Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Dojenje i anticelulit masaza

Ova tema sadrži 13 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilenaPetrovic75 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 14 (od 14 ukupno)

Dojenje i anticelulit masaza

• DannyG
    Član
    DannyG

Unapred se izvinjavam moderatorima ako odgovor na moje pitanje vec postoji i molim vas da me upitite na tu temu.
    Naime, zanima me da li je preporucljivo ici na anticelulit masazu dok se doji beba?

simona78
    Član
    simona78

Koliko ja znam, nije preporucljivo koristiti anticelulit kreme u toku dojenja, jer te kreme pospjesuju lucenje otrovnih materija iz tijela, a jedan dio toga se luci i kroz mlijeko… To sam citala u nekim novinama ili knjigama, vise se ne sjecam… Mada, nemoj ovo da prihvatis kao stopostotnu istinu, provjeri sa nekim ko je strucan…

DannyG
    Član
    DannyG

Ok. I ja sam mislila nesto tako. Hvala :-*

Mako
    Član
    Mako

Хм, баш сам меркала антицелулит гел, него сам лења за та мацкања. Сад имам оправдање 😆
    А на мору нек гледају у бекца, а не мене ;] е ако уопште отпутујемо негде.

DannyG
    Član
    DannyG

Isti slucaj 🙂

lav
    Član
    lav

i ja poceh ,pa prestadoh sa mazanjem,onda sam shvatila da ne smem ni kreme za tamnjenje,pa odoh u solarijum da se spalim,ko velim,to moze samo meni da steti.toliko sam nesto ogavna sama sebi da sam pribegla i toj metodi!!!!

cedoks
    Član
    cedoks

ja sam imala problem sa limfnim kanalima na nogama i strasno su mi oticale noge, isla sam na masazu i preporucili su mi da pijem caj za mrsavljenje kako bih izbacila tecnost iz organizma, elem pitala sam pedijatra da li je to ok sobzirom da dojim i rekla mi je da slobodno mogu da koristim jer se ne izlucuje bas sve preko mleko, tako da ja od tada koristim i anticelulit kreme

DannyG
    Član
    DannyG

Super vest :bravo:
    Hvala

Oblak_u_bikiniju

AC masaza moze da se radi i bademovim uljem. Moja maserka mene nikad nije masirala specijalnim AC kremama vec iskljucivo nekim uljima ili hidrantnim kremama. Poenta je u radu ruku, a ne u kremama. Cim mi se dojenje uspostavi tako da ne curim an sve strane nakon 2 sata od obroka, mislim da cu krenuti na AC masazu svaki drugi dan 7-10 tretmana ukupno.
    Kad prodje famoznih 6 sedmica i koji dan preko, krenucu u teretanu 1-2 puta sedmicno.

A cim dr odobri, krecem u setnje sa mojim andjelom.
    Mamice, ne brinite nista, moja beba koja je za sada jako dobra, vrlo lagana kad se nosi na ruke i ne prezahtjevna – skinula mi je 2 kg u 7 dana! Dojenje, pazenje, mazenje, budjenje, presvlacenje… Sve ce doci na svoje, ne brinite.

Cvetic
    Član
    Cvetic

Anticelulitna masaza ima za cilj razbijanje naslaga celulita i ubacivanje istih preko krvi.

Veliki deo celulita je masno tkivo ,ali ostalo su otrovi koji kada se oslobode u krv, idu i u majcino mleko skoro 100% zbog prirode mleka koje lako rastvara toksine.
    Ja , kao lekar ovo dojiljama ne bih preporucila , kao ni LIPOLIZU, LIPOSUKCIJU, MRSAVLJENJE OD PREKO 3-4 KG MESECNO,DIJETE SA MANJE OD 1500CCAL, DIJETE SA VRLO MALO PROTEINA I KALCIJUMA KAO I DIJETE BEZ MASNOCA.

Lagano masiranje uljem je nesto drugo, ali agresivna masaza za razbijanje celulita se ne preporucuje.

:cvecko:

Oblak_u_bikiniju

Hej,hvala na savjetu.
    A reci mi, kad bih krenula da dzogiram, recimo dok dojim (svakako ne istovremeno, mada mogu da probam :)), opet bi se razbijao celulit (makar meni tako radi trcanje). Moze li to da smeta? Hvala.

Cvetic
    Član
    Cvetic

Oblacicu ovde puno mamica dzogiraju dok doje ali one su i pre toga dzogirale pa im je organizam naviknut.
    Naravno da mozes, i tu vazi isto pravilo, da ako krenes da se obilno preznojavas i srcana radnja prekoraci 140 otkucaja u min, onda je previse.
    Celulit je nekako vise povrsinska muka, pa masaze i trljanje frotirskim peskirom ili lufa rukavicom prilikom tusiranja daje vise rezultata no misicna aktivnost ispod jer celulit jeste masno tkivo ali je protkano vezivnim tkivom i to otezava misicima i cirkulaciji da odvuku to masno tkivo odatle.
    Za pocetak, do 6 nedelja, nemoj nista da radis jer ovo sto sada osecas je jos uvek sreca i adrenalin zbog bebe. Sacekaj , odmaraj i dobro jedi i uzivaj u svojoj bebi , sve ce doci na svom mestu u pravo vreme, ne brini.
    :cvecko:

Oblak_u_bikiniju

U pravu si.
    Sto se tice adrenalina, imam osjecaj da bih mogla da ga stavim u narucje i da hodam kilometrima… Cekamo 6. sedmica 🙂 Poljubac!

MilenaPetrovic75

ja sam radila masaze stopala za vreme trudnoce i bassu mi prijale… moze dosta toga da se radi….

Gledanje 1 članaka - 1 do 14 (od 14 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.