Ova tema sadrži 146 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MladenSanjaPetar 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 147 ukupno)

Decji dodatak

• andela
    Član
    andela

emina ja sam trostruka mama i evo ti odgovora iz prve ruke deciji dodatak je od prvog do treceg deteta isti 154 evra a posle za cetvrto je veci ali neznam koliko to se prima sve dokle se dete skoluje znaci moze i do 25 godine ako studira.a ovo drugo ti je roditeljski dodatak za majke koje cuvaju decu i iznosi 300evra do druge godine se prima ali pod uslovom da imas boravak ovde .u kom si mestu ja sam u düsseldorfu jesmo li mozda blizu ili :caos: :caos:

maxmara
    Član
    maxmara

Potvrdjujem ti sto je rekla andela.

:caos:

Standzi
    Član
    Standzi

takodje potvrdjujem!
    znaci dobijas po detetu 154 eura do njegove 18 te godine,
    i plus 300 prve dve godine to dobijas ti kao majka sto si kuci i cuvas dete,
    e sad ja sam cula da je novo, da tih 300 eura dobijas samo godinu dana,
    mislim da je to od poceta 2007 tako,ali nisam sigurna,
    to sam samo nacula.

maxmara
    Član
    maxmara

Ja sam cula isto za mame koje su radile da dobijau isto pre porodjaja i posle dosta novca,
    a i da ima i neki treci dodatak pored ona dva al ne znam kako se zove jbg,kad sam samo dve godine ovde.

Raspitaj se za sve dobro,stalno se menjaju zakoni.

Emina
    Član
    Emina

Hvala na odgovorima drage moje,pa nije lose jel da?Ipak taj novac dobro dodje za nasu djecicu….do sad me to nije bas zanimalo ali kako trudnoca odmice zainteresovalo me.Raspitat cu se i ja jos pa vam javljam…..Pusa za Deutschland mame……

Daca86
    Član
    Daca86

Caos svima.
    zanima me da li i kako mogu ostvariti deciji dodatak za samohrane roditelje.
    zivim sa deckom kod njegovih roditelja…necemo se vencati. njegovi roditelji su penzioneri,a njihova penzija jedva pokriva lekove koji su im potrebni. u toj kuci zivi i njegov brat sa zenom i decom,oni imaju ogromne plate. u kuci je dogovor takav da svako daje odredjenu sumu novca,mi nemozemo da se pokrijemo.
    cula sam da mogu podneti papire ali da ce videti da zivim s njim i da samim time nisam samohrana majka. inace sam student

mama mija
    Član
    mama mija

Evo mog primera.Kad se Janko rodio,mi smo(nevencani) ziveli u stanu sa mojom majkom i bratom.Ja sam se studirala i bila prijavljena kao samohrani roditelj.E,kad se Mina rodila mi i dalje zivimo u istim uslovima,samo kao nevencani par,a ne kao samohrana majka.Sad je problem prijaviti se kao samohrani roditelj,zato sto traze potvrdu iz
    centra za socijani rad,koju oni daju tek kad sve provere.To je jako zeznuto.Kad predajemo zahtev(1 godisnje),i onda i sad,ne prijavljujemo moju majku i brata,vec samo nas cetvoro.Nikad nismo imali problema,inace dobijamo oko 3000 din. koje ja cuvam klincima za rodjendane.
    Nadam se da vas nisam mnogo udavila,ali valjda sam vam bar malo pomogla.

ruki
    Član
    ruki

mi primamo deciji dodatak 1602din. 🙁

mama malog Borisa

Taj deciji dodatak je stvarno smesan!!! Kako ih nije sramota.

Bambina.
    Član
    Bambina.

ruki – 3/3/2008 21:53

mi primamo deciji dodatak 1602din. 🙁

😯 😯 😯 😯 😯 😯

STRASNO!!!!

stancha
    Član
    stancha

Ehehej ruki,pa imas za citavo pakovanje pampersa :> :> :> 🙄 🙄 🙄 🙄

Brandza
    Član
    Brandza

ma tuga…za dva deteta je 3600 din. …mi realno gledano nemamo uslova ni da prismrdimo decijem dodatku (prosek je 5100 din. po clanu domacinstva)…shto bi reklo da za nas cetvoro je „dovoljna“ plata od 20000 din 😯 …ja sam prijavljena na 15000,a mm nije prijavljen uopste(iako vec 7 godina radi na istom radnom mestu,i plata mu je fina),tako da imam nameru da „ostetim“ drzavu za tih 3600 dinara 😈 (wow)…al` eto,bar za pelene

ruki
    Član
    ruki

da stancha , za jedno pakovanje pampersa
    a mozda ostane i za maramice 😆 😆 😆

Nikita
    Član
    Nikita

Strasno koliko je mizerna cifra, dala bi ja onim tamo sto sede i izglasavaju budzet prvo to primanje pa i taj deciji da ih vidim samo jedan mesec, puse tompuse, hoce natalitet a deciji oko 1800 dinara za jedno dete, pa za pelene koliko se ja secam treba vise :kadtedovatim: :galamdzija: :batinepoguzi:

Julija SG
    Član
    Julija SG

ruki – 12/3/2008 18:28

da stancha , za jedno pakovanje pampersa
    a mozda ostane i za maramice 😆 😆 😆

Ovo je i smijesno, a i tuzno istovremeno! Pa kako ih nije sramota?!
    I kakve veze ima koliko roditelji zaradjuju??? Valjda bi svi trebali da primaju djeciji dodatak. Nego oni kao pomazu, onima koji zaradjuju manje i velikodusno im dadnu 1600 dinara! 😯 Stvarno sramota, treba ih redom tamo :batina:

Kod nas je djeciji dodatak isti za sve. Znaci nebitno koliko ko zaradjuje i ima, prima za svako djete djeciji dodatak.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 147 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.