Ova tema sadrži 595 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 4 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 596 ukupno)

Dabl test

• annast
    Član
    annast

Postovani, imam 28.5 god. i ovo mi je druga trudnoca, imala sam spontani pobacaj pre 5 god (na ultrazvuku se nisu culi srcani otkucaji embriona). Krvna slika mi je u redu, nisam pusac trenutno (pusila sam pre trudnoce 10-15 cigareta), nisam dijabeticar i nemam naslednih bolesti, tezina 65 kg. Nalaz double testa je sledeci: fb-hCG 132.0 ng/ml 3.87 Corr.MoMs, PAPP-A 1.8 mlU/ml 0.57 Corr.MoMs. Double test trisomy 21 rizik 1:62 (za daunov sindrom), rizik na osnovu godina 1:1080, trisomy 18 rizik manji od 1:10000.

Rezultati doppler ultrazvuka su sledeci: BPD 20mm, CRL 63.3mm, FEMUR 9.2mm, ANENCEPHY EXCLUDED (ne), NUCHALTRANSLUENCECY 2.2mm. Ultrazvuk je pokazao da su svi organi razvijeni, srce i sve ostalo je u redu. Doktor nije nista precizirao u vezi nalaza double testa, vec da ce moci detaljnije da mi kaze nakon triple testa koji cemo raditi u 16. nedelji i da li ce trebati amniocenteza.

Recite mi sta da ocekujem i koliki je rizik u pitanju|? Ukoliko triple test pokaze da ne postoji povecan rizik koliko mogu da budem sigurna u tacnost istog i da li da u svakom slucaju radim amniocentezu?

tijanast
    Član
    tijanast

Amniocenteza se radi kada je rizik veci od 1:250, rezultat 1:62 nije bash dobar ali ne mora nishta ni da znachi, savtujem ti da ponovish double test u nekoj drugoj laboratoriji pa ako bude isti rezultat da uradish amniocentezu, jer ako je rezultat double testa takav onda se triple ne razlikuje puno. Samo nemoj da se plashish nisu i testovi mnogo poyzdani, maminoj prijateljici su rekli da beba 100% ima Down sindrom, ona je ipak odluchila da je rodi i beba je hvala bogu rodjena ziva i zdrava. Razmisli dobro shta cesh da uradish i naravno javi, puno srece ti zelim…Pozdrav

bveselinovic

Annast ne zelim da te tesim ali lako moze da se desi i da zamene rezultate jer su svi jako nemarni ali vidices na sledecem testu nadam se da ce ti sve biti u redu i da je bila greska obavezno nam se javi. Za koliko nedelja radis triple test?Veliki pozdrav i drzim ti palceve. :-*

beka kmeka

Cao, ako moze neka mi neko kaze kakav je rezultat dabl testa ako je doubl test 1:682, age risk 1:1325, imam 25 godina teska sam 54.5 kg i test je radjen u 11+2 nedelji 🙄

manea
    Član
    manea

po onome sto ja znam,rezultat ti je odlican! 🙂

beka kmeka

manea, hvala puno

tijanast
    Član
    tijanast

Rezultat ti je ok, sve shto je ispod 1:250 je dobar rezultat. Nema razloga za brigu, ako hocesh malo kasnije uradi triple test mada ja mislim da ne morash. Sada sam tek videle pp, izvini shto ti nisam ranije odgovorila. Pozdrav…

beka kmeka

tijanast, hvala puno. Znaci mi vasa podrska jer je doktorka na odmoru a ja sam nestrpljiva da znam da li su rezultati dobri. Pozdrav

Danica07
    Član
    Danica07

Beko kmeko, osecas se kao vecina nas dok je cekala tumacenje tih rezultata, tako da se ne brini, to je normalno! Kako stoje stvari, rezultati su ti ok a ti iskoristi vikend najbolje sto mozes, opusti se, setaj, uzivaj, mazi pupu i za cas ce doci ponedeljak! Pa nam se javi sa lepim vestima! Pozdrav za beku kmeku 🙂

