Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Brak i Zajednica Da li zivite sami ili u zajednici?

Ova tema sadrži 219 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Angel 8 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 220 ukupno)

Da li zivite sami ili u zajednici?

• biki
    Član
    biki

Uzasss masa,i ja bih pobegla ako nemam gde pod most,samo ne sa takvom osobom :sok: :sok:

Bojana drago mi je da sam na celom forumu pronasla nekog ko vodi slican zivot mom..
    I mi se odlicno snalazimoi zahvaljujuci velikom prostoru,svi imamo svoj mir.
    Pre 4 god nas je bilo vise,5 generacija u kuci NIKOLA,TATA,DEDA,P.DEDA,C.DEDA koji je ziveo 90 god,nikola je imao 3 god kada je umro i odlicno ga pamti.Na snimku nase svatbe postoji kadar gde c. deda ljula c.unuka u kolicima,taj snimak cuvam ko oci u glavi!
    Stim sto SiS nisu tu,baka i taj stari deka su umrli,tako da sad i nismo tako velika porodica..
    MI sa decom i taj deka.

gorana
    Član
    gorana

I ja se slazem sa Mashom!!!
    Ja bih se svega odrekla u zivotu samo da imam svoj mir!Potpuni!
    Ali to je sve do nas,ja sam i pre udaje zivela odvojena od mojih,tako da sam naucila i navikla sama da organizujem svoj zivot i da radim kako mislim da je najbolje za mene!Sada se konsultujem sa mm i to mi je dovoljno.

Tijancica
    Član
    Tijancica

Mm i ja zivimo sami. Ali da je on stanovao sa svojima i prije mene mislim da se ne bih bunila da im se i ja pridruzim jer su njegovi skroz normalni ljudi. Ipak zajednica je zajednica, ali mislim da ne bih imala nista protiv. Nisam pretjerano o ovom pitanju nesto ni razmisljala, jer postalo mi je „normalno“, t.j. navikla sam se da smo sami. Juce je sveki bila cijeli dan kod nas da mi pomogne u sredjivanju stana. Jeste da je radila vise od mene xx puta, i da nisam morala da se brinem oko jela za nas troje, ali ipak nema onih momenata opustanja koji se mogu izvesti kao kad smo sami. Pa posle jucerasnjeg dana malo sam zahvalnija na nasem „samackom“ zivotu. I sto imam takvu sveki.

milenica
    Član
    milenica

Zivimo sami u stanu njegove mame od samog pocetka i to mi pruza neverovatan mir i taaakvuu slobodu…uzivamo u ljubavi!!! To je jako vazno verujte, ko moze to sebi da pruzi, nek zna da je to najbolje bez pogovora…

jelllena
    Član
    jelllena

Sedam godina pre vencanja zivela sam odvojeno od mojih posto nismo u istom gradu,sada mm i ja zivimo sami i nebih ni mogla da zamislim da zivim u zajednici.Ovako nam je bas lepo,uzivamo,organizujemo se kako nama odgovara i nikoga nemam za vratom.

tijanast
    Član
    tijanast

Sami zivimo i divno nam je, ne bih mogla da zamislim da ziimo u zajednici, nebitno da li sa mojim ili njegovim roditeljima.

andjelam
    Član
    andjelam

naravno sami bolje da nemislim kako bi izgledao zivot u zajednici! 😛

teatea
    Član
    teatea

ja sam zivela sama od 18.te tako da sam se jedva navikla na njega a kamoli na njegove da se navikavam 😆 😆 😆

ma-ta
    Član
    ma-ta

Mi od pocetka zivimo sami. Moji su ca. 100km daleko, a njegovi 150. Mislim da je tako najbolje. Jeste da smo podstanari, ali dace Bog da imamo i mi svoj krov nad glavom. Cesto se vidjamo sa roditeljima, ali ako nam je potrebna neka pomoc (posle porodjaja, za krstenje…), tu je uvek bila moja mama. Njegova nije htela, iz samo njoj znanih razloga. Kako god bilo, imamo svoj mir i kada se slazemo, i kada ne, i ne bih to menjala ni za sta!!! :bravo:
    Sve je kako se mi dogovorimo, isplaniramo, organizujemo, ili potrosimo. Ne moramo da polazemo racune nikom ni za sta, ili da sapucemo kada pricamo, ili da se obaziremo kakvi cemo hodati po kuci… Da ne nabrajam vise, sigurna sam da me razumete u potpunosti. :ljubav:

ma-ta
    Član
    ma-ta

Samo da dodam, pre zajednickog zivota, ja sam zivela 7 god. sama, a MM 9!

