Ova tema sadrži 112 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  IvanaSJ 5 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 113 ukupno)

deca razvedenih roditelja

• Audrey
    Član
    Audrey

I ja sam dete razvedenih roditelja. Moji su se zvanicno razveli pre dve godine, a otac je otisao od kuce pre sest godina. Ja sam imala 19, a moja sestra 14 kad je krenuo pakao u kuci, jer moja majka nije htela da oprosti jos jednu ocevu prevaru. Kod nas je bio problem sto je majka dete razvedenih roditelja i po svaku cenu je htela da njena deca imaju oba roditelja, pa je sve njegove prevare vesto krila, tako da je nama dvema bio totalni sok kad smo saznale da on nju vara… Bogu hvala, majka se posle dobrih 2 godine depresije izvukla i sad je ok. A otac??.. Pa bice vam dovoljno ako vam kazem da nije hteo da dodje na moje vencanje, ako je tu moja majka… Ne mogu da kazem da ga ne volim, jer sam 19 godina zivela u uverenju da je moj otac moralan covek i stalno sam se trudila da njega ne razocaram, ali me je povredio do kostiju.

мирка

Моји су се развели када сам ималаоко 3 године. Тог заједничког живота се и не сећам, па ми је некако нормално то што ми родитељи нису заједно. Они након развода нису уопште комуницирали нити хтели да чују једно за друго, али сам ја била поштеђена свих детаља и ружних ствари. Верујте, да ни данас не знам тачно шта је разлог, отприлике нагађам, али ми није ни битно. Одувек сам сматрала да је то њихова ствар и тако је и остало.

Није се дешавало да ми мама не да да идем код тате или да једно од њих двоје нешто ружно прича преда мном о оном другом и на томе сам им захвална.

Никада не бих дозволила да живим у лошем браку, јер мислим да тиме нико ништа не добија, а најмање деца. Све они осете пре или касније…

madrag
    Član
    madrag

JAO DAĆE DRAGI BOG da se ni moje dete u budućnosti ne opterećuje našim problemima.

On ima skoro tri godine…i već je počeo da priča o tome…i ja sam morala da počnem da mu objašnjavam…

Nažalost moj se bivši ponaša neodgovorno pa mi se dešava kad dolazi po njega pa zakasni da mi mali plače, viče kako hoće da ide, pa da ga zovem da vidim gde je …

skoro se desilo da je video i svađu između nas…(to je to što nikako ne smemo dopuštati-yato sam se i razvela)….nekoliko dana kasnije sin mi je očitavao lekciju rečima: "To nije lepo što vičeš na tatu i nije lepo što se svađate…."
    samo sam spustila pogled i rekla: "U pravu si sine, nije lepo, izvini!"

plus voli da spominje (kao da me pita) kad otvori knjigu i kaže: "ovde piše: Strahinja, mama i tata…to piše!"

ja kažem:" da "

madrag
    Član
    madrag

Volim da verujem da je mali pa nema šta da mu nedostaje (otac ni ranije nije sa njim provodio vreme)

A komentare koji su me ranije pogađali kako će moje dete tek da pati…mogu da zadrže za sebe.
    Ja čoveka nisam mogla da dozovem pameti i brak se raspao. I bolje je tako. ❗ ❗ ❗

a svi znamo za brdo primera dece iz „normalnih“ ❗ porodica koji su propali u životu. I znam i sama nemali broj primera dece čiji su roditelji razvedeni i neki od njih su čak zdraviji…bolje komuniciraju, nemaju predrasuda, bolje se suočavaju sa nestabilnostima…

