Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Roditelj Advokat Diskriminacija posle porodiljskog ili…???

Ova tema sadrži 4 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Bubica2 6 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)

Diskriminacija posle porodiljskog ili…???

• Bubica2
    Član
    Bubica2

Nova sam na forumu, a takodje sam i ocajna sto se mog slucaja tice, naime, radim vec 8 god u jednoj firmi, stalni radni odnos. Posle prvog porodjaja sam od poslodavca dobijala pismene Odluke o promeni radnog vremena, jedva sam se izborila da radim samo pre podne, a sada posle drugog porodjaja me ocigledno ceka ista situacija. Muz radi privatno i dodje kasno nocu, a ja nemam kome decu da ostavim, pre podne su oni u vrticu, ja radim, posle posla pokupim i sve je ok. Kazite mi da li imam neka prava po pitanju rada samo u prepodnevnoj smeni, jer ipak mislim da je ovo neka vrsta diskriminacije ili mobinga. Molim vas, bilo kakav odgovor bi mi PUNO znacio. Pristajem i na to da platim advokata da me zastupa u mom slucaju, nismo bas imucni, muz radi celog dana da bi mogli nekako da se prehranimo, makar i pozajmila novac,ali da cuvam svoju decu posle vrtica.
    Hvala puno.
    AKO JE NESTO NEJASNO, PITAJTE ME, OVO PISEM BAS IZNERVIRANA!

POZZ
    Jelena:shock:
    🙁 😡 ❗ ❓ ❓

Iccy
    Član
    Iccy

Moje misljenje je da pokusas finim razgovorima da to sredis, ineses i obrazlozis problem, ako vidis da ne ide potrazi novi posao i postedi se muka.
    Mislim da imas pravo samo na izuzece III smene.
    U slucaju da se radi o mobingu, postoje sluzbe zaduzene za to, kojima mozes prijaviti, ali koliko ces u svemu tome uspeti…na zalost nisam optimista :neznam:
    Ako povedes sudski spor protiv firme, direktora ili sefa, kako god se on zavrsio ti ces izgubiti. Niko te nece podrzati u tome i gledati te kao zrtvu, niti ti dati podrsku. Budi spremna i na to da ce kolege svedociti u korist poslodavca.
    Na zalost, takva je situacija u zemlji Srbiji, svako se plasi za svoje radno mesto.
    I na kraju, kakav god ishod sudjenja bude bio, ti si strana koja je izgubila! i tek tada ces videti sta je to mobing!
    Na kraju ces najverovatnije dati otkaz, ako ne patices se do kraja radnog veka…

Ja sam dugo trpela mobing, na kraju je bilo i seksualnog uznemiravanja zbog kog sam sefa prijavila direktorima. On je opmenut, ali za mene je tek pocelo da se smrkava. Svakog dana je bivalo sve gore i gore. Dobijala sam kritike i za ono sto uopste nije moj posao i apsolutno nikakve veze nema samnom. Bilo je jako bitno i na koju stolicu sam sela, pod kojim uglom… ma sve! Posle nekog vremena se i direktor promenio, da ti ne pricam sta je dalje bilo… Nekoliko puta sam zavrsila na bolovanju zbog psihickih problema prouzrokovanih time, dobila sam gastritis, povisene trigliceride, holesterol, poremetili su mi se hormoni stitne i tiroidne zlezde. Sa poslednjeg bolovanja se vise nisam ni vracala na posao, iskoristila sam odmor i dala otkaz. Trebalo mi je oko godinu dana da se zdravstveno oporavim, ipak posledice su ostale i do danas a proslo je 5 godina.

Bubica2
    Član
    Bubica2

Znaci, nista od mene, kad sam citala tekst o tome kako si ti prosla na svom poslu, skoro sa m prepoznala sebe. Stvarno mi je zao sto se poslodavci ophode tako prema radnicima, a nismo jedine, da li ce ovome ikada doci kraj!!! Posebno me nervira to sto neki radnici mogu da nista ne rade, cak i da ne dodju na posao, a meni se gleda, sto ti kazes: „POD KOJIM UGLOM SEDIM!“
    Ova drzava je sve sem drzava, mrzim sto sam se rodila u ovoj zemlji!
    👿 🙁 💡 💡 💡 💡 💡 🙂 🙁 🙁 :neznam: :doomed: :upomoc:

Iccy
    Član
    Iccy

I ja sam to rekla nebrojeno puta, na zalost nismo uspeli otici odavde, a grebali smo i rukama i nogama… 🙁
    Ljudi pricaju o privatnicima, ja sam sve to prozivela u drzavnoj firmi, kod privatnika (radila sam kod nekoliko njih) nikada nisam bila u slicnoj situaciji, uvek su cenili moj rad i trud, ali to nisu bili poslovi za mene, i kad sam mislila da sam nasla ono pravo, eto!
    Posle svega, stava sam da los posao treba napustiti. Jeste da nema dovoljno posla i da je tesko naci drugi, ali kad izgubis zdravlje tada te nece hteti ni ta firma koja te je upropastila, a ni druge, trebace ti mnogo para za lecenje, i nastaju problemi na svim poljima. Lakse je resiti jedan, nego niz problema.
    I definitivno neradnici najbolje prolaze. Ako imas vise znanja, obrazovanja, vise se trudis i radis, to ces vise nadrljati. Tesko je naci dobrog poslodavca, malo ih je, ali ih ima. Raspitaj se malo, potrazi neku vezu, ili zapocni sopstveni biznis (ja razmisljam o poslednjoj varijanti).
    Zelim ti sve najbolje!

Bubica2
    Član
    Bubica2

Hvala puno i ja tebi zelim sve najbolje od srca, probacu na neki nacin da se iscupam iz tog SRANJA, a ako ne uspe onda solo biznis. Puno pozdrava….cuvaj se…:) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 :hag: :kreten: :trudnica: :respekt:

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.