Ova tema sadrži 146 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MladenSanjaPetar 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 147 ukupno)

Decji dodatak

• Bambina.
    Član
    Bambina.

ihhhh Svajcarska je to, bre!!!

ovo kod nas je haos opsti :batina: :batina: :batina: :batina:

katarina
    Član
    katarina

kod nas je decji 150e za prvo i drugo a za trece 300e bez obzira ko koliku platu ima..
    stim sto je vrtic 110e a 50e joj stavljamo na racun od rodjenja do 18 godine…

Nikita
    Član
    Nikita

katarina – 14/3/2008 19:18 kod nas je decji 150e za prvo i drugo a za trece 300e bez obzira ko koliku platu ima.. stim sto je vrtic 110e a 50e joj stavljamo na racun od rodjenja do 18 godine…

Eto Katarina od decijeg joj mozes barem uplatiti vrtic i pritom ti ostane jos da joj uplatis na racun, a gledaj ovo 1800 dinara deciji, vrtic je oko 7.000 pa i vise, dokle vise ova nasa drzava misli ovako :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija:

katarina
    Član
    katarina

:batina: :batina: :batina: ovako niki :batina: :batina:
    standard nula a cene :buljavko: :buljavko: u srbiji je hrana,odeca,obuca,udzbenici,sve sto je potrebno za normalan zivot papreno al zato
    alkohol,cigarete,restorani,kafici,osiguranje i registracija vozila jeftina za razliku od Nemacke ama skroz naopako…
    ovde niko ne gladuje al se zato luksuz placa….
    cene kuca,stana ogromne,auto osiguranje katasrofa,alkohol,restoran, cigarete su 4e 17 u paklici a 24 su 5.30e pa ko voli nek izvoli al ima debelo da ga plati…

katarina
    Član
    katarina

i uvek se iznerviram kad primimo platu ili ja ili mm pola nam skinu na zdravstveno,penziono,socijalno,zivotno osuguranje da poludis Nemacka je druga u svetu posle VBritanije po visini taksa…

andela
    Član
    andela

Katarina moram da kazem da je ovde deciji 154evra za prva tri a za cetvrto 179 evra kao sto si i sama rekla s obzirom da je vrtic 100evra skoro da im nista i ne ostaje.A sto je najgore, ranije je bilo ako dete ne ide duze od dve nedelje to se nije placalo. Sad nema toga sad su im sklopili od 14. do 30.uskrsnji raspust i moramo ipak da placamo a deca kuci trose jos toliko kao jos jedan vrtic.Nije ni Nemacka ono sto je bila ranije.

katarina
    Član
    katarina

mozda se andela razlikuje mi smo u donjoj saksoniji pa je ovako kako sam i napisala…
    i mi placamo celu god vrtai cak i letnji raspust i ako ne ide mora se platiti…

Nikita
    Član
    Nikita

katarina – 14/3/2008 20:12 :batina: :batina: :batina: ovako niki :batina: :batina: standard nula a cene :buljavko: :buljavko: u srbiji je hrana,odeca,obuca,udzbenici,sve sto je potrebno za normalan zivot papreno al zato alkohol,cigarete,restorani,kafici,osiguranje i registracija vozila jeftina za razliku od Nemacke ama skroz naopako… ovde niko ne gladuje al se zato luksuz placa…. cene kuca,stana ogromne,auto osiguranje katasrofa,alkohol,restoran, cigarete su 4e 17 u paklici a 24 su 5.30e pa ko voli nek izvoli al ima debelo da ga plati…

Kati znam ja sve to bila sam u Svajcarsku, ali gledaj te cigarete ti placas 4 eura a prosek plate je oko 3.000 eura u Nemacku a mi placamo te iste cigarete 2 eura a prosek je oko 250 eura, cena goriva je ista, osiguranje ne placamo ali dzaba ja odem u drzavnu bolnicu a oni me posalju u privatnu klinuku gde iskesiram taj novac, pa mi nekako bude i bolje da pocnemo da placamo to osiguranje kao vi, cena goriva je ista, kafici mozda je ovde i skuplje, restorani isto ma veruj mi sve je isto osim te plate, eto sada skacu i cene stanova i tu vam se ubrzo priblizavamo 😆 😆 😆

katarina
    Član
    katarina

Niki prosecna plata je 1200e pa ti vidi ako moras 500kiriju da platis 200e grejanje,voda,struja,telefon,gde je auto i gorivo ajde 200e a tek hrana???
    Nije nemacka ko sto je nekad bila…vidim kako se ljudi muce i jedva sastavljaju kraj sa krajem…
    ja se hvala bogu ne ubrajam u ove prosecne inace bi se odavno vratila kuci..da nemas detetu da priustis ili sebi ubila bi se..

[email protected]

Ja kao samohrana majka nemam pravo na deciji jer mi je plata velika 27000 a i deca primaju penziju 10600 pa sam znatno iznad proseka tako mi rece sluzbenica koja me je odbila,ne znam da li i ona zivi sa tolikim primanjima pa to kaze iz iskustva?Jadna nam je ova drzava kad ni malo ne vode racuna o deci a ovamo samo kukaju kako nam preti bela kuga

mama malog Borisa

na teodor-in kommentar mogu samo da napisem STRASNO!!!! Stvarno nasa drzava nista ne pruza, samo otima.

Angel
    Član
    Angel

Ma ja vala za tu bedu i tugu necu ni da pokusavam. Sto kaze mm, dok sve te papire izvadis ode jedna ta isplata. JOs te cimaju kao mladog majmuna, kao budalu, a i postavljaju ti uslove, a sve pricaju kako hoce da se poveca natalitet. Treba to sve uza zid pa sve te papire sa sve fasciklom – u guzu! :batina: :batina: :batina: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :batinepoguzi: :galamdzija:

Samo_sam_u_prolazU

treba mi pomoc !!!!

elem …. zahtev za dechiji je podnet u Martu … reshenje je stiglo pochetkom Aprila …. i sad kad je pochela isplata u poshti kazhu JMBG je tu ali nema naloga za isplatu ?! (shta god to znachilo)…..
    ono shto mene zanima jeste da li neko zna za koji mesec se sad isplacuje dechiji i da li je neko imao slichno iskustvo …. a da … i koliko ste chekali na isplatu od dobijanja reshenja … jer ja planiram sutra da idem nekom poshteno da se &*^)&%^E$#()* mame :batina: :batina: prvo shto su me cimali da dolazim 3 puta u istom danu jer su falili neki papiri a sad i ovo …..

molim za shto brzhe odgovore … bilo bi dobro da se javi neko iz Novog Sada a da zna o chemu je rech … jer ne znam da li je isti princip i u ostalim opshtinama.

mama5
    Član
    mama5

Mи имамо петоро деце и примали смо дечији додатак целих годину дана.Сада просек плате прелази дозвољени за око 200 дин.по члану.Само мм ради.Ал шта да се ради,таква нам држава.Ал да се не жалим.Једном ми једна службеница на шалтеру рече: „Нико вас није терао да имате толико деце!!!“

El-el
    Član
    El-el

Moja Tasa dobija 427$. Zivimo u Kanadi. Nedavno smo se doselili, tako da imamo prosek plate iz Srbije. Neznam koliko ce dobijati sledece godine kada se bude racunao drugi prosek plate. Ovaj u Kanadi. Sada sam prezadovoljna sa ovom cifrom, na vreme dobija i svasta joj mozes kupiti za te pare ili ih stedeti za skolovanje.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 147 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.