Ova tema sadrži 112 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  IvanaSJ 5 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 113 ukupno)

deca razvedenih roditelja

• kalet
    Član
    kalet

Interesuje me da li ima nekog ko je dete iz jednog propalog braka ili je i sam to doziveo? Kako se osecate? Sta mislite o tome?

Mirche
    Član
    Mirche

Ja nisam taj slucaj. Ali znam decu razvedenih roditelja koja su srecnija i normalnija od dece nerazvedenih (a onih kojima bi bolje bilo da su se razveli) roditelja…Ali u svakom slucaju mislim da je to dosta tesko za dete, da treba vremena da se navikne na drugaciji zivot..
    A i „bolje srecno razvedena nego nesrecno udata“…mislim da tu ima logike

kalet
    Član
    kalet

Ma,da. Moje dete ima i tatu i mamu pored sebe, ali ja nisam imala. S tim da sam puno srecnija bila pored jednog normalnog roditelja, nego pored dve budale.

petra
    Član
    petra

da,zaista bolje je biti pored jednog roditelja,nego imati dva i slusati ih kako se svadjaju,reze jedno na drugo itd….,ja sam imala oba roditelja ali bolje bi mi bilo da sam bila samo sa mamom jer je ona i onako mi bila sve i tata i mama ,brat sestra drugarica,tata je tu bio samo da zanoveta gudja ,svadja se itd……

kalet
    Član
    kalet

Iz tog razloga, ja nikada mojoj mami necu da zamerim sto se odlucila na taj korak i znam da me je odgajala kako je najbolje mogla. Zao mi je sto ti p[etra imas takvo iskustvo, ali tako je kako je. Sada imamo svoje porodice i trudicemo se da do toga ne dodje. 😉

petra
    Član
    petra

upravo tako 😀

Manana
    Član
    Manana

Potpuno se slazem sa vama.I ja sam dete razvedenih roditelja i pocela sam ljudski da zivim kad su se moji razveli…zato uvek kazem-ako ne ide bolje se razvodite ljudi,jer su jedine zrtve (istinske) loseg braka DECA 🙁

uznemiren
    Član
    uznemiren

Ja sam dete koje je imalo oba roditelja, i ziveo sam u kuci punoj radosti i smeha i to sa malo para . Na zalost ,nemam ih vise i to vec 20 odnosno 30 godina.Da znate da mi nedostaju i danas .Eto,bili su dobri , ali sam ih imao kratko .

kalet
    Član
    kalet

Bas mi je zao sto to cujem, sta da se radi. Uspomene zato i sluze, da nam drage osobe zive u nama. Ja imam mamu i ocuha, koji je bolji nego vecina oceva, a oca maltene nisam ni upoznala.

Manana
    Član
    Manana

Eh Kalet,kao i ja!Zapravo oca sam upoznala ali bolje da nisam 😥 Ocuh mi je bio bolji u svemu,ali nazalost vise nije sa nama… 😥 Toliko mi nedostaje da se pitam da li je moguce da se ocuh toliko voli? 🙄 Bas mi je zao sto nije upoznao moju bebu…

kalet
    Član
    kalet

Zao mi je sto je tako. Neki ljudi se jednostavno rode sa osecajem za decu, a neki i kada ga dobiju nikada ne steknu taj osecaj. Otac nije onaj koji te je napravio, vec onaj koji te voli, brine o tebi, raduje se tvojim uspesima i place sa tvojim neuspesima, ONAJ KOJI TI SECE HLEB.

petra
    Član
    petra

potpuno se slazem sa kalet

Manana
    Član
    Manana

E bas tako!zato se treba oko dece truditi i davati im ljubavi bezuslovno i bezrezervno jer to su nasi mali andjeli! :-* :HAG: :HAG:

kalet
    Član
    kalet

mislim da roditelje ne smemo kriviti sto nisu ostali zajedno, ali moramo kriviti onog koji je zaboravio da to bude. Ne zelim da pomisljam da se to i nama moze dogoditi, ali deca ne smeju i netrebaju da ispastaju. Oni su dosli na ovaj svet zato sto smo mi to zeleli i nisu nas birali. Zato moramo da ih volimo i mazimo i pazimo. :HAG:

markova mama

I ja mislim da deca pate sa roditeljima kojima nije dobro zajedno. Moji su se vecito svadjali oko neceg zato sto su potpuno razlicite naravi a pri tom netolerantni i ja sam ih pitala sto se ne razvedu, a mama je rekla;'“Sta ti je, pa sta bi rekli ljudi?“ i „Necemo zbog vas, dece“. Ja bih se sa druge strane odmah razvela, ipak je zivot suvise kratak za bavljenje pogresnim stvarima.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 113 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.