neću uopšte da se opterećujem. biće naši klinci super 🙂 🙂 🙂

danna
    Član
    danna

Cao drage mame,
    nova sam na forumu.I ja sam od skora samohrana majka i znam kako je to tesko.Moja malecka ima 5 godina,uskoro ce 6,i najteze mi je gledati nju kako prihvata novonastalu situaciju.Zivimo kod mog oca,koji mi je velika podrska.U braku, koji je vrlo rano poceo da biva nestabilan,dugo nisam shvatala da sam bila izlozena manipulaciji od strane muza.Ali sada primecujem da je dete primilo taj oblik ponasanja!Nisam od onih koji tako funkcionisu u braku,jer mislim da je to besmisleno,pa valjda zato nisam ni primecivala,a i volela sam svog muza.
    U svakom slucaju,nema mesta depresiji i tuzi!Zivot ide dalje.Jeste tesko,ali ja sam srecna sto imam moje andjelce pored sebe.Sa njenim ocem trudim se da ostanem u dobrim odnosima ali on to nece,trpim svakva vredjanja i kritike,ali ga svaki put zovem kad ona zeli da ga vidi,ne branim joj da ide kod njega bez obzira na sve.Svaka takva prica je ruzna sta da Vam dalje pricam.Ne mrzim ga,ona bi to osetila.Trudim se da meni bude dobro,ali stvarnoo dobro,jer dugo nije bilo i plasilla mme osoba u koju sam se prretvarala u tom braku,jer je samo tako i mojoj cerki dobro.Mislim da je to jedini recept da dete izraste u normalnu i zdravu osobu,a toga nema uvek ni u kompletnim porodicama.
    Samo glavu gore,zivot je ipak lep,a mi budimo puni ljubavi.
    Pozdrav!

mayya
    Član
    mayya

Svaka cast Danna.
    Ti si pravi primer kakva majka i zena treba da budu.
    Puno srece ti zelim.

Bojana I Anja

mayya – 20/12/2008 16:16

Svaka cast Danna.
    Ti si pravi primer kakva majka i zena treba da budu.
    Puno srece ti zelim.

Mogu samo da potpisem Mayyu.
    I ja ti puno srece zelim!

shenon
    Član
    shenon

I ja sam dete razvedenih roditelja. Razveli su se kad sam imala 4 godine. Otac me u pocetku vidjao al odjednom je samo odustao tako da sam ga ponovo videla tek nakon 20 godina i to na moje insistiranje. Ako vam je za utehu (samohranim majkama) nikad mi nije nedostajao. Smatram da sam normalna osoba, a majci hvala sto ga nikad nije ogovarala. Njega sam videla ponovo sa 27 godina, covek se rasplakao , sad zove stalno, ja ga ne mrzim ali mi jako smeta kad se vidimo, kad pocne da govori da je moja mama kriva za sve. Sada zivim sa covekom i njegovo dvoje dece iz prvog braka. Oni vidjaju majku i vole je ali su ipak vezaniji za njega. Oni rastu mozda u normalnu decu zato sto su im majka i otac ostali u dobrim odnosima, ali eto ja za oca nisam znala i nije mi zao niti osecam da mi je ista nedostajalo. Glavu gore i ne brinite, a i citala sam negde da deca razvedenih roditelja imaju mnogo stabilnije brakove od dece koja kroz razvod roditelja nisu prosla.

madrag
    Član
    madrag

hvala ti shenon i ostalima koji svedoce da je ponekad bolje i za decu da se pronadju alternativna resenja.

Danna potpuno te razumem. i moj bivsi, uprkos mojim pokusajima da ostanemo u dobrim odnosima ne moze da ne kritikuje i preti.
    tako je pun prica kako ce nase dete tek da pati zbog naseg rastavljanja…pa kako sam ja rasturila dom…pa kako dete nikad ne moze biti kompletno…kao uvek ce mu nesto faliti…kako ce dete mene odbaciti kad tad i otici kod oca cim poodraste… 😕

ma samo kad pomislim kakav bi mi sin bio da odrasta uz njega i njegove (brat mu se cak odao kriminalu) :uzid: i sigurna sam da ce probati da mu ispiraju mozak kako sam ja kriva isto kao i sa shanon.

mislim da je najvaznije da se dete oseti SIGURNO I VOLJENO…a kao prave majke moramo da se potrudimo da im to stvorimo…i da znaju da IMAJU oba roditelja…a zasto ne zive u istoj kuci…kaz’ce im se samo.

danna
    Član
    danna

shenon – 23/12/2008 14:41

citala sam negde da deca razvedenih roditelja imaju mnogo stabilnije brakove od dece koja kroz razvod roditelja nisu prosla.

