Gledanje 721 članaka - 721 do 731 (od 731 ukupno)

Kućne Majstorije

• malisha75
    Član
    malisha75

Gledam sad slike koje sam postavila pre godinu dana, i ne mogu da verujem koliko smo do sada već zatrpali dečiju sobicu. Iako smo „samo“ dodali krevet na sprat, soba mi ipak deluje nekako „zagušeno“. Moram hitno da napravim neki „spaceclearing“ i reorganizujem ono što ostane.

Kako vi organizujete dečije igračke i ostale potrepštine? Koliko često pravite „čistku“? Učestvuju li u tome i deca, ili pobacate dok ne gledaju?

MilicaCale

jednom mesecno. Kad drustvo sve isipa i ja u svakom slucaju moram da sortiram a dobre sam volje… i to bez pomagaca :/)

malisha75
    Član
    malisha75

Milice, mislim da se nismo razumeli. Ja sam mislila na ono pregledanje igračaka – da li im fali neki deo, da li je nešto polomljeno, nezanimljivo, pa sortiranje u tom smislu – šta se baca, šta se i kome poklanja, šta se sklanja pa ponovo vraća za neko vreme i tome slično.

Interesuje me i kako pregovarate oko izbora i kupovine nove igračke. Nama se do sada još nije desilo da baš jako promašimo i kupimo neku glupost koju ni ne pogledaju, ali deca rastu i biće sve više izazova, pa razmišljam kako da se pripremim. Meni je sada glavni kriterijum za kupovinu nove igračke veličina, tj, razmišljam da li ću igračku imati gde da smestim. Da li uslovljavate decu pred kupovinu igračke, da recimo moraju neku staru da bace ili poklone?

Dorothy
    Član
    Dorothy

Ja pregledam igracke perodicno, nema nekog utvrdjenog ritma, jer nekad se gomilaju vise nekad manje, nekad jednostavno ne stizem i to je to. Upravo sam to odradila pre par dana, ali bas generalno, jer smo kupili novu policu za igracke a jos se blize praznici i bicemo zatrpani.
    Odvojili smo gomilu bebecih preraslih igracaka, sad gledam kome da ih poklonim. Kupovinu igracaka ne uslovljavam nicim, ali ni ne kupujem im bas cesto igracke, uglavnom za neke prigode. I ja pazim na velicinu zbog prilicno skromnog prostora kojim raspolazemo.

MilicaCale

malisha, razumele smo se, ja sortiram i odbacujem stradale… tako nikad nemam preveliki posao 😉

malisha75
    Član
    malisha75

Ispostavilo se da ni moj posao nije bio naporan. Pretresla sam dečiju sobu sama, da bude brže. I zaključila da osim par autića kojima nedostaju gume, i nekoliko popunjenih bojanki, nemam ništa drugo za bacanje. Sa svim ostalim igračkama se vrlo rado igraju. Tematski sam ih malo drugačije organizovala nego do sada, a bebeće plišane i druge igračke sam stavila u vakum kesu, dok ne smislim kome ću ih proslediti.

tratinchica

Ćao svima. Vidim da ima baš lepih ideja ovde. Moji su klinci već malo veći,nisu više bebe,pa sad sređujemo sobu za školarca budućeg(krečenje i nameštaj nas čekaju čim bude proleće).Takođe tražili smo odgovarajuću rasvetu za njihovu sobu i pošto smo hteli avione kao lustere a nismo mogli da nađemo ništa povoljno i kvalitetno,mm je napravio sam jedan (on je inače električar ali zna svašta).Nekim ljudima su se dopali naši avioni pa je mm počeo sad da ih pravi i po narudžbini.Evo da vam pokažem kako izgledaju:

Izvinite zbog velikih slika,probaću da smanjim ostale

tratinchica

ovaj nije završen još,inače je replika nekog našeg aviona iz drugog svetskog rata
    ovaj smo poklonili

MilicaCale

tratincice, svaka cast za muza. Bas smo trazili normalan luster za momacku sobu i istina je da ne postoji nista normalno sto ce da daje dovoljno svetlosti… a vasi su sa klasicnim sijalicama, sto je bas dobro.

bebabrend
    Član

lili.1972
    Član
    lili.1972

Klasični luster, klasične sijalice (dok ih ima), a pre svega sto uz prozor ili da svetlost pada sa leve strane. Zlatni standard, još neopovrgnut.

Gledanje 721 članaka - 721 do 731 (od 731 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.