe govorile bolje i mali sobičak 2×2,memljiv,vlažan i nikakav ,nego li vila sa bazenom, ali s njegovima.

Aiko
    Član
    Aiko

skorpijamaya – 21/7/2007 00:41

ali deliti svaki dan s bilo kim osim mužem i decom je po meni najblaže rečeno bolesno.
    .

De nadje da je bas bolesno????? 🙄

Neko mnogo zeli decu i brak, a nema ni memljivu sobu. I treba onda da se odrekne dece, a moze i da ih hrani i vodi na letovanja, zimovanja i pruzi im sve osim prostora bez babe i dede, pa treba onda da dustane od svega jer nema svoje parce kvadratnog metra????

Zaista je najbolje da se zivi SAMO sa svojom porodicom, ali ne moze se reci da je zivot u zajednici bolestan. Ima i razlicitih zajednica uostalom.

skorpijamaya

Dobro možda je reč prejaka,ali ima toliko ljudi koji biraju život u zajednici jer je na pr zajednički stan u Bgd,a vikendica udaljena od Bgd i opet biraju da po cenu na ‘krv i nož’ žive sa svekrvom i na gomili u zajedničkom stanu,
    drugi pak neće da se odvoje jer je lepše da svi žive u ‘lepoj,porodičnoj kući’ sve dok ne shvate da je vrag odneo šalu i da je teško sad iščupati se iz zajednice koja ih guši…ima toliko izbora ,ali mnogi neće da se odreknu svog komfora i onda kukaju kako im je teško u zajednici,
    a sami su u suštini krivi za to,na to sam mislila.

duki_swe
    Član
    duki_swe

Slazem se sa Aiko!!!

Bojana I Anja

Mislim da je kod mene najspecificnija situacija. Zivim u zajednici i to velikoj. Baba,deda,otac,majka,strina,strika,rodjeni brat mm, brat i sestra od strica mm i tetka i naravno nas troje. Slazem se sa Biki da je potrebno punooooooooo tolerancije. Dobro se slazemo, naravno niko nije savrsen. Imamo dosta prostora, puno nam pomazu u svakom smislu. Ne mesaju nam se u zivot. Imamo porodicni posao a pored toga skoro svi rade. Skoro svi imaju fakultete, jako su fini i kulturni ljudi. MM i ja planiramo da se odvojimo ali nam ni ovde nista ne hvali. Dok ljudi ne vide kako se slazemo ne mogu da veruju da toliko ljudi zivi zajedno bez vecih trzavica.

Masha&Tasha

Nije problem da se zivi u zajednici kad su ljudi slozni i tolerantni, to je onda zdrava porodica, zdrava sredina ali ako je situacija drugacija, onda svim silama za samostalnost pa makar i u stracari, da bi se sacuvao zdrav duh i mentalno stanje! Bake i deke su dobre da uskoce ponekad i da uskoce i malo vise ako su razmuni, ali ako ste u situaciji da vam kaze da niste dobra majka jer vam dete od 3 dana place ili kakva si ti majka kad ne places s detetom i raznorazni “ saveti“ kako je to kod nje bilo i kako se mnogo modirate i izmisljate jer imate kadicu gde cete kupati dete i ne prica sa vama 7 dana zbog toga ili pak kaze i lekaru da nema pojma jer ona je radila ovako i onako, momentalno pakujte stvari!

Bojana I Anja

Masha u potpunosti se slazem s tobom

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 220 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.