bubili74
    Član
    bubili74

Anast evo da vidis da nisi jedina, meni se ista stvar desila u toj fazi trudnoce. Naime sa 12 nedelje na dabl testu rezultati su mi bili sledeci Biochem. risk + NT 1:343, Double test >1:50, Age risk 1:570, Trisomy 18 + NT <1:10000. Naime takav rezultat je dobijen jer mi je nivo hormona PAPP-A davao vrednost 0.26 Corr.MoM, sto mi je receno da je mala vrednost za taj period trudnoce. Inace ono sto su mi naglasili da je jako vazno je da je NT (zadebljanje na bebinom vratu koje se meri ultrazvucno) bio normalan 1.2, kao i sam ultrazvucni nalaz. Moja lekarka me je uputila na Institut za majku i dete u Genetsko savetovaliste na dalje tumacenje ovakvih rezultata. Tamo sam dobila sledece objasnjenje: prvo gleda se da podatak Biochem. risk + NT bude veci od 1:250, jer je on ukupni rezultat ova preostala tri rezultata i da on predstavlja konacni rezultata dabl testa. Drugo da je taj ukupni rezultat kod mene 1:343 sto je manji rizik nego rizik od pobacaja zbog amniocinteze (1:250), pa da oni u takvim slucajevima ne rade amnio. S obzirom da sam u to trenutku bila u 16 nedelji trudnoce dali su mi da tu na Institi+utu uradim ponovo dabl dest ili kako u uputu pise "BIOHENIJSKI PRENETALNI SKRINING TRUDNIH ZANA DUAL TEST ZA DRUGI TRIMESTAR TRUDNOCE", odnosno ponovo su mi merili nivoe hormona BHCG i PAPP-A ili AFP. Oni su ovog puta hvala bogu bili dobri, i rizik na godine+biohemijske markere ovaj put je procenjen na 4855, sto je naravno skinulo tezek teret sa nasih ledja.

Naravno moja doktorka je posle bila jako pazljiva na sledecim UZ pregledima i veoma detaljno pregledala bebu i dalje se trudnoca sto se bebe tice odvijala sasvim normalno.

Moram da priznam da necu prestati da brinem zbog rezultata dabl testa sve dok u rukama ne budem drzala moju zdravu bebicu. tek cu tad da odahnem, i ne verujem da postoji ista sto moze sad da me skroz utesi. Uvek sam najopustenija posle UZ pregleda kad mi kazu da je sve ok, ali cim prodje malo vremena ja se opet unervozim. Sada sam u 33 nedelji trudnoce i na sledeci UZ idem tek u 35, sto mi se trenutno cini kao godina daleko.

Bez obzira na sveglavu gore devojcice i vazno je da svojoj bebici saljes samo pozitivnu energiju i misli.

anna79
    Član
    anna79

drage moje.ja sam juce radila ekspertni ultrazvuk i ovo je sve sto sam od podataka dobila na nalazu
    BPD 18mm,CRL 68mm,i NT 2,0mm
    da li neka od vas ume da mi protumaci navedene cifre i da li je povecan broj NT koji ustanovljava rizik od Dauna???

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

NT se tolerise do 3mm, sto znaci da je tvoj dobar, ali treba i rezultate krvi da pogledas

beka kmeka

nisam vas pitala za NT meni je izmeren 5.8 i u labaratiriji nisu hteli da mi rade analizu na to jer misle da je visoko za 11+2 nedelju trudnoce, test su mi uradili samo na CRL koji mi je 41.8mm i na BPD koji je 18.8mm i ti rezultati su mi ok, doktorka kaze da mi je vrednost NT 5.8mm normalna i poludela je sto se mesaju u laborat. sta ce da rade a sta ne.
    Koliko vidim svima je od 1.00-3.00mm, da li to znaci da moja doktorka gresi?

tijanast
    Član
    tijanast

vratni nabor od 5,8 je stvarno velik, normalan je do 3mm, ali ne mora nishta ni da znachi, to je jako teshko izmeriti narochito na obichnom aparatu, Meni su u 13. nedelji na obichnom izmerili da je 2,9 to je meni bilo mnogo pa sam otishla privatno na 4d i tamo je dr izmerila da je 1,3. Da sam na tvom mestu obavezno bih otishla kod josh jednog lekara da to izmeri jer je potrebna stvarno velika preciznost za merenje toga, i to shto ranije to bolje, ne znam kako je ta dr mogla da ti kaze da je to ok kad mozesh bilo gde proveriti da nije, puno srece i javi shta si uradila. Koja si ti nedelja sada tachno?

beka kmeka

sutra ulazim u 13. nedelju. Hvala ti puno na odgovoru, ne znam vise sta da mislim, slusas doktora jer nesto zna a svi ostali misle drugacije, beba je bila jako nemirna na UZ ali mi je i pored toga jako nelogicno da toliko pogresi, mogla je malo. S druge strane test mi je ok za ostale dve mere tako da mi je po nekoj mojoj logici malo nenormalno da mi bude dobar za te dve mere CRL BPD a da mi na NT bude los, mada mi to nisu ni radili, vise ne znam sta da mislim, skroz sam zbunjena.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 596 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.