Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Rodbinski Odnosi DIZE MI SE KOSA NA GLAVI…ZATO STO…

Ova tema sadrži 305 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  angelina1 8 godine ranije.

Gledanje 271 članaka - 271 do 285 (od 306 ukupno)

DIZE MI SE KOSA NA GLAVI…ZATO STO…

• Bojana I Anja

Pejana nemoj da se nerviras i misli na svoju bebu u stomaku.
    U prvoj trudnoci sam se mnogo nervirala zbog kupatila a sada imam moje pa sam mirna,
    a i mm mi je obecao da nikom nece da dopusti da me nervira.
    Lepo kazi sveki sta te nervira i neka te pusti na miru.

Lavita
    Član
    Lavita

dize mi se kosa na glavi od ovoga sta sam procitala i shvatila sam da je bolje da se pokrijem usima pre nego sto ovde napisem nesto
    dize mi se kosa na glavi sto imam dve cerke i sto ste napisale da su svekrve sve grozne osim mozda, jedne dve i bojim se da necu moci da im pruzim da zive same
    dize mi se kosa na glavi od pomisli da vi majke koje imate takve svekrve a imate sinove ne budete iste takve ali nesvesno
    dize mi se kosa na glavi sto vas ne poznajem bolje pa da ja vasim svekrvama ocupam kosu sa sve glavom
    dize mi se kosa na glavi PRI POMISLI DA VI NA SVE TO STO VASE SVEKRVE RADE CUTITE ILI GOVORITE MUZEVIMA A ONI NISTA DA URADE
    PREUZMITE STVAR U SVOJE RUKE

DIZALA MI SE KOSA NA GLAVI KADA SAM VANJU RODILA, GODINU DANA MI SE DIZALA I OPADALA
    A SADA RASTE I BUJA VEC 4 GODINE JER ODGOVORIM NA SVAKU I UZIVAM U ZIVOTU I NEDAM NIKO DA ME DIRA NI MOJU PORODICU
    SVI CEMO MI JEDNOGA DANA DA NESTANEMO I NIKO VAM NECE RECI HVALA STO STE TO TRPELE A NISTE SE ODBRANILE
    NEKA MU JE MAMA STO PUTA ALI AKO MOJA NE ZAJEBAVA NJEGA NECE NI NJEGOVA MENE

NISU MENE NASLI NA PUTU BRE

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

Lavita,sve na mestu-i ja tako razmisljam iako ja nemam takve probleme i svekrvu kao devojke ovde!

a vec znam da i ako budem imala sina,on ce ziveti u ovom stanu odvojeno ,a mi u kuci!

Bele
    Član
    Bele

Au sta ja da kazem.Ja imam svekra pravog crnogorca.E onda mozete da zamislite kako je to kad on drzi sve konce u rukama.Iako su oni na donjem a mi na gornjem spratu,oni verovatno smatraju da mogu da dodju kad god im dune.Naravno,mogu da dodju ali ja ne zelim da moj stan bude autobuska stanica.
    Drugo.Ironija.Radimo i muz i ja u svekrovoj firmi,koju ce naravno da nasledi moj muz.Kad?Jos dugo..dugo..
    Mozete li zamisliti kako je to kad i u kuci a i na poslu imate glavno komandujuceg svekra!?Kako je to lepo….a pritom,svi ga se plase..e pa ja necu!!!!

natasa ns
    Član
    natasa ns

nije ti lako
    ja srecom ne zivim ni sa mojima ni sa njegovima
    velika sreca

saveta
    Član
    saveta

Auuuu Bele, ne bila na tvom mestu… Ja zadrte brdske crnogorce jedva istrpim 2-3 puta godisnje na par dana. A vec sad sam pocela sa psihickim pripremama za leto kad cu morati da idem dole bar na 15 dana.

Bele
    Član
    Bele

Sta ces Saveta,vidis kakve sam ja srece.Najbitnije mi je da se muz i ja volimo a ostalo cu nauciti koliko je malo vazno,bar se nadam.A sto se tice crnogoraca,hvala bogu da mi muz nije takov „pravi“inace ne bih se ni udala za njega.U sustini,razlika u mentalitetu je vise nego ocigledna,pa pokusavam da prihvatim cinjenicu da cu uvek ja biti u manjini.Ali dobro…ima i gorih slucajeva…