Hvala Vam svima na podrsci!Sretan Bozic ko ga slavi danas!
    :-*

Leptir
    Član
    Leptir

Meni bliska osoba posle godinu dana braka se razisla sa muzem i njoj je ostalo dete od 6 meseci. Otisla je kod svojih roditelja u drugu drzavu,nasla posao u skroz trecem gradu i ostavila dete kod svojim roditelja 😕 E to je meni najtuznije,oca vidi jednom u pola godine,mamu vikendom… 😥 😥 strasno mi je to,sad tek kad sam dobila svoje vidim koliko je to uzas ali…svako svoj zivot vodi.
    I naravno svaka cast mamama koje same zive i opstaju sa detetom/decom :love:

Lavita
    Član
    Lavita

citala sam sve i ne mogu da se smirim koliko sam tuzna
    vidim da svi kazete da je bolje razvesti se nego trpeti mamu i tatu kada se svadjaju ili tuku ili vicu

ja sam dete ciji roditleji su bili divni divni divni
    nikada se nisu posvadjali pred nama, moj otac za 35 godina nije udario moju majku, nije je opsovao, ma nista
    stvarno im se divim i ja i moje dve sestre imamo slicne muzeve

ja i mm se ponekada posvadjamo i ja znam da urlam ponekada bez razloga i onda i on pocne da prica sa povisenim tonom jer ne zna da vice
    ali to nikada nije bilo pred vanjom i jovanom
    ali posle ovih prica kunem se da se vise nikada necu posvadjati sa mm (za svaku svadju je potrebno dvoje ali za ove nase samo ja haha)
    nikada necu povisiti ton
    bas mi je zao
    ali glave gore i sve ce biti ok

znam samo da kada bi se ja razvela, ne daj boze
    mm i ja bi imali zajednicko starateljstvo nad nasim cerkama
    nedelju dana kod njega pa kod mene ili bi se dogovarali
    ali nebi dozvolila da on decu vidja samo za vikende i raspuste a ja radnim danima i kada se ide u skolu
    onda bi on sa njima uzivao i provodio super vreme a ja bi bila dosadna mama koja govori da mora da se seku nokti, pere kosa, ceslja, uci, ide u skolu itd
    to nebi sebi dozvolila
    jer imaju moje prijateljice iskustva sa tim
    sve daju za dete i samohrane su majke, primaju bedne alimentacije a deca ih ucenjuju ja hocu kod tate, meni je bolje kod tate, tata me vodi ovde i onde ti si non stop nervozna teras me da radim i ucim a on ne i tako dalje
    kako malo dete da shvati da je to za njegovo dobro

ali sada kada sam sve ovo procitala potpisujem da se nikada necu razvesti svojom krivicom jer bi volela da moje cerke rastu i uz mene i uz njihovog dobrog oca

kika
    Član
    kika

HMMMMMMMMM…..PRVI PUT SAM NA OVOJ TEMI…………
    MISLIM, DA NE MORA NEKO BITI NON-STOP FIZICKI PRISUTAN DA BI NAM PRUZAO OSECAJ LJUBAVI ODANOSTI VERNOSTI….PA TAKO NI TAJ DRUGI RODITELJ…..VERUJEM DA JE NAJVAZNIJE KAD JE KO OD RODITELJA UZ DETE, DA TO VREME POSVECUJE DETETU KVALITETNO, DA GA VOLI, DA GA PODSTICE DA SE RADUJE ZIVOTU I KAD IMA PROBLEMA, DA GA JACA DA I SAMO ODLUCUJE I RESAVA SVOJE DILEME….

