Ova tema sadrži 19 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  malisha75 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 20 (od 20 ukupno)

Dojenje blizanaca

• MilicaCale

:respekt: dragana, svaka cast

drdraganadimitrov

Mame,evo nas ponovo! Mi se i dalje dojimo,da mi je neko rekao da cemo ovoliko izdrzati ne bih verovala:) Sad pocinjemo sa odvikavanjem jer se uskoro vracam na posao i ne ide nam bas najbolje. Izbacili smo dnevno sisanje i dok je jedna bliznakinja zadovoljna,druga redovno trazi i ako joj dam da sisa, svori se tu i ova druga i onda i ona trazi:lol: ,ali nekako pre deset dana izbacismo dnevno sisanje i ostao nam samo onaj podoj za uspavljivanje i naravno Dusica obavezno trazi i jednom nocu, dok Danica prespava celu noc,ako neko ima ideju kako da ukinem i taj podoj za uspavljivanje, slusam sve predloge:wink:

MilicaCale

dragana, svaka cast.
    ja sam uradila ovako: kad smo dosli do poslednja dva: za uspavljivanje i ujutru i bilo je vreme za odustajanja, jednostavno sam dala poslednji uvece i popila tabletu. I ujutru mu nekako skrenula paznju, da se ne seti da potrazi. A uvece sam ga okupala i povela u setnju kolicima, da bi se uspavao tako. I ponovila mozda jos jednom, a onda jednostavno sledece veceri legla pored njega i nisam podigla majicu. On se okrenuo prema meni, kmeknuo, pa, kad je video da nema, okrenuo na drugu stranu, da se uspava. I toliko.
    (ako je hladno za vecernja kolica, moze i voznja kolima :wink:)
    srecno :/)

drdraganadimitrov

Hvala Milice, i ja sam tako sa starijom cerkicom,ali sad su dve i Danici uspem da skrenem paznju,ali Dusici nikako,place kao da je derem i samo vice, ocu sisam,ocu sisam,daj dudu. Onda kad dam dotrci i ova druga. Dusica tada povuce dva tri puta i odustane,a Danica(koja i ne seti se da potrazi) sisa bar 10 min i kad se nasisa lepo ode,a Dusica se tada ponovo seti da trazi,ali tad uspem da joj skrenem paznju. U svakom slucaju,imam jos dva meseca do povratka na posa,tako da se nadam da cemo uspeti do tada, Nekako mi se cini da Dusica trazi da sisa da bi bila u mojoj blizini i da kad uspem da joj pokazem da mene moze da ima uvek,iako vise ne sisa da ce se odvici!A Danica ce do tada da se slepa uz sestru i da sisa i kad ne trazi.

malisha75
    Član
    malisha75

Dragana, svaka čast! Samo zamišljam te prizore :love: . Polako, i sve ćete rešiti.

Ja sa sinom nisam imala nikakve taktike. Jednu noć kad se probudio, ja sam kao i obično, onako bunovna, podigla majicu, ponudila mu da sisa (obično bi povukao dva puta, i nastavio da spava), ali on je samo spustio majicu i okrenuo se na drugu stranu. Bilo mu je dovoljno da ga samo malo pomazim.
    Ćerku sam na kraju takođe dojila samo pred spavanje, ali, i to je bilo više maženje, jer nisam već imala mleka. Morala je da vuče, vuče i vuče, pa sigurno jedan minut „na prazno“, da bi tek onda krenulo mleko. Desilo se da dva puta nedeljno imam neke obaveze uveče, i tada bi je mm bez problema uspavao. Imala je tada 18 meseci. Posle nekoliko takvih uspavljivanja bez mene, jedno veče joj jednostavno nisam ponudila siku (već je bila prilično pospana), a ona nije tražila.

Mislim da je deci u tom uzrastu svakako važnije maženje i blizina majke, nego konkretno sisanje. Boje se odvajanja. Dobra ti je ideja da im pokazuješ po ceo dan da si tu za njih, i da ne moraju da sisaju da bi ti bili tako blizu. Možda možete da polako uvedete neki drugačiji ritual za uspavljivanje. Ja sam devojčicu par meseci posle prestanka dojenja uspavljivala u rukama (nije bio problem jer nije bila teška). Posle toga smo prešli na uspavljivanje u krilu, uz čitanje knjige. Da bi je posle mesec dana zajedno sa krevetićem prebacila kod bate u sobu. Uspavljuje se tako što leži u krevetiću, a ja joj držim ruku.
    Kad je sin prestao da sisa (sa 13 meseci), ja sam već radila, bio je bez mene po 12h dnevno. Tada se vezao za jedno ćebence sa kojim još uvek spava, i koje mu je još uvek uteha u nekim stresnim momentima. Ćerka nosa nekog plišanog kucu, ali joj on uopšte nije toliko bitan kao sinu ćebence. Prosto, različiti su, pa tako sigurno i tvoje ćerke. Bez obzira što imaš bliznakinje i stariju ćerku, sve su one posebne, i imaju drugačije potrebe.

Eto, na kraju, ja bih ti savetovala da sad neko vreme po cele dane provodiš sa njima, ciljano im približiš neku zajedničku aktivnost, npr čitanje knjiga. Iako su male, ritual može da se uvede, taman trajao i samo par minuta. Ako samo jedna hoće da sisa, koncentriši se malo više na nju. Ako misliš da ova druga ne bi tražila, probaj prvo nju da uspavaš bez dojenja. Možda će onda i druga poželeti da spava bez da sisa, ili će se zadovoljiti sa samo par gutljaja, što će ti opet olakšati prekid. Sve mi se čini, kao da se one pomalo i igraju. Mislim, to kako si opisala da prvo jedna dođe, pa druga, pa onda jedna odustane, pa druga dođe. Jel se tako i inače igraju, ili se otimaju oko iste igračke?

Izvini, pisala sam sve nekako bez reda, mozak mi je zaposlen na sto strana. Nadam se da ćete se pozdraviti sa sikom bez problema. A do tada, uživajte. Pozdrav!

Gledanje 16 članaka - 16 do 20 (od 20 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.