Ova tema sadrži 112 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  IvanaSJ 5 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 106 članaka - 106 do 113 (od 113 ukupno)

deca razvedenih roditelja

• Goran82
    Član
    Goran82

Procitao sam sve ja imam veoma tuzna prica, moja bivsa devojka i kratko zena smo se razveli. Ja ni sam hteo da se to dogodi i molio sam je da to neradi ali ona ipak je uradila. Porodila se kod njene roditelje nije htela da me prizna za otac naseg deteta i sta li sve nije radila. Kako i da je nase dete vise ima vise od godinu dana, ali ja do dan danasan neznam kako da se ponasam ka njemu. Iskreno i neosecam neka blizos ka njemu najverojatnije sto ga retko gledam, bilo mu je rodjendan ni sam mu cestitao jedino radi to sto kada se porodila mesecima sam zvonio ali ona nije odgovarala pa nisam hteo ponovo da radim isto. A i da sam se javio zano sam sta bi izaslo od toga. Previse sam hteo da ostanem u braku i bio sam u tesku krizu na pocetku. Sada je drugacije imam devojku koju sam upoznao odma nakon naseg rastanka posto pre to znao sam da je to vise krajno posto nakon sto je ona ostala u drugom stanje odma posle 2 meseca trudnoce ona je pocela da se ponasa i da daje znakove da ona hoce da odgaja nase dete kod njene roditelje. Dakle moje sadasnje stanje je da ja sam sa dovojku vise od godinu dana, dete retko vidjam a i kad ga vidim kad pocne ona sa iste price kako sam ja jedan obican bioloski otac i da njena cilj je da ne upozna mene. Imam utisak da je njena cilj da prestavi sebe kao pozrtvovan riditelj koi je nesretno ostao sam a ona je smislila uradila i daje to radi samo zbog njene ubedjenje. Moja bivsa uopste nije bila dobar covek a nije ni danas. Puna je zlobe sve je radila kako ispred sebe da prestavi sebe kao je
    dobar covek kakav nikada nije ni bila, i kako naravno ja da sam kriv za sve njene gluposte koje je uradila a i dalje ce da radi.
    Zato pitam vas deca ostavjenih roditelja. Sta mislite da treba da uradi ili da radi vas otac koi ne zivi svama. Sta vam je nedostajalo. I dali moze da budes otac deteta koje nisi ga ni video na porodjaj jer ona nije me pozvala i ujedno da budes dobar otac na deca koje imas u drugom braku iako da zasad ih nemam.

T3
    Član
    T3

ta deca nisu nimalo drugacija od drugih..ako dobiju i pronadju ljubav i paznju koja im je manjkala sa jedne roditeljske strane bilo u pravim proijateljima,okolini,ili u drugom roditelju izrastaju u zdrave,prave i mnogo jace ljude nego sto i mozete zamisliti..i sve sto nisu imali godinama sa i kroz svoju porodicu nadoknade ,a svojoj deci pruze mnogo vise nego sto su oni imali…

znam to po sebi i govorim iz licnog iskustva..ja sam odrasla samo sa majkom ,bez oca sam zivela od svoje seste godine,i iako mi je u nekim situacijama falio,pronasla sam i njega i to sve sto mi je uskratio svojim ne(prisustvom) kroz neke druge stvari i ljude ..sama sam sebi da tako kazem nasla izvor ili ti fontanu zelja,zanimala se drugim stvarima,radila ono sto volim, i ispunila prazninu koja je doduse zauvek ostala u meni..ali rupa je mnogo manja no nekad…

danas sve sto nisam imala kao dete imam i prozivljam sa i kroz svoju decu..trudim se da im budem na prvom mestu drug,pa tek onda roditelj…ljubavi,paznje,smeha a najvise prisustva s moje strane i svega ostalog sto je jednom detetu ili ti bicu potrebno i dovoljno da bude srecno kod nas ne manjka…trudim se da budem uvek tu za njih ako nista drugo nemogu,a i to slozicete se ponekad bas znaci…

mcnie7
    Član
    mcnie7

A ja sam odrasta preko Centra bez oba roditelja i srodnika
    .Pa sta mi fali sada cuvam svoje dete i nikad ga ne bih ostavio

mcnie7
    Član
    mcnie7

A ja sam odrastao preko Centra bez oba roditelja i srodnika
    .Pa sta mi fali sada cuvam svoje dete i nikad ga ne bih ostavio iako ga supruga napustila a i mene.
    Detetu ne fali nista nikad nisam razumeo takve ljude niti cu moci ikada

