Ova tema sadrži 1 odgovor, ima 4 glasa i poslednji put je ažurirana od strane  Hanan 8 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članka - 1 do 4 (od 4 ukupno)

Dete nece da hoda pomoc

• boskosrb
    Član
    boskosrb

Imam dete od 16 meseci i jos uvek ne hoda.Kome da se obratim posto sam nov na forumu

Hanan
    Član
    Hanan

Pozz i dobrodoslica na forum.

Dob od 16 mjeseci nije uopste kriticna zbog ne prohodavanja djeteta. Djevojcica od jedne poznanice je tek neki dan prohodala sa 18-19mj. Isla je ljekaru i lijepo su joj rekli da ide kuci i smiri se, jer dijete puze, dize se na noge uz predmet i da ce polako da prohoda…
    Moje dijete je prosjedilo sa 5mj, propuzalo sa 7, pocelo se dizati iz predmete sa 9 iiii logicno ocekivala sam da prohoda do godine jer je sve ostale faze prosao u nekom prvom roku, ali on je prohodao sa 15mj…i iskreno nisam se uopste sekirala.

Je li tvoje dijete puze, dize se uz predmete, seta uz drzanje ruke??? Ako ovo sve redi mislim da ne bi trebal oda bude problema,a mozes pedijatru da odvedes na pregled, cisto da budes mirna.

njamiii
    Član
    njamiii

Delim misljenje sa Hanan, u koliko dete puzi, seta uz namestaj, tj. „problem“ je u tome sto se nije pustilo i ne hoda samostalno, ja se na tvom mestu e bih sekirala jer svako dete ima svoj ritam. U svakom slucaju, ne znam odakle si, ali ako si u Beogradu, uvek mozes da trazis uput od pedijatra za Sokobanjsku, tamo ce vam fizijatar pokazati vezice kojima cete stimulisati dete da samostalno hoda. Dok smo mi isli tamo na vezbice bio je decak od skro 12 meseci koji nije ni puzao ni hodao uz namestaj (ne secam se da li se pridizao u stojeci polozaj, verovatno jeste), kada smo ga videli posle mesec dana vezbica puzao je i hodao.

U koliko dete ne hoda uopste (uz namestaj, za ruku), sto ne verujem da je slucaj jer bi vas pedijatar do sad vec sigurno uputio na nekog specijalistu, obavezno trazite uput i sto pre odvedite dete. Po meni Sokobanjska sasvim pristojno resenje (u svakom slucaju bolje od Tirsove).

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Slazem se sa njamii i Hanan.Ako dete puzi ili se pridize uz namestaj nema potrebe za brigu.Od mog brata cerka je prohodala sa 18.5 meseci:) Svi su se nervirali,iscekivali,forsirali je da hoda,ali ona nije htela.Ovde u Franuskoj uopste ne prave problem oko toga i ne postoji pravilo kao kod nas da dete mora da prohoda do prvog rodjendana,ako ne prohoda nesto nije u redu:shock: Ovde tolerisu do 18 meseci da dete ne prohoda.Njamii je lepo napisala,trazite uput za fizijatra,pokazace vam vezbe,i da bi ste se i vi smirili.Verujem da i okolina dosta utice na vas.

Gledanje 1 članka - 1 do 4 (od 4 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.