Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi OPŠTE TEME Upoznavanje dojenje i svi problemi s dojenjem

Ova tema sadrži 1 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 8 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članka - 1 do 2 (od 2 ukupno)

dojenje i svi problemi s dojenjem

• ananikolina

Cao…….. Ja sam se skoro ukljucila i vidla da ovde ima mnogo sta interesantno i poucno sto i mene muci i tesim se jer vidim da nisam jedina sa tim problemom.Imam cerkicu staru 4,5 meseci i dojim je mada sam pocela i sa pirincanim kasicama ali mi je bitno da moju Nikolinu dojim sto duze mogu, jer je to slozicetese nesto najlepse, taj osecaj kad je vase cedo blizu vas i oseca vas po mirisu i pratite kako siki dok vas gleda u oci, ili vas drzi za ruku…Dakle, imam problem sa mojim dojkama, tacnije sa mojom desnom dojkom koja je znatno manja u odnosu na levu, ali nema manju kolicinu mleka zbog toga, nego ja to vidim i estetski ne izgleda lepo, i naruseno mi je samopouzdanje zbog toga i ne znam da li bilo ko od vas ima ili je imala takav problem ali ako ima neka mi pise svoja iskustva pomoci ce mi svaka rec. Naime, kada je moja beba imala otprilike 2 meseca meni se zapuse kanali u desnoj dojci, i za manje od sata je postala tvrda, bolna i nisam znala sta da radim, mada sam znala da treba da se izmlazavam i forsiram tu dojku bebi ali je to bilo bolno, a beba bi plakala kad bih je stavila na tu dojku, i mene bi to jos vise ubijalo i nasla sam se u cudu neznajuci sta da radim. Setila sam se da mi je jedna komsinica rekla da list od kupusa sve izvlaci i to sam i probala . Posle sat.dva bolovi su poceli da se smanjuju, mada mleko nikako da krene., pa sam pokusala stavivsi Nikolinu na tu dojku da siki, da mi ona malo pomogne i malo je plakala u pocetku dok mleko nije povukla a onda je nastavila da siska i ubrzo nakon toga je dojka postala meksa i laksa na dodir.Od tada imam problem sa velicinom te dojke u odnosu na levu, tj. smanjila se. Isti problem mi se desio pre dve nedelje, i isto ponovim postupak sa listom od kupusa i tog puta mi je pomoglo, ali se plasim koliko je i to dobro i pametno raditi na svoju ruku.Nadam se da tih problema oko zakrcenja kanala necu imati, ali problem oko razlike u velicini dojke je tu i ne znam kako da ga resim. Pisite mi ako ste imale takav problem jer sam zbunjena, uplasena i ne znam da li moze za vreme dojenja doci do nekih ne daj Boze malignih oboljenja……Pozzzzzzzzzzzz::

MilicaCale

prvo, imas temu dojenje i tamo sve odgovore.
    a drugo, kad si vec tu:
    problem ti je cisto estetski i sredice se kad prestanes da dojis
    zdravstveni problem nemas: da imas, znala bi, veruj mi. svi preporucuju list kupusa i vidis da radi posao. Da ti je ostala grudvica (kao sto nije), dobila bi mastitis i temperaturu i tesko da bi prosla bez lekara. Posto nisi, beba je sve sredila. Sredice i drugu (ponovo kupus radi posao, zasto ga ne bi koristila).
    dakle, opusti se, u stvari i nemas problem, zasto bi brinula (uzivaj u bebi)

Gledanje 1 članka - 1 do 2 (od 2 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.