zorica
    Član
    zorica

Uh kako ja da počnem ❓
    Mm i ja smo živjeli u zajednici sad živimo u zajednici samo što se jedan dio nas odvojio.
    Ovako,na početku našeg braka živjeli smo sa svekrom,svekrvom,djeverom,jetrvom njihovim djetetom i nas troje.
    To sve je trajalo oko dvije godine i par mjeseci(više od 6)
    Onda su se djever,jetrva i njihov sin odselili jer su se jetrva i svekrva potukle :batina: :batina: :batina: :batinepoguzi: ma svašta je tu još bilo ali eto oni se odsele i ja ostanem da živim sa svekrom i svekrvom u zajednici.
    E pošto je ova otišla i onda nije imala kome da soli pamet ona nastavi meni.
    (Citiram)ti neznaš kuću voditi,neznaš ručak napraviti ni kafu skuvati najgora si što ti da zapadneš mog sina neznaš ni to djete nahraniti vidi kako ti je mršavo djete pa blijedo umrjeće on od gladi sa tobom neznam samo kako si znala da ga rodiš šta te je mater učila jebala te ona ….i tako mali milion stvari nemogu više ni da se sjetim.Najgore od svega je što mi živimo kao podstanari i kiriju mi plaćamo i sve ostalo što treba u kuću da se kupi to kupuje moj muž i ja.I opet mi nevaljamo ne samo ja već joj nevalja ni sin jer sam ga ja pokvarila.iI JA TO SVE TRPIM 11 GODINA.Ima toga još mnogo ali sam se baš raspisala pa reko da vas nedavim više.OPROSTITE
    Samo se iskreno nadam i molim boga da ću bar nekad imati svoj mir i svoj kutak pa makar i jednu jedinu sobicu.

zorica
    Član
    zorica

Moram i ovo da dodam
    Ona nama upada u sobu kad god joj padne napamet i u 3 ujutru,mora ona nas da pokrije da se nebi slučajno prehladili.
    Neznam ni sama kako sam ikad uspjela da se opustim :ukrevetu: ma nisam nikad normalno ni :spavam: ni :ljubav: vodila.
    I tako ako neuđe u sobu onda hoda ispred vrata i sl.
    Nikad ona nespava po noći jer promaće joj kako je njen sin zajašio snaju (u kojoj pozi)
    izvinite što vas davim ali moram nekom da se požalim biće mi lakše
    Ma neznam ni kako sam ostala :trudnica: (pojma nemam)
    MA DA VAS NEOPTEREĆUJEM SVOJIMPROBLEMIMA A IMALA BI JA JOŠ MNOGO DA DODAM

micibg
    Član
    micibg

Ajaoj Zorice, ne mogu da verujem da ovako nesto postoji. A ja kukam jer me moja majka stalno pita sta ima novo, da li sam negde bila, nekog cula i sl. Zorice izdrzi kako znas i umes i vidi da li mozete da se odvojite. Iako mm i ja zivimo sami, imamo moju i njegovu majku i ne zna se koja je gora. Bilo kako bilo, zivimo od samog pocetka sami (posle mesec dana zabavljanja iznajili smo stan) i to ne damo nizasta na svetu!!!!!

kicun
    Član
    kicun

Zorice neopterecujes ti nikoga samo se ti pozali i izbaci to iz sebe.

mima80
    Član
    mima80

Jao Zorice, uzas!!Primitivizmu nikad kraja, strasno! Ne mogu da verujem koliko ima primitivnih i pakosnih ljudi na ovom svetu, jezivo. Zorice, samo se ti prazni, pisi sta god te muci, bar ce ti biti malo lakse :HAG: :HAG: :HAG:

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 220 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.