Goran82
    Član
    Goran82

Goran82 – 6/5/2010 13:36

Procitao sam sve ja imam veoma tuzna prica, moja bivsa devojka i kratko zena smo se razveli. Ja ni sam hteo da se to dogodi i molio sam je da to neradi ali ona ipak je uradila. Porodila se kod njene roditelje nije htela da me prizna za otac naseg deteta i sta li sve nije radila. Kako i da je nase dete vise ima vise od godinu dana, ali ja do dan danasan neznam kako da se ponasam ka njemu. Iskreno i neosecam neka blizos ka njemu najverojatnije sto ga retko gledam, bilo mu je rodjendan ni sam mu cestitao jedino radi to sto kada se porodila mesecima sam zvonio ali ona nije odgovarala pa nisam hteo ponovo da radim isto. A i da sam se javio zano sam sta bi izaslo od toga. Previse sam hteo da ostanem u braku i bio sam u tesku krizu na pocetku. Sada je drugacije imam devojku koju sam upoznao odma nakon naseg rastanka posto pre to znao sam da je to vise krajno posto nakon sto je ona ostala u drugom stanje odma posle 2 meseca trudnoce ona je pocela da se ponasa i da daje znakove da ona hoce da odgaja nase dete kod njene roditelje. Dakle moje sadasnje stanje je da ja sam sa dovojku vise od godinu dana, dete retko vidjam a i kad ga vidim kad pocne ona sa iste price kako sam ja jedan obican bioloski otac i da njena cilj je da ne upozna mene. Imam utisak da je njena cilj da prestavi sebe kao pozrtvovan riditelj koi je nesretno ostao sam a ona je smislila uradila i daje to radi samo zbog njene ubedjenje. Moja bivsa uopste nije bila dobar covek a nije ni danas. Puna je zlobe sve je radila kako ispred sebe da prestavi sebe kao je
    dobar covek kakav nikada nije ni bila, i kako naravno ja da sam kriv za sve njene gluposte koje je uradila a i dalje ce da radi.
    Zato pitam vas deca ostavjenih roditelja. Sta mislite da treba da uradi ili da radi vas otac koi ne zivi svama. Sta vam je nedostajalo. I dali moze da budes otac deteta koje nisi ga ni video na porodjaj jer ona nije me pozvala i ujedno da budes dobar otac na deca koje imas u drugom braku iako da zasad ih nemam.

Neznam zasto niko ne odgovara od deca razvedenih roditelja, najverojanije sto majka toliko im je isprala pamet da oni i neshataju da ima oceve koje ih vele mozda i vise od njene majke ali da je zakon i priroda takva da oni ostaju sa majku. A da to sto se ne grize nije da nije ih briga nego sto niko nije na zakacalku da visi i kad njihove majke nekad pomisle da im je potreban otac njihovog deteta da oni odma budu tu. Zivot tece moguce je da formiraju svoju porodicu koju hocu i vise od ostale da je sacuvaju.

srecna mama

Pozdrav svima, Ja sam dete razvedeni roditelja.Moji roditelji su se razveli kada sam bila jako mala, mozda nekih dve, tri godine…To su bile godine kada ja naravno nisam znala sta znaci "razvedeni roditelji", odnosno zivot bez jednog od njih.Medjutim, kasnije sam to itekkao osetila jer sam bila veca i svaki raspust sam provodila kod tate, najtezi su mi bili odlasci od tate ili razdavajanje od majke da bih ostala kod tate.Uzasno stresni trenuci za jedno dete.To 2raztrzanje" izmedju rodietlja, pa se onda secam kada bih se vrtaila kod mame, uzasno bi mi nedostajao tata, secam se da me je mama vodila na moje omiljene cevape da bi me orazpolozila,jos se secam te praznine, to je neopisivo…Kansije sam vec bila devojka i imala sma neke druge obaveze, rat je poceo u Bosni ikada sam imala 11 godina i ja sam dosla da zivim kod tate.Onda mi je nedostajala majka jedno vreme, ali sam naucila da zivim sa tim…Iskreno, razvod je nesto sto ne bih pozelela ni najvecem neprijatelju,jeste da ne podrzavam price, ostati sa ocem zbog deteta, ali smatram i da treba puno tolerancije za opstanak jednog braka.Brak je onakav kakvim ga mi sami napravimo…Svakom detetu su potrebna oba roditelja, ukoliko se razvod desi,treba ga uciniti najbezbolnijim za dete, malo dete ne oseca, ali veliko da, itekako, svim roditeljima koji se razvedu onda kada njihovo dete ima 1,2,3 godina bih savetovala da sa decom pricaju i uvode ih u novonastalu situaciju postepeno…Verujte mi kasnije ce njihove male glave doziveti shok, shok koji ce svakako nastupiti neminovno, ali pomozite im da ga prebrode sto bezbolnije….Eto, ovo je neki moj doprinos ovoj temi, odnosno moje iskustvo, moje vidjenje stvari,razumem da je i razvod za ljude, ali u svoj toj prici mnogi roditelji zaboravljaju na one koji najvise pate.Njavise ispastaju deca, i kada mislite da nije tako, jeste. Puno srece svima i sve najbolje.

BeBeBe
    Član
    BeBeBe

Ja sam tetka deteta ciji se roditelji razvode. A nasa deca su se jako lepo druzila do sada. Sada se ne vidjamo. Svako je zauzeo neciju stranu. Vise niko nije objektivan. A meni je zao dece. Zelela bih da se i dalje druze i vidjaju. Kako to da izvedem? Porodicni susreti su jako mucni. Mozda ce vremenom postati bolje, ali sada…Sta bi ste vi uradili?

IvanaSJ
    Član
    IvanaSJ

Zdravo svima! Ja sam takodje dete razvedenih roditelja. Roditelji su mi se razveli kada sam imala 9 godina i ostala sam sa majkom. Moja majka je dozvoljavala mom ocu da me vidja medjutim on je skroz bio nezainteresovan za to,posle 2 godine se ozenio i dobio dete,naravno musko,kako je i zeleo,jer po njemu zensko dete nije dete. Nasi odnosi su zahladneli,jer on uopste nije imao zelju samnom da provodi vreme. Majka mi je i dan danas i otac i majka,ma apsolutno sve! Moja najveca podrska u zivotu i oslonac. Sada vec imam 21 godinu i sa tatom se cujem jednom u mesec dana. Ali jednostavno vremenom sam se navikla na to da se on nikada nece ni promeniti!
    SVAKO TREBA DA SE BORI ZA SVOJE DETE I DA MU POSVECUJE MAKSIMALNU PAZNJU!
    Ja bih sve dala,da je moj otac znao mene da izvede u setnju,da me pozove na sladoled,da me pita kako sam…ali sta da se radi,ZIVOT IDE DALJE!

Gledanje 106 članaka - 106 do 113 (od 113 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.