Ova tema sadrži 30 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sanjas 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 31 ukupno)

Dabroston u trudnoci

• daca77bg
    Član
    daca77bg

Ja sam u 22 nedelji trudnoce i prosle nedelje mi je propisan Dabroston 2×1 tbl. zbog po recima ginekologa blage kontrakcije materice. Uopste nisam sigurna u efikasnost ovog leka jer povremeno osecam kontrakcije i cesto mi je tvrd stomak. Da li ste u ovom periodu trudnoce imale Brekston Hiks kontrakcije i kakovo je vase iskustvo sa ovim lekom?

tijanast
    Član
    tijanast

Taj lek nema svrhe uzimati tako kasno, to je isto shto i utrogestan koji se daje samo do 13. nedelje. Ja sad tek ulazim u 18. nedelju a zbog kontrakcija pre dve nedelje su mi dali Partusisten iako se on daje tek posle 20. nedelje pa mi je logichnije da su i tebi to dali, preporucujem ti da pitash josh nekog lekara i da mirujesh shto vishe… 🙂

andrea
    Član
    andrea

Kako se osecaju kontrakcije? U kom delu stomaka?Molim vas opisite mi…

Lilypie Expecting a baby Ticker

daca77bg
    Član
    daca77bg

Ja osecam kontrakcije, kao napon u stomaku i nagon za mokrenjem (kao da cu da se upiskim) i kada u tom momentu pipnem stomak on je tvrd, i nakon nekoliko sekundi ponovo bude mekan, sto znaci da je kontrakcija prosla.

daca77bg
    Član
    daca77bg

Bila sam kod ginekologa i ukljucio mi je Partusisten 4×1 tbl, ali sam jutros osetila jednu kontrakciju. Da li i ti povremeno osecas kontrakcije iako pijes lek?

tijanast
    Član
    tijanast

Ja sam osecala jako ziganje u donjem delu stomaka, uglavnom sa leve strane i to se na ultrazvuku videlo kao zadebljanje na zidu materice, doktor mi je rekao da taj lek moze da se uzima i 8 puta dnevno i da ga pijem na 3-4 sata chim osetim bol, ja sam ga pila 10-ak dana i posle dva, tri dana vishe nisam osecala taj bol i na poslednjem uz-u se nisu videle tako da sam prestala ali jako je bitno da lezish non-stop, na ledjima, sa ispruzenim nogama i da ustajesh bukvalno samo kada morash u wc 🙂 Nadam se da ce ti uskoro biti bolje i samo nemoj da se plashish, proci ce to… :cvecko:

tijanast
    Član
    tijanast

Daco ti si u Beogradu? Gde idesh kod lekara?

Florina
    Član
    Florina

Ja imam kontrakcije od cetvrtog meseca trudnoce,( nekada i po 2-3 vezane na po 10 min ? ) i radjenu amniocentezu-koja je dodatni rizik, i koristila sam samo CRINONE vaginalno.do kraja prosle nedelje. Vise nista ne koristim- usla sam u deveti mesec! Crinone je odlican ( to je progesteron ) jer nema negativnih uticaja ni na zenu, ni na plod ! Imala sam strah od ostalih sredstava protiv kontrakcija, ( procitavsi moguca nezeljena dejstva ).Za probadanja u donjem stomaku kazu da nisu opasna, veci problem je osecaj neprijatnosti ili tistenja. ( imam i jedno i drugo ) Naravno treba se konsultovati sa svojim ginekologom – za mene je Crinone bio resenje. Svaka trudnoca je za sebe. U prvoj nisam imala problema sa kontrakcijama. Zato su tu bili povracanje, gorusica i spavanje u sedecem polozaju…Ovaj put spavam odlicno u bilo kom polozaju. :spavam: :spavam: :spavam: ;]

daca77bg
    Član
    daca77bg

Ja idem u DZ Savski Venac kod dr Biljane Stojanovic. U principu sam zadovoljna sa njom, osim sto uvek ima veliku guzvu pa radi pod tenzijom.

z1010
    Član
    z1010

Kazete da vam je tvrd stomak kad imate kontrakcije a kad prodje onda je mekan.Kako mekan stomak pa meni je on uvek tvrd? 😳

mama_jeja
    Član
    mama_jeja

Meni su dali Dabroston 2×1 tbl pocela sam da ih pijem jutros znaci 1 tbl a u 12 sam nedelji. Nisam sigurna da li mi je to doktorka dala zbog kontrakcija ili neceg drugog (zalila sam se da me boli stomak i da osecam pritisak u donjem stomaku), mozda to i jesu kontakcije ali meni je ovo prva trudnoca pa ne znam a ona mi to bas i nije najbolje objasnila. Sta da radim?

mama malog Borisa

daca77bg – 9/3/2007 15:21 Ja sam u 22 nedelji trudnoce i prosle nedelje mi je propisan Dabroston 2×1 tbl. zbog po recima ginekologa blage kontrakcije materice. Uopste nisam sigurna u efikasnost ovog leka jer povremeno osecam kontrakcije i cesto mi je tvrd stomak. Da li ste u ovom periodu trudnoce imale Brekston Hiks kontrakcije i kakovo je vase iskustvo sa ovim lekom?

Ja sam u 20.nedelji i prestala sam da pijem Dabroston pre jedno 5 nedelja jer je dr rekla da nema vise efekata. Pije se samo u ranoj trudnoci, tj u prvom trimestru.

macaraca
    Član
    macaraca

naravno da nema efekta jer se dabroston pije do 4.og meseca zbog bolova u stomaku,niskog nivoa hormona u nalazi i da bi se ucvrstio plod, a za kontrakcije posle 20.nedelje ide Patrusistem ili Ginipral sa Verapamilom zbog kucanja srca ubrzanog…

duckiduca
    Član
    duckiduca

ej i ja sam pila dabroston isto kao i to se pije radi sprecavanja spontanog pobacaja grozno zvuci ali je tako. I ja sam se isto zalila kao i ti na donji stomak. A i procitaj uputstvo..Ja sam posle njega primala i progesteron inekcije. Nemoj da se brines to je jako dobar lek i prestacete stomak..videces.

ljikac
    Član
    ljikac

Ja pijem dabroston 2×1 vec vise od mesec dana. Doktorka mi je rekla da nikako ne moze da skodi, da nastavim, a da se sada, po novom, preporucuje i u petom mesecu. Od juce zbog kontrakcija pijem i Ginipral, ali kako mi ne smeta srcu, ne pijem Verapamil, mada sam i njega dobila, u kompletu.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 31 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.