Ova tema sadrži 216 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mammasita40 5 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 217 ukupno)

Da se upoznamo

• Singa
    Član
    Singa

ima li jos nekog da pokusava? ja sam imala do sada 3 neuspesna ivf-a
    ceo postupak sam odlicno odradila, ali na kraju nista 😥

dobro bi bilo da razmenimo iskustva 😉

mima
    Učesnik
    mima

Mi pokusavamo 6 meseci ali za sada jos uvek nista. Bebe nema-pa neme. Bas juce sam bila kod doktorke i dala mi je upute za razne briseve, kolposkopiju, i na kraju UZ. Za sada je kod menu bilo sve u redu, nisam imala nikakvih vecih problema. Videcemo, proslo je samo 6 meseci, ali nadam se da cemo uskoro biti roditelji 😀

Singa, nemam ta iskustva, ali koliko mi je poznato tu nema pravila, nekad uspe a nekad ne uspe i ne zna se ni zasto je uspelo ni zasto nije. Valjda ce biti uskoro!

petra
    Član
    petra

samo strpljivo i opusteno i bice sve u redu,lezala sam u bolnici pred porodjaj sa zenom kojoj je uspelo da ostane u drugom stanju tek posle 7 pokusaja

markova mama

Potpisujem. Sa mnom je bila zena koja je uspela iz osmog puta. Mi smo pokusavali 6 meseci i onda smo presli na opusten pristup problemu, i kad se nismo nadali, desilo se, inace sam vec bila sludjena od onih tabela, temperatura, mikroskopa, a da ne pricam o briznoj rodbini i prijateljima koji su nas (mene) vec otpisali

Singa
    Član
    Singa

i ja se plasim da necu morati da idem XY puta? a mnogi faktori su u igri, i psiha, i finansije, i zdravlje, itd.

najgore mi je sto se i dr cudi zasto mi nije uspelo, kad postoje svi preduslovi!

@mima, da li ste uradili spermogram?

@markova mama, sta je bio problem kod vas?

markova mama

Pa, na UZV se pokazao miom velicine 4cm, medjutim, moj doc je smatrao da to nije problem posto po svom polozaju ne smeta a nisam ni imala nikakve smetnje , vec da je u pitanju cisto psiholoski problem, napetost moze da poremeti ovulaciju…

mima
    Učesnik
    mima

Mi smo tek krenuli sa svim tim testovima. Da vidimo da li je kod mene sve u redu, pa cemo posle raditi i spermogram.
    Singa, koliko vi pokusavate i u cemu je problem?

Singa
    Član
    Singa

mislim da je jako vazno da prvo suprug uradi spermogram jer to traje 5 minuta, a pretrage kod
    zene mogu da traju i godinama kao kod mene, tako cete znati na cemu ste.
    ja vise ne znam sta je kod mene problem sem sto imam 1 jajovod i sup.sperm. varira.
    imam i anovulatorne cikluse, ali to svi imaju povremeno. sve druge analize su mi
    u redu, tipa svih briseva, bakterija, kolposkopije, cisti, itd.

Mirche
    Član
    Mirche

Evo ovde ima ukratko o nekim pregledima koje bi trebalo uraditi pre trudnoce, i o posledicama…samo sto se to kod nas ne radi.

http://www.roditeljportal.com/clanak/pre-trudnoce/pregledi-pre-trudnoce.htm

vania
    Član
    vania

Ja vam i nemam bas nesto pametno za reci, ali Vam zelim da sto pre uspete u tome… :love:

kalet
    Član
    kalet

Ja licno nisam imala problema, ali imam prijateljicu koja jeste. Pet godina je pokusavala da ostane trudna i svi zivi pregledi i tako sve u redu… a onda su se opustili i dosla je beba. Ja vam zelim da bebac dodje sto pre.

tuli
    Član
    tuli

Zdravo svima, pokusavamo doci do bebice pet godina. Sve sto smo mogli uraditi ja i moj muz do sad(sto se tice medicine) smo uradili. Nasa dijagnoza je idiopatski infertilitet. Upravo se pripremamo za nas prvi IVF u Mariboru kod prof. Vlaisavljevica. Jedino sto znam da necu nikada odustati i da cu jednog dana sigurno biti mama jednom malom cudovistu. To i vama svima savjetujem samo hrabro i naprijed ka svom cilj, jer kad covjek ima cilj niko mu nije ravan.

Mirche
    Član
    Mirche

Tuli, dobrodosla!
    I sto pre da nam pises o trudnoci! I naravno da nema odustajanja…

Ja sam cula da je dr. Vlaisavljevic odlican!
    Za kada je zakazan IVF?

kalet
    Član
    kalet

Tuli, svi ti drzimo palceve da uspes i da nam se uskoro javis sa lepim vestima.

petra
    Član
    petra

samo hrabro,uz tebe smo.Takodje sam cula za doktora Vasiljevica da je odlican

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 217 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.