Lavita
    Član
    Lavita

pa dobro devojke nemojte tako
    moji su crnogorci svi od reda
    moj tata je najbolji tast na svetu a moja mama tasta
    mozda je to tako jer su dosli u Beograd pre 35 godina
    ALI I NIJE TAKO MOJI UJACI STRICEVI DEDE BABE TETKE UJNE STRINE SESTRE BRACA SU DIVNI LJUDI I STVARNO ZIVE LEPO U SVOJIM KUCAMA DODUSE NEMA TU PUNO ZAJEDNICA ALI SVAKO SVAKOGA POSTUJE
    MOJ DEDA JE POSTOVAO MOJE UJNE VISE OD SEBE SAMOGA
    PRAVI CRNOGORCI NAJVISE POSTUJU SVOJE SNAJE I SVOJE ZETOVE
    STVARNO
    DIZE MI SE KOSA NA GLAVI STO STAVLJATE SVE CRNOGORCE U ISTI KOS, NEMOJTE MOLIM VAS
    BAS MI JE ONDA ZAO MOGA TATE OVAKO DOBROG KO LEBAC, OBRAZOVANOG I EMANCIPOVANOG I ZAO MI BRE MOJA 4 UJAKA STO SVE DAJU ZA SVOJU DECU I SNAJE
    IMA NAS I SRBA DOBRIH I LOSIH
    IMA I CRNOGORACA
    IMA I AFRIKANACA
    VASI SU ODVRATNI LJUDI KAO OSOBE SU GROZNI A TO STO SU CRNOGORCI MANJE JE VAZNO ZAR NE
    I SVE TO MOZE DA SE PRESECE U KORENU RECIMA RECIMA I DELIMA BOGAMI

JA SE IZVINJAVAM NA OVOME ALI STA DA RADIM TO JE JACE OD MENE
    MI CRNOGORCI POREKLOM SE DRZIMO TAKO
    ZNAM DA VAM SE OD TOGA DIZE KOSA NA GLAVI HA HAHA

JA SE MALO SALIM NE ZAMERITE SAMO DA KAZEM DA IMA I NAS DOBRIH

Bele
    Član
    Bele

Lavita ja se izvinjavam ako sam te ovim uvredila.Ali ja ne pricam u globalu o crnogorcima,vec samo o okruzenju u kom se ja nalazim.Naravno da ima i dobrih crnogoraca ali mislim da ni ti,iako si poreklom crnogorka,ne bi mogla da trpis i cutis na neke stvari,za koje tvrdim da su tipicno crnogorske.Pogotovo sto znam da zene ovde nisu nimalo cutljive i da umeju dobro da odgovore i da se brane.Ja sam odrasla u sasvim drugoj sredini,gde patrijarhat i nije toliko na snazi.To i sama znas,iako naravno mog oca postujem najvise na svetu.Ali bas zato ne dozvoljavam nikakvu vrstu naredjivanja i planiranja mog zivota jer ja imam skoro 30 godina i vrlo dobro znam i bez toga da se snadjem.Znaci,ne pricam o svima,vec o ljudima koje poznajem.Naravno,nisu ni oni svi isti ali dosta se razlikujemo.Ne kazem ovim da ne volim crnogorce,jednostavno treba da postoji neka granica u svemu.A spustati glavu i nemati pravo glasa kao zena,mislim da je daleko iza nas iako to jos uvek postoji u CG.Ja nisam lajava zena koja sve sasipa u lice,ja samo hocu da zivim kao normalna zena.A svakome su svoji roditelji najbolji kad kazes da su tvoji najbolji tast i tasta.I moj muz misli da su njegovi najbolji,i ja da su moji najbolji.A da li su meni njegovi najbolji ili moji njemu?To nikada ne moze biti neka ljubav,jednostavno samo postovanje i nista vise.

Lavita
    Član
    Lavita

MOJI SU NAJBOLJI I TO SVI KAZU
    JA SAM OBJEKTIVNA, TAKVA SAM OZBILJNO
    SLUSAJ DA TI KAZEM BELE ZAO MI JE STO SU ONI TAKVI
    MOZDA NISI LAJAVA I NECES DA IM SASPES U LICE ALI TREBALO BI IZOKOLA TO DA URADIS PA BILI ONI CRNOGORCI ILI NE
    I TO VREME CUTANJA I TAKVOG PONASANJA JE ODAVNO PROSLO POGOTOVO STO TI NISI IZ CG
    SLOBODNO NEKADA MOZES RECI BOZE KOD NAS NIJE TAKO I JA TAKO NECU, I GOTOVO

ALI I TI I SAVETA IPAK VOLITE TO NESTO KOD CRNOGORACA CIM SU VAM MUZEVI CRNOGORCI HAHAHA
    I NE MISLIM DA SVI MISLE DA SU NJIHOVI RODITELJI NAJBOLJI
    IMA MNOGO SLUCAJEVA DA NISU

A JA TI MOGU SADA PISATI ROMAN ZASTO SU U OCIMA MOGA MUZA MOJI NAJBOLJI BELE I TO JE SUVA ISTINA
    A MOGU TI NAPISATI I ZASTO JE U MOJIM OCIMA NJEGOVA MAJKA DOBRA BABA MOJIM CERKAMA HVALA BOGU