POMISLILA SAM U TRENUTKU, DA SMO I MI KAO DECA ( I KADA SMO MATORI) POTREBNI SVOJIM RODITELJIMA, ALI NAS NPR ZIVOT ( POSEBNO NAS ZENE ) , ODVEDE KILOMETRIMA DALEKO………I NIKO NAS NE OSUDJUJE ZBOG TOGA, ALI UVEK IMA NACINA DA PRUZIMO LJUBAV ODANOST PODRSKU……

TAKO I RODITELJI TREBA PAMETNO DA NASTAVE SVOJU RODITELJSKU VEZU SA DECOM, I DA DECICA IMAJU OSECAJ DA SU NAJVOLJENIJA NA SVETU , I DA IH PODRZAVAMO ……….

MA ZA SVE POSTOJI RESENJE , AKO IMAMO PAMET I ELIMINISEMO SUJETU.

Maja_81
    Član
    Maja_81

Ja sam dete razvedenih roditelja. Imala sam divno detinjstvo, nista mi nije nedostajalo, majka mi je pruzala sve sto mi je bilo potrebno. Oca sam upoznala kad sam imala 9 godina. Do tad smo se culi maximum 2 puta telefonom. Posle toga ga nisam ni videla ni cula dok se nisam porodila sa Verom. Moja majka je uspela da ga nadje putem interneta i javila mu da sam se porodila. Od tad me stalno zove, salje poruke itd. Imam i polubrata za koga se moj otac nije setio da mi kaze da postoji, samo je 3 godine mladji od mene. I sa njim sam u kontaktu i trebalo bi da se vidimo prvi put u avgustu kad krenemo za Srbiju, oni zive u Bosni. Meni je zivot bez oca bio ok ne zalim se, samo me sad nervira to sto stalno insistira da budemo u kontaktu, kad nismo bili 27 godina, zasto bas sad?

Biterlemon

Ja sam dete razvedenih roditlja, otac kao otac nije bio los samo mao vise tvrdoglav da poslusa tudje savete i kod nas je alkohol ucinio svoje…..
    Inace secam se dobro da je to onda kad su se oni razveli bio bauk, svi su se nesto cudili zgrazavali a nas vec videli kao decu ulicare, medjutim ispostavilo se da smo od sve dece koja su rasla u „Divnim“ brakovima mi bili najbolji u celoj zgradi! Svi ostali „divni“ su kasnije imali jos gore bracne krize, a po neki i gotovo razvode…. A tako su se doticne gospodje iscudjivale!
    Bilo je u pocetku pokazivanja prstom oni su u razvedenoj porodici ali su kasnije svi videli da to moze svakom da se desi….
    HILJADU PUTA SAM ZA RAZVOD AKO BRAK NE FUNKCIONISE I AKO DECA TREBAJU DA GLEDAJU SVE I SVASTA….
    Iskreno onaj mir koji smo imali nece zameniti nista na ovom svetu, A MOJA MAJKA JE ZA MENE I MOG BRATA NAJSVETLIJA ZVEZDA NA NEBU, ONA JE ZENA SA VELIKIM Z
    Nismo imali nikad nesto mnogo bilo je momenata kad nismo znali sta cemo jer smo totalno bez para ali eto preziveli smo i zahvalna sam joj na miru koji nam je pruzila!!!
    Nije nam nikad branila da ga vidimo i mi smo u jednom momentu bili pokolebani i posumnjali da je mozda kod njega bolje, jer sva deca u pubertetu su materjalno zavisna ali smo ubrzo videli sta njena zrtva znaci i u zivotu ne dam da iko nesto lose kaze za moju porodicu!!! Oni su za mene svetinja.

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 113 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.