NISI ME UOPSTE UVREDILA BELE OZBILJNO NEGO MI JE ZAO NEKIH DRUGIH CRNOGORACA DOBRIH I POSTENIH
    ZNAS BELE JA KAD ODEM U CRNU GORU JA NEDAM NA NAS NIKAKO NA SRBE
    TAKVA SAM ZNAS NE DOZVOLJAVAM NI NJIMA DA SLUCAJNO KAZU KAKO SU SRBI OVAKVI ILI ONAKVI
    I JEDAN ZET CRNOGORAC MI JE REKAO JAO KAKO MI JE TAMO U CG LEPO OVDE JE BEZVEZE
    A JA SAM MU REKLA PA IDI TAMO I VRATI SE I ZIVI, NE VALJA TI SRBIJA KOJA TI DAJE 50 HILJADA PLATU JER VOZIS TRAMVAJ 5 SATI DNEVVNO
    ON JE UCUTAO

JA JEDINO MRZIM NEPRAVDU I TO JE TO
    A MOZDA SAM GA MALO I PRETERALA
    HAHA
    IPAK SAM JA CRNOGORKA POREKLOM STA CU TO SU MI KORENI

Bele
    Član
    Bele

Ej znas sta,ovde je tema dize mi se kosa na glavi a ne zasto mrzim svekra i svekrvu.Daleko od toga da ih mrzim,nema potrebe i daleko od toga da nisu u nekim stvarima fer i da mom detetu nece biti dobri baba i deda.Jer znam da ce biti.Vec samo kazem,(s tim sto smo mi malo bezveze produbile ovu temu)sta me nervira kod njih.To je tema.I meni su moji najboji na svetu cak mnogi i kazu da imam divne roditelje,zato mi je mozda i tesko bez njih jer je ovde sve drugacije,kao sto sam vec rekla.Ja takodje kad odem kod mojih,nije mi pravo kad neko nesto kaze o Cg.A ovde sva sreca pa svi vole Srbe u mom okruzenju tako da ne moram da se branim.Ne kazem lajava u smislu da cutim,vec ne volim takvu vrstu zena koje samo cekaju da se nesto desi pa odmah da skoce da se svadjaju.A takve su i ovde i tamo.Mada umela sam ja dosta toga da im kazem u lice ali ne na takav nacin.Pod tim smatram da nisam neka svadjalica vec hocu samo da zivim sa svojim muzem bez ikakvog mesanja bilo cijih roditelja.Opet ti kazem da ne globalizujem crnogorce vec samo pricam o mojoj sredini i tipicnoj razlici izmedju nas koja je u nekim stvarima losa a u nekim i dobra.ne kazem da su losi ljudi,ima ih naravno kao i svuda ali ne svidja mi se taj odnos prema zenama i muskarci koji jos uvek zive u nekom praistorijskom vremenu gde je zena sluskinja i nista vise.Mozda su zato i zene i postale lajavice,ko zna.Ako je tako i neka su:)Odmah da kazem da to kod mog muza nije stvar jer se ne bih udala za njega,ali dosta ljudi znam gde je tako jos uvek.Da,sama sam birala da dodjem ovde i nije to tako lose kako mozda izgleda dok ovo pisem.Ja sam srecna u braku i ako bog da jos malo pa cemo imati malu bebu i tek ce mi onda zivot biti 100 % ispunjen.

saveta
    Član
    saveta

Lavita, ti donekle znas situaciju u mom okruzenju i da ovo sto pisem se kao i kod Bele odnosi na moje okruzenje, tj. na onaj deo porodice mm koji je u bukvalnom smislu reci sisao pre par godina sa brda, dok ostali koji su duze vremena u gradu (Subotica, Sombor, Podgorica, Tivat, Pljevlja i Beograd) su totalno drugaciji.
    I ja kad kazem crnogorci ne mislim na svete, niti ih generalizujem, nego mislim na rodbinu mm.
    Kazes da postuju zetove i snaje i to jeste ok, ali ne ako kao njegovi roditelji i sestre „postuju“ snaju jer im se sin bogato ozenio i vec prave planove kako ce, kada i ko od njih dolaziti kod nas i koliko ce ko ostajati.
    I ne dize mi se kosa naglavi zbog toga sto se drzite zajedno, meni se cak sta vise to svidja, ali isto kao i Bele ne dozvoljavam da mi neko kroji moj zivot osim nas samih.

Lavita
    Član
    Lavita

ma NE ZNAM NI STO SAM SE UMESALA
    IZVINITE
    NADAM SE DA CE VAM BITI BOLJE SA TIM LJUDIMA PA KO GOD DA SU NEMOGUCI SU

mayya
    Član
    mayya

Dize mi se kosa od mene same, jer provodim previse vremena na internetu. Umesto da lepo pogledam neki film ili procitam davno zapocetu knjigu, dok Neca spava. :galamdzija:

Danijela&Jovana

Dize mi se kosa jer mm ne moze ( NECE, ali to ne priznaje) da ostavi cigarete!!!!

Gledanje 271 članaka - 271 do 285 (od 306 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.